"Středeční zápis z posledního zasedání americké centrální banky Fed nepřinesl nová zjištění. Začátek výsledkové sezony v případě společnosti Alcoa neproběhl zrovna ukázkově. Zatím protichůdné výsledky znamenají nulovou odezvu z pohledu zámořských indexů. Jinak je tomu u domácího trhu, který navázal na růst z minulého týdne a opět předvedl růstovou seanci," popsal vývoj na finančních trzích analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Stock uskutečnila akvizici nových značek 

Nejvíce klesající akcií týdne byl opětovně Stock Spirits s poklesem o 3,3 procenta na 45,9 Kč. Stock Spirits oznámila, že uskutečnila akvizici nových značek od Bohemie Sektu za 135 milionů Kč.

V minulosti byla managementu společnosti vyčítána příliš agresivní akviziční politika, což se podle Vaníčka zřejmě projevuje i za současné situace.

Akcie bank stále rostou 

Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla Moneta, která přidala 4,5 procenta na 82,95 Kč. U Monety se neobjevila významnější informace. Akcie se vyvíjela v souladu s náladou a finanční tituly a navíc byla podpořena pozitivním komentářem ze strany investiční banky HSBC.

I v příštím týdnu se trh zaměří především na výsledkovou sezonu již nejen v zámoří. "Rozjezd výsledkové sezony je prozatím s otazníkem a o to budou další zveřejnění důležitější a s větším vlivem na celkovou tržní náladu. Jsme v tomto ohledu více obezřetní vzhledem k tomu, že nesdílíme tak optimistický výhled jako trh v průměru," upozornil analytik.

Čtěte také: Stát by neměl vlastnit méně než 10procentní podíly ve firmách