VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

19.1.2018

V Karlíně otevřou lidé z Ambiente nové bistro. Nabídnou farmářská kuřata na ohni

V Karlíně, hned za rohem lokálu Hamburk, se otevírá nové bistro Grils. Návštěvníkům nabídne farmářská kuřata pečená na ohni. Za podnikem stojí lidé z Ambiente, kteří si zde poprvé vyzkoušeli financování pomocí crowdfundingové kampaně.

19.1.2018

Nízkonákladovka Wizz Air v Praze skončí, nechá tu jen tři linky

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air chce v polovině června zrušit svoji základnu na pražském letišti Václava Havla a snížit počet linek na tři, kvůli nízké poptávce. Společnost to oznámila v pátek v tiskové zprávě.

AUTOMIX.CZ
18.1.2018

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.

16.1.2018

Praha vyčlenila půl miliardy korun na investice pro městské části

Pražské městské části budou moci zaslat magistrátu žádosti o dotace na vlastní projekty. Praha plánuje, že mezi městské části rozdělí z investiční rezervy rozpočtu na letošní rok asi 500 milionů korun. Materiál dnes schválili pražští radní. V úterý o tom na svých stránkách informoval magistrát.

16.1.2018

Úspěch pražského letiště. Loni odbavilo přes 15 milionů cestujících

Letiště Václava Havla loni odbavilo 15 415 001 cestujících. To představuje nárůst o 17,9 procent oproti roku 2016, čímž potvrdilo, že je jedním z nejrychleji rostoucích letišť v kategorii 10 – 25 milionů odbavených cestujících v Evropě.

AKTUALIZOVÁNO
15.1.2018

Drahoš dá na kampaň deset milionů, sponzoři se mu už ozvali

Tým prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše počítá s tím, že před druhým kolem voleb do kampaně vloží deset milionů korun. Přislib finančního daru už Drahoš získal od některých dosavadních sponzorů, hlásí se i sponzoři noví. Uvedla to dnes Karolína Brennerová, která má v Drahošově týmu na starosti komunikaci se sponzory.

15.1.2018

MŠMT podpoří letos talenty na sportovních gymnáziích více penězi

/RASTR/ Zhruba 93 milionů korun poskytne letos ministerstvo školství na podporu přípravy talentovaných dětí na sportovních gymnáziích. Je to o přibližně 10 milionů korun více než v loňském roce. Peníze navíc půjdou hlavně na mzdy trenérů a učitelů tělocviku. Část budou moct školy použít na zaplacení pronájmů sportovišť a nákup vybavení pro mladé sportovní naděje v olympijských sportech. Úřad o tom informoval na svém webu.

15.1.2018

Posed za 300 tisíc? Lesníkům nikdo nestanovil výdajový strop, zjistil NKÚ

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se ve své kontrole zaměřil na dotace, které šly především v době předchozí vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL na rozvoj lesnictví a venkova. Zjistil, že výdaje často několikanásobně překročily ceny obvyklé jenom protože, že ministerstvo u jednotlivých položek neurčilo strop. 

11.1.2018

Ekolo otevírá v Krči specializovanou prodejnu na elektrokola. Největší v ČR

Pražská společnost ekolo otevírá v areálu Zálesí v pražské Krči největší specializovanou prodejnu a servis elektrokol v ČR. Nové sídlo společnosti se rozkládá na 100 metrech čtverečních a nabízí více než 120 různých modelů od 14 českých i zahraničních značek.

10.1.2018

Alza otevře v Praze „futuristickou" prodejnu bez prodavačů

Internetový prodejce Alza.cz otevře příští týden u stanice metra Flora novou „futuristickou“  prodejnu bez prodavačů a se samoobslužnými boxy. Další podobné obchody chce společnost otevřít na jaře u stanic metra Můstek a Budějovická. Provozovny budou otevřeny nonstop.

9.1.2018

Josef Středula: Digitalizací je ohroženo přes padesát procent zaměstnanců

/ROZHOVOR/ „Ekonomika roste, firmám se daří, kurz české koruny posiluje. Český zaměstnanec zažívá nejsilnější růst, jaký může. Poznává to, i když plánuje odjezd do zahraničí a mění si prostředky. Směnný kurz tomu nahrává. Není důvod, vyjednat zvýšení minimální mzdy pro příští rok,“ říká odborový předák Josef Středula.

9.1.2018

Nezaměstnanost v Česku v prosinci stoupla. Bez práce je ale méně lidí než loni

K 31. prosinci 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 280 620 uchazečů o zaměstnání. To je přibližně o 15 tisíc lidí více než v listopadu, zároveň ale o sto tisíc nezaměstnaných méně než před rokem. Jedná se tak o nejnižší prosincovou hodnotu od roku 1997. Vyplývá to z výsledků, které dnes zveřejnil Úřad práce. 

8.1.2018

VOLEBNÍ SPECIÁL na Deník.cz aneb Kdo je skutečným superhrdinou?

Na webu Deník.cz naleznete nový volební speciál, který se věnuje prezidentským volbám 2018. Ale pozor! Nejedná se o běžné a unylé zpracování, na které býváme z posledních let zvyklí. Veškeré informace o kandidátech na prezidenta a průběhu voleb totiž podáváme komiksovou formou.

8.1.2018

NKÚ pranýřuje ministerstvo dopravy: mýtný systém stál 24 miliard. Zbytečně

/VIDEO/ Systém mýtného přinesl během prvních deseti let existence 78,5 miliardy korun. To zní jako dobrý výsledek do chvíle, než se porovná s náklady. Ty dosáhly 24 miliard korun, tedy téměř třetinu vybrané částky. Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) přitom zjistil, že značná část nákladů vznikla špatnou prací ministerstva dopravy. 

8.1.2018

Trh s prodejem nových bytů v Praze bude stagnovat. Ceny mírně porostou

Prodej nových bytů v Praze bude letos stagnovat. Předpokládá se, že se letos v metropoli prodá podobný počet bytů jako v loňském roce, tedy kolem 5500. Ceny by naopak měly mírně růst, protože stále platí, že poptávka je vyšší než nabídka. Celkové příjmy z prodeje nových bytů v Praze by se tak měly pohybovat kolem 31 miliard.

7.1.2018

Praha dá na oslavy 100. výročí vzniku Československa 35 milionů

Praha vyčlenila 35 milionů korun na letošní oslavy stého výročí vzniku Československa. Média o tom informoval radní Jan Wolf. Založení republiky připomene výstava, divadelní představení i mezinárodní konference. Bude natočen dokument a vznikne i historický internetový seriál. Do konce ledna další akce vybere pražský magistrát. Oslavy ke vzniku Československa se odehrají např. v Obecním domě. Výstavu k tomuto výročí připravil i Hrad.

5.1.2018

Mammacentrum po 24 letech mění adresu, stěhuje na polikliniku na Budějovické

/FOTOGALERIE/ Jedno z největších zařízení pro diagnostiku a léčbu onemocnění prsu v republice Mammacentrum, najdou pacientky nově od ledna v pražské poliklinice na Budějovické. Moderní, nově vybudované prostory jsou komfortnější pro pacienty i lékaře a odpovídají potřebám současné špičkové medicíny. Fungovat začne naplno 8. ledna 2018.

3.1.2018

Odbory navrhují zvýšení mezd. Pražský dopravní podnik to odmítá

Odbory pražského dopravního podniku chtějí jednat o kolektivní smlouvě, ve které navrhují zvýšení mezd. Aktuální znění smluv ale platí do roku 2020. Vedení o jejich otevření jednat nechce. Odbory proto navrhují, aby se našel zprostředkovatel společného jednání. Ve středu o tom informoval server Idnes.cz.

3.1.2018

Airbnb: Nejvíce turistů přijelo oslavit Silvestr do Prahy z Paříže a Moskvy

Oslava Silvestra a Nového roku v Praze je mezi turisty čím dál tím více populární. V posledních dnech roku navštívili českou metropoli zejména turisté z Paříže, Moskvy a Londýna. Pražané naopak konec roku strávili v Budapešti, Vídni, ale také na Tenerife. Podle údajů společnosti Airbnb nejvíce turistů letos tradičně zamířilo na silvestrovské oslavy do New Yorku. K populárním destinacím se zařadil Londýn, Sydney i Tokio.

3.1.2018

„Dneska to na soudě bouchne“ a jiné levárny: podívejte se na videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 2. ledna 2017.

2.1.2018

Česká pošta zvyšuje ceny. Poštovní známky podraží o tři koruny

Česká pošta od února změní sazby některých služeb. Cena obyčejného psaní se tak zvýší o tři koruny, šest korun si zákazníci připlatí u doporučeného psaní. Nová cenová politika se prozatím vyhne poštovním balíkům do dvou kilogramů.

2.1.2018

Informace pro předplatitele Deníku

Vážení předplatitelé, jak už jsme vás informovali, od začátku ledna 2018 jsme byli nuceni změnit distributora vašeho tištěného Deníku. Nepřistoupili jsme totiž na požadavek České pošty na zvýšení ceny za doručování novin. Nově doručuje předplacený Deník  společnost Mediaservis ve spolupráci s PNS. 

1.1.2018

Lékaři musí nově povinně evidovat každý vydaný recept na léky

Lékaři musí od 1. ledna povinně ukládat data o každém vydaném receptu na léky na centrální úložiště. Pacientům mohou kromě vytištěného papírového receptu poslat recept také e-mailem nebo SMS zprávou na mobilní telefon.

1.1.2018

Od ledna roste nemocenská i mateřská, vyšší může být i rodičovská

Nemocenská, mateřská a ošetřovné se od 1. ledna zvyšují. Mění se totiž částky pro stanovení základu příjmu, z něhož se tyto příspěvky vypočítávají. Lidem, kteří jsou déle něž měsíc nemocní, se pak nemocenská zvedne výrazněji. Zvyšují se také přídavky na děti a dosáhne na ně víc rodin.

31.12.2017

Obrana v roce 2017: Noví vojáci, růst rozpočtu, neuzavřené tendry

Příchod nových vojáků, rostoucí rozpočet i změnu ve vedení ministerstva má za sebou v letošním roce resort obrany. Vojáci během něj pokračovali v zapojení do zahraničních misí, při kterých se střetli s teroristy v Mali nebo pomáhali Iráčanům při zvládání českých bitevníků L-159. Oproti předpokladům se nepodařilo ministerstvu uzavřít například smlouvu na mobilní radary z Izraele. Náčelník generálního štábu Josef Bečvář uplynulý rok hodnotí pozitivně.

30.12.2017

Praha chce být přitažlivější pro zahraniční start-upy

Vedení hlavního města chce do Prahy přilákat start-upové firmy, podpořit zakládání nových firem či prohloubit spolupráci se zahraničními městy a chce zviditelnit v cizině. Radní v prosinci schválili strategii ekonomické zahraniční politiky.

30.12.2017

Zákon o regulaci makléřů se nestihl zavést. Realitní kanceláře po něm volají

Povinná odborná zkouška, minimálně středoškolské vzdělání i další zpřísnění podmínek. To vše mělo přijít se speciálním zákonem, který by reguloval realitní zprostředkovatelskou činnost. Prodávat či nakupovat nemovitosti se podle nových pravidel mělo už koncem roku 2017. Nyní je však jasné, že se regulace makléřů zavést nestihne. „Trh a jeho zákazníci se mohli dočkat zlepšení služeb, ale stát se rozhodl, že to počká. Jako občan pláču, jako podnikatel také. Vítězem jsou nepoctivci,“ říká expert na reality Martin Fojtík.

30.12.2017

Důchody od příštího roku porostou výrazněji, mění se valorizace

Důchody v Česku se v lednu zvednou víc, než rostly v minulých letech. Mění se totiž výpočet valorizace. Penze se budou na začátku roku zvyšovat o polovinu růstu reálných mezd místo dosavadní třetiny a o růst cen. Průměrný měsíční důchod se tak nyní v lednu zvedne o 475 korun. Kdyby se přidávalo jako dosud, byla by průměrná částka o 65 korun nižší. Babišova vláda plánuje další změny v penzích. Ve Sněmovně ale jistou podporu nemá.

29.12.2017

Praha 3 dá na boj s graffiti 28 milionů korun

Rozpočet Prahy 3 na příští rok je 1,1 miliardy, z čehož 600 milionů půjde na investice. Velkou část peněz, konkrétně 28 milionů „spolkne“ Antigraffiti program. Připravují se také rekonstrukce některých ulic a to např. Seifertovy či Táboritské.

28.12.2017

Pražské letiště má za sebou rekordní rok. Nejvíce se létá do Londýna

Pražské letiště Václava Havla zaznamenalo v minulém týdnu rekord 15 milionů odbavených cestujících. Přes 64 tisíc cestujících prošlo letištěm 23. června. Z hlediska provozu jde o nevytíženější den letošního roku. Z pražského letiště se letos lítalo do 163 destinací. Nejvzdálenějším místem byla Šanghaj, nejbližším naopak Mnichov. Nejčastěji se létalo mezi Prahou a Londýnem, kam v rámci zimního letového řádu směřuje až 14 letů denně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT