VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

6.12.2017

Jak vybrat bezpečného kuchyňského robota

Kuchyňští roboti mají velmi často problémy s bezpečností. Otáčecí hřídel může zachytit prsty nebo kousek látky z rukávu a neštěstí je na světě. Navíc jsou tu ostré břity, které mohou způsobit zranění. Základní pravidlo u kuchyňského robota tedy zní – bezpečnost především. 

5.12.2017

Na Hradě se setkají čeští exportéři. Zúčastní se Babiš i Rusnok

Na Pražském hradě se v úterý bude konat Setkání lídrů českého exportu. Budou diskutovat např. nad tím, jaké kroky na podporu českého exportu plánuje budoucí vláda nebo kdy by Česká republika měla přijmout společnou evropskou měnu. Diskuse se zúčastní předseda hnutí ANO Andrej Babiš a guvernér ČNB  Jiří Rusnok.

4.12.2017

Žlutá čínská kola Ofo expandují do Evropy, má jich být 20 milionů

Největší světová bikesharingová síť Ofo má pouhé tři roky od svého založení ambiciózní plány. Do konce roku chce provozovat 20 milionů kol ve 20 státech a 200 měst. Zkušební bezplatný provoz zahájila v říjnu také na Praze 7. 

4.12.2017

Dům na polárním kruhu, kde pěstují zeleninu

Ohromná skleněná kopule, která chrání rodinný dům. To je netradiční bydlení rodiny Hjertefølgerových, která žije v severním Norsku na ostrově Sandhornøya. A je to život úžasný.

3.12.2017

Schválený schodek rozpočtu by měl klesnout o deset miliard

Pokles o deset miliard. Takový by mě být schválený schodek státního rozpočtu v příštím roce. A to tedy z letošních 60 na 50 miliard korun. Počítá s tím návrh, kterým se v úterý začnou zabývat poslanci.

1.12.2017

Státní rozpočet za listopad je v mínusu. Překvapivě

Saldo státního rozpočtu během listopadu překvapivě sklouzlo do deficitu ve výši 11,6 miliardy korun. Za tímto vývojem rozhodně nestál obrat k horšímu na straně příjmů z daní a pojistného. Dynamika daňových příjmů se proti předchozím měsícům dokonce zvýšila, a to zejména díky silným výběrům DPH.

1.12.2017

EET po roce. Má podporu většiny Čechů

/ANKETA, INFPGRAFIKA/ Téměř dvoutřetinová většina občanů, 64 procent, považuje zavedení elektronické evidence tržeb za pozitivní opatření. Po mírném poklesu v květnu letošního roku se uvedený podíl vrátil k hodnotě na počátku zavádění EET.

30.11.2017

Praha 12 zvýší odměny členům volebních komisí pro prezidentské volby

Městská část Praha 12 rozhodla o navýšení odměny pro členy okrskových komisí pro prezidentské volby. První kolo voleb, ve kterých si čeští občané zvolí svého prezidenta, se koná 12. a 13. ledna příštího roku. Případné druhé kolo se bude konat 26. a 27. ledna.

30.11.2017

Státní rozpočet? ČSSD bude žádat více peněz na školství a sociální služby

Sociální demokraté budou při projednávání státního rozpočtu navrhovat doprovodné usnesení, které by vládu vyzvalo k postupnému zvyšování výdajů do školství v letech 2019 až 2021.

AKTUALIZOVÁNO
30.11.2017

Zastupitelé schválili rozpočet Prahy pro rok 2018 s výdaji 70, 3 miliardy

Pražští zastupitelé začali ve čtvrtek schválili rozpočet hlavního města na rok 2018. Příjmy jsou 54,096 miliardy, výdaje jsou 70,3 miliardy. Vzniklý deficit chce město pokrýt z vlastních zdrojů či ze státních příspěvků. Rozpočet už ve středu kritizovala opozice, která jej označila za rozhazovačný.

30.11.2017

Sněmovní rozpočtový výbor podpořil návrh státního rozpočtu

Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil Sněmovně schválit v prvním čtení základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Rozpočet počítá se schodkem 50 miliard korun, letošní schválený schodek je o deset miliard vyšší.

29.11.2017

Pražská opozice nepodpoří návrh rozpočtu na příští rok. Je prý rozhazovačný

Opozice nebude ve čtvrtek hlasovat pro navrhovaný rozpočet na příští rok, který předloží vedení města na jednání zastupitelů. Kritizuje výši výdajů a rozpočet označila za rozhazovačný.

29.11.2017

Můj dům, můj hrad. Šest tipů, jak si chránit domov

Pan Jirkovský si před dvaceti lety pojistil svůj rodinný dům na pojistnou částku 800 tisíc korun. Smlouvu však nikdy neaktualizoval. Letos mu vichřice strhla střechu, do domu zateklo a pan Jirkovský musel sáhnout hluboko do kapsy. Jak předejít obdobným situacím, radí Josef Uchytil.

29.11.2017

V sousedství 02 areny roste nová kancelářská budova. Bude stát asi 1,15 miliardy

Vedle O2 areny vzniká kancelářská budova za 1,15 miliardy. Stavbu desetipodlažní budovy, která nabídne přes 30 tisíc metrů čtverečních administrativních prostor,  zahájila společnost Syner. Nájemníci by se sem měli začít stěhovat kolem roku 2019.

29.11.2017

Tři varianty kuchyně pro velkou, družnou rodinu

Paní Bártková se pustila s manželem do stavby rodinného domku, kde by chtěli strávit stáří. Touží po opravdu velké kuchyni, kde by se mohla o víkendech scházet celá rodina. Naše designérka připravila tři varianty do opravdu pěkného, velkého prostoru. Podívejte se na ně.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2017

Do Česka se dostala slanina kontaminovaná listérií, obchody ji stáhly z prodeje

Podle Státní veterinární správy se do českých obchodů dostala zásilka chlazené slaniny slovenského původu, jež obsahuje bakterii Listeria monocytogenes. Ta může představovat riziko pro osoby s oslabenou imunitou. Kontaminovaný výrobek se prodával v obchodních řetězcích Globus a Tesco.

27.11.2017

Secesní dům City Palais na Václavském náměstí koupila firma Redevco

Mezinárodní investiční firma Redevco koupila za asi miliardu korun budovu City Palais na Václavském náměstí. Budova v centru Prahy nabízí 7482 metrů čtverečních prostor v šesti nadzemních a dvou podzemních podlažích. Objekt může např. poskytnout firmě prostory pro její zázemí.

27.11.2017

Zapojte se s Deníkem a  veletrhem Stříbrné vánoční dny o stropní svítidlo Bastta

Nenechávejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Pořiďte je letos v předstihu na největším předvánočním veletrhu Stříbrné vánoční dny, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA od 7. do 10. prosince 2017. Čekají na vás neotřelé tipy na vánoční dárky, originální zboží přímo od výrobců i pestrý doprovodný program. Součástí veletrhu bude i letos projekt Pomáháme dětem o Vánocích. V sobotu se pak uskuteční Vánoční bezlepkový trh, který organizuje Společnost pro bezlepkovou dietu z.s.

27.11.2017

Jak zabezpečit domy a byty před požárem

Proti vzniku požáru je nemožné se stoprocentně zajistit. Pořízením vhodného vybavení však můžete jeho účinky minimalizovat, a zachránit tak nejen svůj majetek, ale i samotné lidské životy. Co tedy pořídit, abyste minimalizovali riziko požárů a jejich následků?

27.11.2017

Češi se digitalizují. Internet mají tři čtvrtiny domácností

/INFOGRAFIKA/ Češi jsou na internetu jako doma. Přístup k němu má podle statistiků 77 procent domácností, ještě v roce 2005 to byla necelá pětina. Wifi router pro bezdrátový  internet jich má 57 procent. Počítač má 95 procent domácností s dětmi. Čtvrtina domácností s nejnižším příjmem je však počítačem vybavena jen ze 42 procent.

24.11.2017

Energetický úřad zvýšil regulované ceny elektřiny i plynu

České domácnosti si příští rok připlatí za elektřinu a pravděpodobně i za plyn. Energetický regulační úřad oznámil, že pro příští rok zvyšuje regulovanou část ceny elektřiny o 2,5 procenta. U plynu se očekává mírný růst konečných cen v rozmezí přibližně dvou až tří procent.

23.11.2017

Církvi se daří. Nemovitosti jí loni vynesly 1,4 miliardy

Česká katolická církev se svým majetkem v poslední době hospodaří úspěšně. Vyplývá to alespoň z údajů, které dnes zveřejnili zástupci církve na České biskupské konferenci (ČBK). Biskupství zvýšila výnosy z vlastního hospodaření s nemovitostmi meziročně o 11 procent na 1,4 miliardy korun, na daních odvedla za rok 2016 téměř 114 milionů korun.

DOTYK.CZ
23.11.2017

Dojetí z Prahy: Apple natočil světovou vánoční reklamu v české metropoli

/VIDEO/ Mezinárodní firmy proslulé dojemnými vánočními spoty nezůstaly ani letos nic dlužny své pověsti a snaží se získat zákazníky na minipříběhy plné emocí. Letos se k nim přidal i Apple, který navíc svou světovou vánoční reklamu natočil v Praze. 

23.11.2017

Češi umějí anglicky hůře než Slováci. Zaměstnavatelé proto snižují nároky

Angličtina v současné době vládne, její znalost je u většiny pracovních pozic považována za samozřejmost. Studie, kterou realizovala společnost TrackTest.eu s pracovním portálem Profesia.sk ukázala, že Češi jsou na tom s angličtinou hůře než Slováci, ale lépe než Maďaři.  

22.11.2017

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

21.11.2017

Praha koupí od AVE CZ akcie Pražských služeb. Skoro je ovládne

Hlavní město prodá asi 24 procentní podíl v Pražské teplárenské firmě AVE CZ, od které koupí 19,3 procenta Pražských služeb a získá tak skoro stoprocentní podíl ve firmě, která má na starosti zpracování komunálního odpadu v metropoli. Firma zároveň vlastní malešickou spalovnu. V úterý o tom rozhodli pražští radní. Na konci listopadu se tím bude zabývat zastupitelstvo.

20.11.2017

15 architektonických firem navrhne novou centrálu České spořitelny na Smíchově

Česká spořitelna ve spolupráci se studiem MOBA vypsala v září  otevřenou mezinárodní architektonickou soutěž, na kterou zareagovalo asi 166 architektonických studií. Spořitelna je tak vůbec prvním významným investorem, který vypsal takto otevřenou architektonickou soutěž. Přihlásit se mohla především ta studia, která už v minulosti navrhovala kancelářské budovy o rozloze alespoň 20 tisíc metrů čtverečních. Spořitelna ale rozhodla, že soutěže se mohou zúčastnit i ti architekti, kteří doposud neměli příležitost se podílet na takto rozlehlých kancelářských projektech.

20.11.2017

Příručka Bydlení především poskytne návod k řešení bezdomovectví

Návod ke zvládnutí problému bezdomovectví poskytne českým expertům, úřadům a neziskovým organizacím Evropská příručka Bydlení především. Popisuje metodu, kterou využívá 13 evropských zemí. Díky rychlému zajištění běžného bydlení s podporou sociálních pracovníků se lidem v tísni daří řešit i ostatní potíže a byt si udržet. Počet osob bez střechy nad hlavou se tak snižuje, a to natrvalo. Českou verzi publikace dnes v Praze na mezinárodní konferenci o řešení bytové nouze představili pořadatelé.

20.11.2017

Ministerstvo: Homolka už přijala opatření k nápravě

Nemocnice Na Homolce už podle ministerstva zdravotnictví přijala opatření k nápravě systému nákupů, kde Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil pochybění. Nemocnice na pokyn ministerstva postupně ruší dceřiné společnosti, které ji umožňovaly nakupovat léky bez veřejných zakázek. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová. NKÚ dnes zveřejnil výsledky kontrol ve třech nemocnicích, kromě Homolky také ve fakultních nemocnicích v Ostravě a Plzni.

20.11.2017

VIDEO: O sběr kovového odpadu mají Pražané zájem. Podpořil ho i kajakář Hradilek

Po celé Praze se v současnosti nachází 500 šedých kontejnerů na sběr kovového odpadu. K podpoře recyklace nápojových plechovek bylo natočeno video s olympijským medailistou Vavřincem Hradilkem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT