Přes 3 miliony turistů využilo na konci roku služby společnosti Airbnb. Kromě turistů z Francie, Ruska či Německa Prahu navštívili i turisté z Jižní Koreje či Austrálie. Tak jako v minulých letech byly nejoblíbenější silvestrovské oslavy v New Yorku. Stále více lidí si pro oslavy konce roku volí i exotické destinace jako jsou Kostarika, Ekvádor či Nikaragua.

V žebříčku se umístily i Karlovy Vary

Podle společnosti Airbnb se v letošním roce mezi destinace s nejvyšším nárůstem zájmu na Airbnb dostanou velká čínská města Suzhou a Hangzhou, které turistům nabízejí krásné pagody a chrámy. Mezi evropskými městy se v žebříčku umístily i Karlovy Vary, které skončily na 40 místě. Oproti loňsku se tu hodlá ubytovat o 140 procent turistů více.

Mezi evropskými městy, která zaznamenala největší nárůst rezervací pro první polovinu letošního roku, patří  dánské město Herning, francouzská oblast Aveyron, oblast Ženevského jezera nebo španělské Bilbao.

Mezi českými turisty vzrůstá obliba dánské metropole Kodaň, Dominikánské republiky, Edinburghu a ostrova Mauricius. Nejvíce Čechů letos zamíří do horských oblastí v Itálii, Barcelony, Londýna a Říma.