Téměř sedmihektarový pozemek v Praze 9, který Central Group koupil začátkem roku 2017, musí nejdřív projít změnou územního plánu. Na rozdíl od jiných pražských brownfieldů, které developer vlastní, ale tady neočekává komplikace.

Zdroj: Youtube

„Pracujeme na projektové dokumentaci a předpokládáme, že už v roce 2021 bychom mohli zahájit stavební práce. Kromě bytů zde vytvoříme živý parter s obchody, službami, restauracemi a kavárnami. Na vlastní náklady postavíme mateřskou školu, kterou předáme městské části,“ popsal Dušan Kunovský, majitel Central Group. Celková investice podle něho přesáhne šest miliard korun.

Architektonický návrh nové podoby Tesly Hloubětín je dílem tuzemského ateliéru Loxia a vlastního týmu Central Group. „Chceme reagovat na industriální minulost lokality. Na některých domech situovaných do Poděbradské ulice použijeme režné zdivo. Architektura hlavních bytových domů si hraje s principem skládání cihel,“ doplnil Kunovský.

Právě do Poděbradské má být situována většina komerčních prostor. Central Group přislíbil, že pro lepší řešení dopravy zkapacitní velkou křižovatku ulic Poděbradská a Průmyslová přidáním odbočovacích pruhů. Kunovského firma se za čtvrt století na trhu stala největším rezidenčním stavitelem i majitelem pozemků pro bytovou výstavbu v Praze. Patří jí aktuálně přes milion metrů čtverečních brownfieldů a volných pozemků. V minulých letech nakoupila vysloužilé tovární areály za miliardy korun. Zatím naposledy to byl areál po továrně Siemens ve Zličíně. U mnoha z nich ale musí žádat o změnu územního plánu.