Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

5.9.2017

Rozdíl mezi Středočechem a Pražanem? Podle statistik 6378 Kč

Praha – Pokud by slovo průměr při debatě o platech mělo stejný význam jako v běžné komunikaci, byla by to pro mnoho lidí skvělá zpráva. Průměrně pracující Středočech by měsíčně bral 30 668 Kč hrubého – přičemž proti loňsku by si polepšil o rovných devět procent, což v korunách dělá 2537 Kč. V úterý Český statistický úřad zveřejnil údaje o měsíční nominální mzdě na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství.

DOTYK.CZ
5.9.2017

Lidl sklízí posměšky, vtipy i hněv. Omluva nepomohla, lidé chtějí protestovat

/GALERIE/ Německý obchodní řetězec Lidl sklízí hněv i posměšky za svou propagaci takzvaného "řeckého týdne v Lidlu", při níž použil letáky s vyobrazením kostelů na ostrově Santorini, z jejichž kupolí umazal kříže. Kromě záplavy vtipů bude v Česku čelit i "křižáckému tažení".

5.9.2017

Kroužky pro děti stojí pár stovek i desetitisíce

Dva tisíce za fotbal a 1200 korun za hru na klavír. Nejméně tolik zaplatí rodiče, kteří chtějí, aby jejich dítě rozvíjelo pohybové i hudební nadání v jediném pololetí. Zájmové kroužky znamenají zvýšené výdaje a nelehké rozhodování, do čeho má smysl investovat peníze i úsilí.

4.9.2017

Učitelé a úředníci možná dostanou přidáno od listopadu. Sestry a lékaři od ledna

Letos od listopadu by si mohli polepšit učitelé a úředníci samospráv, od ledna pak lékaři, sestry a zbývající pracovníci veřejného sektoru. Platové tarify by se mohly zvednout buď všem stejně o čtyři procenta, o 12 procent kantorům a o sedm procent ostatním, nebo o 15 procent učitelům a o deset procent ostatním. Počítá s tím návrh nařízení, který vláda zveřejnila na svém webu. 

4.9.2017

Práva vlastníků bytů vůči neplatičům příspěvků posílí

Společenství vlastníků bytů v domech získají přednostní právo na aspoň částečnou úhradu pohledávek na příspěvcích na správu domů při nuceném prodeji bytů dlužníků. Novinku zavede předloha, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jejím podpisu informoval Hrad. Norma bude účinná od třetího měsíce po zveřejnění ve sbírce.

4.9.2017

Návštěva zahrady ve stínu pod platany

Zahrada jako prstýnek kolem rodinného domu je „malá, ale šikovná“, protože nenabízí právě málo. Sad. Bylinky a zeleninu. Stinnou terasu. Místo pro hru. Osluněný trávník. Barvy trvalek i vůni jahod. Soukromí.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2017

Ministerstvo financí v návrhu rozpočtu zvýšilo výdaje i příjmy, schodek zůstal

Ministerstvo financí ve srovnání s červnovým návrhem zvýšilo v aktuálním návrhu státního rozpočtu na příští rok celkové výdaje a příjmy, a to o 10,2 miliardy korun.

1.9.2017

Učitelé se sejdou v Betlémské kapli na protestní akci proti situaci ve školství

Praha - Učitelé všech stupňů vzdělávání se v pátek sejdou v Betlémské kapli v Praze, aby protestovali proti situaci ve školství a proti úrovni svých platů. Odbory a zástupci vysokých škol chtějí na shromáždění zopakovat své požadavky, aby vláda od listopadu zvýšila platy všem pedagogům o 15 procent a nepedagogickým pracovníkům o deset procent. Celkem požadují přidat na platy v příštím roce 17,5 miliardy korun. Podle ministra financí Ivana Pilného (ANO) ale nebude možné tyto požadavky uspokojit, pokud vláda nenavýší deficit, který v červnu schválila.

1.9.2017

Prahu může zaplavit množství dalších nebezpečných billboardů

Praha - Do dnešního dne by měly zmizet z okolí dálnic a silnic prvních tříd všechny velkoplošné reklamní poutače. Nařizuje to novela zákona o pozemních komunikacích, zdůvodněná zvýšením bezpečnosti dopravy. Praha tuto změnu řešit nemusí, povinnost se totiž nevztahuje na souvisle zastavěná území měst a obcí.

31.8.2017

Začíná platit nový zákon. Výrazně zkracuje výpovědní dobu u smluv s operátory

Novela zákona o elektronických komunikacích od soboty 2. září změní některé náležitosti smluv s operátory. Vztahuje se přitom na dříve uzavřené i nové smlouvy, oznámil Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Novela je zásadní i například v tom, že nyní zkracuje výpovědní dobu u smluv na nejvýše 30 dnů.

30.8.2017

Možnost obědů zdarma zlepšuje docházku dětí do škol, ukázal průzkum

Praha - Možnost mít ve školce nebo škole oběd zdarma zlepšuje docházku téměř tří čtvrtin dětí ze sociálně slabých rodin. Počet těchto dětí se ve školkách, kde mají možnost jíst zadarmo, zvýšil o 37 procent. Vyplývá to z analýzy, kterou ve středu novinářům představili zástupci Nadace Open society fund (Nadace OSF) a společnosti Median. Podle nich potvrzují pozitivní dopady školního stravování zdarma tři čtvrtiny dotázaných ředitelů škol a školek.

30.8.2017

Thajsko stojí o přímou leteckou linku do Česka

Thajsko má zájem na vytvoření přímé letecké linky mezi Bangkokem a Prahou. Cestovní ruch mezi oběma zeměmi má podle něj stabilní až růstový trend.

30.8.2017

Pokojové rostliny, které čistí vzduch

Pokojové rostliny nejen zpříjemňují a zkrášlují naše příbytky, ale slouží i jako účinná čistička vzduchu. To je už dávno vědecky dokázáno, takže se pojďme podívat na to, které rostliny jsou v tom nejúčinnější.

30.8.2017

Praha plánuje dostat Airbnb pod kontrolu pomocí osvěty

Praha - Vedení metropole se po letech váhání pokusí o regulaci tzv. sdíleného ubytování v čele s internetovou platformou Airbnb. Kvůli nedodržování pravidel při poskytování těchto služeb přichází městská kasa podle odhadů magistrátu o zhruba 120 milionů korun ročně. O disciplínu mezi ubytovateli se bude Praha nejdřív snažit „přátelsky“ skrze nový informační portál.

AKTUALIZOVÁNO
29.8.2017

Chovanec chce pro vnitro minimálně tři miliardy navíc

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by chtěl navýšit rozpočet svého ministerstva na příští rok o tři až čtyři miliardy korun. Peníze by měly zajistit rozvoj policie nebo pokračování projektů, které se týkají například boje proti terorismu.

29.8.2017

Ochrana soukromí: firmám má hrozit pokuta až půl miliardy, úřadům jen 10 milionů

Úřady by za porušení pravidel ochrany soukromí měly být podle návrhu ministerstva vnitra pokutovány nadále nejvýše deseti miliony korun. Pokuta za porušení zákazu zveřejňování osobních údajů má také zůstat na maximálně pěti milionech korun. Vnitro s tím počítá v návrhu nového zákona o zpracování osobních údajů, který předložilo do připomínkového řízení.

29.8.2017

Chceme 17,5 miliardy navíc, volají školy. Odcházejí jim učitelé

Učitelé prchají. Z vysokých škol do soukromé sféry nebo do regionálního školství. A odtud zase do jazykovek nebo třeba do Lidlu, kde nabízejí o pět tisíc vyšší plat.

28.8.2017

Češi se za prací stěhovat nechtějí, potvrdil nový průzkum

Ze zjištění společnosti Ranstad vyplynulo, že zájem odjet za prací do zahraničí mají pracující z Česka téměř nejmenší ze všech na světě. Přitom nemají rádi, když na volná pracovní místa nastoupí zaměstnanci ze zahraničí.

28.8.2017

Řidiči pražské MHD mají vyčerpané přesčasy. Hrozí prodloužení prázdninového řádu

Praha - Hlavní město trápí nedostatek řidičů tramvají a autobusů a hrozí, že se pražskému dopravnímu podniku nepodaří pokrýt všechny spoje do konce roku. Odboráři upozorňují na to, že bude nutné prodloužit prázdninový provoz. Většina řidičů má vyčerpané přesčasy a hrozí tak, že dopravní podnik nebude mít na podzim kým obsadit plný provoz. V pondělí o tom informoval web Aktuálně.cz.

28.8.2017

Zkušenosti z praxe a ochota se stěhovat za prací. Nejlepší recept pro mladé

Čtyři pětiny mladých Čechů získaly první pracovní zkušenosti již během studia. Vyplývá to ze šetření Českého statistického úřadu o lidech ve věku 20 až 34 let na trhu práce.

AUTOMIX.CZ
28.8.2017

GALERIE: Na poslední cestu zvesela. Tohle jsou nejúžasnější pohřebáky

Odchod ze života je samozřejmě smutnou záležitostí. To ale neznamená, že k němu nesmí patřit i humor a styl. Třeba pro nadšence do aut může být veselá i ona poslední jízda v nákladovém prostoru pohřebního vozu. Podívali jsme se na ty nejvtipnější a nejúžasnější pohřebáky, které vás odvezou do nebe i do pekla.

28.8.2017

Vlhkost v domě, kterou si způsobujeme sami

Při prohlídce domu se setkávám s vlhkostí přímo v místnostech, i když dům od základů vlhký není. Jak je to možné?

AKTUALIZOVÁNO
28.8.2017

Školské odbory zatím nechtějí vyhrožovat stávkou za zvýšení platů

Praha - Školské odbory zatím nechtějí vyhrožovat stávkou za zvýšení platů, dokud se jedná. Své požadavky zopakují na protestním setkání 1. září v Betlémské kapli zástupcům vlády. Na tiskové konferenci zástupců školských odborů a asociací a představitelů vysokých škol to dnes řekl šéf školských odborů František Dobšík.

28.8.2017

Nezdravé jídlo dostane cejch, plánuje ministerstvo. Inspirací je Izrael

/INFOGRAFIKA/ Češi příliš solí. Přehánějí to i s tukem a cukrem. Ministerstvo zdravotnictví se proto rozhodlo zakročit: všechny „nezdravé“ potraviny se zvýšeným obsahem tuku, cukru nebo soli by mohly dostat varovnou červenou nálepku.

AUTOMIX.CZ
27.8.2017

Škoda "Salamander" byla monstrum pro závody do vrchu. Žila jen pár týdnů

Nejen v Mladé Boleslavi vznikaly za dob Československa poctivé závoďáky značky Škoda. Na slovenské straně v Bratislavě se například z nového kupé Garde zrodila opravdová bestie pro vrchařské závody. Její život bohužel neměl dlouhého trvání.

DOTYK.CZ
26.8.2017

Čtvrtstoletí od rozpadu Československa: Dostali jsme figu borovú, říká Mečiar

/VIDEO/ Právě zuřila válka v Jugoslávii, na východě se zhroutil Sovětský Svaz. V Brně, na zahradě funkcionalistické vily Tugendhat, v té době rokovali Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Dne 26. srpna 1992 šlo o jediné: nedopustit katastrofu.

25.8.2017

Praha chce provozovat desítky parkovišť sama. Soukromníkům vypoví smlouvy

Praha - Asi šedesát parkovišť, která v současné době provozují soukromníci, by měla v budoucnu provozovat Praha. Magistrát současným provozovatelům na začátku dubna vypoví smlouvy. O parkoviště by se pak měla starat Technická správa komunikací (TSK).

25.8.2017

Lex Babiš v akci: V září se začne plnit registr majetkových oznámení

Během příštího měsíce se bude plnit, zatím jen jmény, nový centrální registr oznámení o střetu zájmů. Fungovat začne v pátek 1. září ve správě ministerstva spravedlnosti. Shromažďovat bude informace o majetku politiků a dalších veřejných funkcionářů. Oznámení budou muset podávat podle novely zákona hned po vstupu do úřadu, nikoli pouze průběžně jednou za rok bez vstupních dat.

25.8.2017

Vybrali jsme NEJ HOUBAŘE vašeho kraje

Děkujeme všem houbařům, kteří nám zaslali fotografie svých úlovků. Zaslané příspěvky nás nadchly svou rozmanitostí - kromě hřibů dorazily i bedly, žampiony, lišky a obrovité pýchavky. Je vidět, že rostou. Pro Nej houbaře každého kraje máme připravenou knihu a audioknihu.

AUTOMIX.CZ
25.8.2017

Tohle je asi nejdražší Škoda na prodej. Je prý jediná na světě, stojí miliony

Na české inzerci se dají občas najít opravdové poklady z historie domácí automobilky Škoda. Tento inzerát ale zřejmě překonává všechno, co jsme viděli. Hlavně cenou. Na prodej se totiž objevila unikátní limuzína, která by se podle majitele na světě měla nacházet už pouze jediná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení