Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

14.6.2017

Kampaň se roztáčí. Kandidáti na prezidenta již utratili miliony korun

Sbírání podpisů pro prezidentskou kandidaturu a volební kampaň již stálo uchazeče o úřad hlavy státu několik milionů korun. Dostatečný počet podpisů ke kandidatuře zatím hlásí jen Michal Horáček. Jiří Drahoš jich získal asi 25 tisíc, s podobným počtem disponuje pravděpodobně i současný prezident Miloš Zeman. Marek Hilšer sesbíral 7 tisíc podpisů. Vyplývá to z ankety agentury ČTK. 

13.6.2017

ČNB přikázala bankám, aby vytvářely silnější kapitálové rezervy na horší časy

Česká národní banka dnes překvapivě zvýšila sazbu proticyklické kapitálové rezervy (CCyB) z původních 0,5 procenta na jedno procento. Banky, spořitelní a úvěrní družstva i obchodníci s cennými papíry tak budou muset vytvářet větší kapitálovou rezervu. Důvodem k tomuto kroku je podle ČNB potřeba vytvořit zásoby pro „horší časy" a případné krytí ztrát, kterým může být bankovní sektor v budoucnu vystaven.

13.6.2017

Léky na odvykání kouření stojí denně asi jako krabička cigaret

Praha - Léky, které pomáhají pacientům s odvykáním kouření, stojí denně asi jako krabička cigaret. Pojišťovny je neplatí, některé na ně ale přispívají. Na úterním semináři v senátu to řekla předsedkyně Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku Eva Králíková. V Česku přestává podle ní kouřit ročně asi milion lidí, většina z nich se o to pokouší bez jakékoliv pomoci a jejich úspěšnost je nízká.

DOTYK.CZ
13.6.2017

Téměř každé šesté dítě sdílí své intimní fotky, říká nový výzkum

VIDEO / Patnáct procent českých dětí má přímou zkušenost s erotickými zprávami nebo sdílením intimních fotek a videí. Nezdráhají se ani videochatů nebo osobních schůzek s cizími lidmi. Ukázal to nový výzkum „Sexting a rizikové seznamování českých dětí v kyberprostoru".

12.6.2017

Jak vybrat židli k počítači

Spousta z nás tráví velkou část dne prací za stolem u počítače, proto je důležité, aby židle, na které sedíme, byla opravdu kvalitní a splňovala určitá kritéria zdravého sezení.

AUTOMIX.CZ
10.6.2017

GALERIE: Neuvěřitelné nehody z českých silnic. I takhle se u nás bourá...

Jen za minulý rok u nás museli policisté vyjíždět ke skoro stovce tisíc nehod. Není tedy divu, že z tohoto počtu nepříjemných událostí je velká řada bouraček dost kuriózních. U některých se člověk nakonec nestačí divit, jak k nim vůbec došlo.

9.6.2017

Podmínky pro podnikání v Česku se zlepšují. Problémem produktivita práce

Podmínky pro rozvoj podnikání a investice se v regionu střední a východní Evropy stabilně zlepšují. Tyto ekonomiky, včetně české, by ale mohla v budoucnu ohrozit nízká produktivita práce, nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců či robotizace a automatizace. Uvedli to účastníci Country Risk Conference, kterou v Praze pořádala úvěrová pojišťovna Coface. 

9.6.2017

Pomoc spotřebitelům, inspektoři ČOI budou mít větší pravomoce

Ministerstvo průmyslu a obchodu již v loňském roce připravilo návrh novely zákona, kterým se mění zákon o České obchodní inspekci. V rámci této novely ministerstvo navrhlo, aby inspektoři České obchodní inspekce mohli při vybraných druzích kontrol používat krycí prostředky, např. změněnou identitu. Návrh dnes dostal v Poslanecké sněmovně „zelenou".

8.6.2017

Metropole už ví, co udělá s přebytkem za minulý rok

Praha - Vedení hlavního města ve čtvrtek určilo, do čeho vloží tři miliardy korun, které metropoli zbylo z loňského roku.

8.6.2017

Průzkum: Ženy mají v práci malou prestiž, muži je často podceňují

Praha - Práce žen je málo uznávaná, zejména muži ji často podceňují. Povolání, ve kterých převažují ženy, jsou považována za méně prestižní. Nižší prestiž mají ženy i v profesích, kde se vyskytuje více mužů. Představy o povolání přitom ovlivňují stereotypy, podle kterých mají muži a ženy pro některé profese lepší dispozice. Vyplývá to z výzkumu, který udělala psycholožka Irena Smetáčková z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. O výsledcích studie informovalo tiskové oddělení fakulty.

8.6.2017

Audit Deníku: Spolky vyzývají politiky: Vraťte nám naše práva

Praha - O tom, zda se při výhledu z okna budou kochat zelení, nebo průmyslovou budovou, zatím mohli rozhodovat také občané. Nyní jsou však jejich práva kvůli chystané novele stavebního zákona ohrožená. Pokud by plánované změny prošly, hlasy občanů by přestaly mít váhu.

7.6.2017

Sněmovna odročila debatu o zákoníku práce do další schůze

Sněmovna dnes odročila projednávání sporné vládní novely zákoníku práce na příští schůzi, která se uskuteční na přelomu června a července. Odklad prosadilo vládní hnutí ANO, jehož ministr financí Ivan Pilný v nynějším druhém čtení navrhl zamítnutí normy. Už odročením debaty šance na přijetí normy ještě do říjnových sněmovních voleb klesla.

7.6.2017

Kolik skutečně stojí nový rodinný dům

Do časopisu Dům a zahrada chodí dotazy, na které už mnoho let odpovídá odborník Ing. Roman Brabec ze stavební společnosti Stings 96. Nyní se redakce chce na webu podělit o zajímavý dotaz a zároveň i velmi důležitou odpověď týkající se ceny nových domů.

AUTOMIX.CZ
6.6.2017

Nové STK: Jak je to s těmi stočenými tachometry? Vážně kvůli nim neprojdete?

Třetím dílem dokončujeme seriál změn na STK. Tentokrát se zaměříme na jednodušší dovozy aut z ciziny a probereme velký problém se stáčením tachometrů. V Česku se loni prodalo asi 700 tisíc ojetin, z toho 160 tisíc vozů bylo dovezeno. Podle dat společnosti Cebia je přibližně 40 procent všech ojetin „stočených".

6.6.2017

Ministryně:Peníze na růst mezd nepedagogů dostanou kraje do týdne

Praha - Peníze na desetiprocentní nárůst platů pro nepedagogické pracovníky ve školství, který má platit od letošního července, by kraje měly dostat do týdne. Rozděleno mezi ně bude 800 milionů korun. Ministerstvo financí to schválilo, řekla v úterý ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) po schůzce s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO).

6.6.2017

Na nezodpovědné rodiče nejvíce platí zabavení řidičského průkazu

Praha -  Neplacení alimentů je v České republice častým nešvarem. Navíc kvůli tomu, aby dotyčný rodič nemusel na své dítě nic platit, je kolikrát ochotný přepsat svůj majetek na někoho jiného, pracovat na černo nebo se dokonce odstěhovat ze země.

6.6.2017

Když už kouření musí ven, pusťme přírodu dovnitř

Praha - Se zákazem kouření v hospodách a restauracích přišla nenápadná otázka: Co se stane s popelníky, kterých nebude třeba tolik? Největší značku ciderů v Česku i ve světě tato otázka nenechává chladnou, a tak se rozhodla vdechnout popelníkům druhý život.

6.6.2017

Byrokracie dusí předzahrádky. Pomůže koncept Smart City?

Praha - Získat povolení k umístění předzahrádky je v metropoli oříšek. Situaci zlepšíme, slibuje magistrát.

5.6.2017

Jak vybrat zahradní nůžky

Nůžky na zahradě jsou v permanenci. Tu ustřihnete květinu, tady prostřihnete keř. Na jaře a na podzim musíte upravit stromy, a když půjde do tuhého a vy musíte bojovat s opravdu silnými větvemi, pak si vezmete velké pákové nůžky. Ale jak poznat ty správné nůžky?

5.6.2017

Vláda projedná další pokus o změnu pravidel registru smluv

Praha - Další pokusem o změnu zákona o registru smluv se v pondělí bude zabývat kabinet. Podle sněmovního návrhu by mohly některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí a národní podnik Budějovický Budvar dostat částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. 

5.6.2017

Zákaz kouření: Astmatiky čeká méně záchvatů, zdravotnictví ušetří miliony

/INFOGRAFIKA/- Zákaz kouření pomůže astmatikům, jsou přesvědčeni lékaři. Počet astmatických záchvatů se podle nich sníží o desetinu, z balíku peněz na léčení se tak ušetří 168 milionů korun. Přesně tak zafungoval zákaz v dalších zemích Evropy.

4.6.2017

Kauza Babiš: Na webu, kde se objevily nahrávky, jsou nyní analýzy firmy Imoba

Na anonymním twitterovém účtu skupiny Julius Šuman, která v posledních týdnech publikovala nahrávky bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), se dnes objevila analýza společnosti Imoba. Materiál, který podle skupiny vznikl na základě dat z otevřených zdrojů, dochází k závěru, že transakcemi kolem společnosti si Babiš vyplatil během svého působení v čele ministerstva víc než dvě miliardy korun a stát při tom připravil o 300 milionů na daních.

4.6.2017

Brigádníků je málo. Díru už „nezalepí" ani důchodci. Kolik si mohou vydělat?

Léto je za dveřmi, poptávky firem na brigádníky vysoce převyšují nabídku. A ani starobní důchodci, kteří dosud díru na trhu brigádníků zacelovali, už nestačí. Brigádníci na pracovním trhu chybí.

3.6.2017

Na chvíli do práce. Matky chtějí kratší úvazky, firmy se vzpouzejí

/INFOGRAFIKA/ Nejsou lidi. To je častá odpověď úřadů práce firmám, které shánějí nové pracovníky. Aby nemusely odříkat zakázky, poohlížejí se po zaměstnancích třeba i za hranicemi. Přitom by si i dnes mohli pomoci z vlastních zdrojů. Pracovat by chtěly mnohé ženy s malými dětmi.

EXKLUZIVNĚ
3.6.2017

Stanislav Štech: Ředitelé škol jsou v těžší pozici než před 25 lety

/ROZHOVOR/ Profesor psychologie Stanislav Štech je vědec a vysokoškolský pedagog, dvanáct let byl prorektorem Univerzity Karlovy. Svou kariéru před dvěma roky přerušil, aby dělal náměstka na ministerstvu školství a pomohl dořešit letité problémy.

2.6.2017

Stejné balení chipsů může chutnat v zemích EU jinak. Půjde prosadit změnu?

Pokud si koupíte obyčejné balení oblíbených brambůrků, mohou u nás chutnat jinak než na Slovensku. Dvojí kvalita výrobků v zemích Evropské unie (EU) je dlouhodobě diskutované téma. Právě tímto problémem se zabývala páteční konference na půdě Právnické fakulty Univerzity Palackého (PF UP) v Olomouci.

2.6.2017

Černí pasažéři loni nezaplatili přes čtvrt miliardy

Praha – Hned několik nových tramvají nebo dokonce desítky autobusů. To by bylo možno pořídit za peníze, které pražskému dopravnímu podniku zůstali dlužni cestující přistižení jako černí pasažéři. Jen z loňského roku zbývá na nevymožených pohledávkách 270 milionů korun, připomněl v pátek dopravní ředitel Ladislav Urbánek. A to ještě dopravní podnik v metropoli patří k těm úspěšnějším! Loni se mu podařilo vymoci 37,6 procenta z písemně uložených pokut – zatímco republikový průměr u 17 největších městských dopravních podniků v Česku dosahoval 28,5 procenta.

2.6.2017

Úřad vlády se zlobí, v návrhu rozpočtu mu seškrtali výdaje

Úřad vlády považuje za nedostačující částku zhruba 1,16 miliardy korun, s níž by měl podle úvodního návrhu ministerstva financí hospodařit v příštím roce. Úřadu vlády by totiž chyběly peníze na výzkum, vývoj a inovace, ale také na opravu vnějšího pláště Strakovy akademie, v níž mimo jiné pravidelně zasedá kabinet. 

AUTOMIX.CZ
1.6.2017

Ronaldo si na svoje Bugatti vydělá za pět hodin. Jak to mají další fotbalisti?

Že si nejlepší fotbalisté vydělají hromadu peněz, je známá věc. I proto si mohou dovolit nákladní životní styl a drahá auta.

1.6.2017

Babiš nechce euro, Česko by přišlo o nástroj proti krizím

Česko by nemělo vstupovat do eurozóny, řekl předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš. Podle něj by zavedení společné evropské měny znamenalo, že by Česko ručilo za cizí dluhy a přišlo by o jeden z nástrojů, které pomáhají řešit hospodářské krize.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení