„Florentinum je vynikající obchodní příležitostí v oblasti realit. Jeho areál chceme dále rozvíjet a vytvářet co nejlepší podmínky jak pro vlastní zázemí CEFC, která v České republice buduje svou evropskou centrálu, tak pro všechny nájemce. Jsme přesvědčeni, že s ohledem na umístění Florentina v centru Prahy a plánovaný rozvoj jeho okolí bude význam objektu dále růst," uvedla Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

Smlouva o koupi mezi bývalým majitelem, investiční skupinou Penta, a CEFC China byla uzavřena již začátkem listopadu 2016. Následovaly další právní a administrativní náležitosti včetně schválení transakce Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Společnosti sice hodnotu transakce nezveřejnily, podle médií však dosáhla výše 7,5 miliardy korun.

CEFC China získala Florentinum v mezinárodní soutěži, která vyžadovala plnění a respektování všech pravidel náročného mezinárodního tendru. Svou nabídkou CEFC China předčila celou řadu uchazečů včetně jednoho německého investora, jehož nabídka konkurovala nabídce společnosti ve finále.

Čtěte také: Florentinum v centru Prahy ode dneška nabízí pasáž s obchody

Florentinum je administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou, který byl uveden do provozu ke konci roku 2013. V současné době je Florentinum plně obsazené, výjimečnost administrativní budovy zhodnocuje i fakt, že všech 70 nájemníků má uzavřeny smlouvy na dlouhodobý pronájem. Z nejvýznamnějších nájemníků Florentina lze uvést například investiční skupinu Penta, společnosti EY, Renomia, Veolia, BlueLink, Bank of China, HSBC Bank, RSJ, Dr.Max a Fortuna či Hospodářskou komoru ČR.

Florentinum patří mezi nejzajímavější moderní stavby středoevropského a východoevropského regionu. Od roku 2013 získalo řadu mezinárodních ocenění, mezi které patří například prestižní cena za nejlepší kancelářský projekt roku 2014 (CEEQA, Varšava), či ocenění za šetrnost vůči životnímu prostředí, ESSA (CIJ, Praha).

Přečtěte si: Penta prodala budovu Florentinum čínské CEFC