„Investoři ve druhém únorovém týdnu sledovali výsledkovou sezonu, skromná makroekonomická data a další dění v Bílém domě. Americký rezident Donald Trump dále potvrdil snahu o snížení korporátních daní v USA. Navíc uvedl, že návrh zákona by mohl být hotový velmi brzy. I díky tomu se zámořské akciové indexy dostaly na nová historická maxima. Ani domácí index PX nezaostával za světem," komentoval dění na trzích analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Čtěte také: Moneta Money Bank dosáhla loni čtyřmiliardového zisku

Komerční banka posílila nejvíce

Nejvíce klesající akcií týdne byla VIG, která přišla o 1,5 procenta na 607,1 Kč. U společnosti nebyla zveřejněna žádná kurzotvorná informace. „Domníváme se, že docházelo pouze k technickému vybírání zisků z předchozího růstu," uvedl Vaníček.

Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla Komerční banka, která posílila o 7,5 procenta na 956,8 Kč. Banka v průběhu týdne zveřejnila výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál, které naplnily očekávání trhu. Současně navržená hrubá dividenda 40 Kč na akcii byla podle očekávání. U Komerční banky byly znát silné objednávky ze zahraničí, podotkl Vaníček.

Bude se sledovat dění v Řecku

Příští týden se investoři nadále zaměří především na výsledkovou sezonu a na pravidelná makroekonomická data. Sledovat se bude i dění kolem Řecka, které opětovně začíná plnit novinové titulky vzhledem k dosavadní neshodě nad druhou revizí programu pomoci pro tuto zemi. „Celkově jsme pozitivně naladěni a očekáváme, že výsledková sezona může dále přinášet kladnou odezvu na rizikových aktivech," uzavřel analytik.

Čtěte také: Pouze procento odebraných vzorků pohonných hmot nevyhovělo normám