VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Byznys

dnes 12:36

Turkish Airlines posílí linku z Prahy do Istanbulu. Nasadí Boeing 737 MAX

Letecká společnost Turkish Airlines se stane dalším dopravcem v Praze, který zde nasadí na lety Boieng 737 MAX 8. Dopravce s ním počítá na linku Praha–Istanbul od května příštího roku.

18.8.2018

Otestujte všechny svoje smysly. Praha ukrývá netradiční muzeum

Rodinný víkend je před námi a skloubit požadavky dětí i dospělých stojí často značné úsilí. Starší totiž touží po klidu, zatímco mládí by chtělo prozkoumat celý svět. Společná zábava ale existuje. Muzeum Smyslů v Praze nabízí jedinečnou interaktivní zábavu, která rozdráždí a potrápí vaše smyslové buňky. Někdy dokonce nebudete vědět, kde vám stojí hlava, nebo jestli se vám to celé jenom nezdá.

17.8.2018

Zástavba žižkovského nákladového nádraží je opět blíž skutečnosti

Chystaná proměna nákladového nádraží Žižkov poblíž Basilejského náměstí v Praze dostává konkrétnější obrysy. Developer Central Group předložil rezidenční projekt své Parkové čtvrti k posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA). Mezi roky 2020 až 2025 má zde vyrůst 1650 bytů, šestitřídní mateřská škola a několik obchodů, kaváren či restaurací v přízemí bytových domů. Parkovací stání a garáže sahající až do tří podzemních podlaží mají pojmout na 1770 automobilů, vyplývá z projektu.

15.8.2018

Letiště Václava Havla bojuje s hlukem. Chce omezit noční provoz letadel

Letiště Praha s ohledem na současný nárůst leteckého provozu v České republice i v Evropě zavede další preventivní opatření k udržení stavu noční hlukové zátěže v městských částech Prahy a obcích v bezprostředním okolí letiště, které jsou dotčené leteckým provozem. Cílem je snížit celkový počet nočních vzletů a přistání nad letištěm mezi desátou večerní a šestou hodinou ranní a více regulovat provoz ve zmíněném časovém pásmu, včetně zpožděných příletů a odletů z pásem navazujících.

15.8.2018

Program pro mladé: půjčka stačí v Praze na 13 m2 bytu, peněz i bytů je málo

Státní fond rozvoje bydlení dnes spustil Program pro mladé, v jeho rámci si mohou lidé do 36 let od státu výhodně půjčit peníze na pořízení nebo modernizaci bydlení.  Program, na který stát vyčlenil pouhých 650 milionů korun, může pomoci maximálně stovkám lidí na venkově nebo ve městech, kde jsou nízké ceny nemovitostí. Navíc je prakticky nelze kombinovat s hypotékou. 

14.8.2018

Dětský parazit inspiroval pražské podnikatele. Vši hubí prostředky z dovozu

Ocet, frankovka, psí šampon, elektronický hřeben, žehlička na vlasy, kondicionér, petrolej, slivovice, barva se čpavkem, rozmačkávání hnid… Zaručených receptů, jak zatočit s vešmi, existuje mnoho. Stačí si však jednou užít neustálé mytí vlasů, vyčesávání, praní ložního prádla, čištění čalounění a člověk nechce už nikdy více.

13.8.2018

Nový byt si nejlépe vyberete v Praze 9, nejhorší nabídka je v nejužším centru

Zájemci o nové bydlení v hlavním městě nemají lehkou pozici. Dostupných bytů je stále méně. Přesto existují lokality, kde je výběr o něco lepší. Nejvíce dostupných bytů nabízí developeři v Praze 9, kde si lidé mohli vybírat z celkem 822 bytů. Naopak v nejužším centru Prahy je situace zcela opačná – ceníky developerů jsou zde velmi prořídlé. Vyplývá to z podrobných statistik společnosti Ekospol, která pražský rezidenční trh monitoruje už jedenáct let.

13.8.2018

Češi pijí stále méně piva. Výjimkou jsou piva nealkoholická a ochucená

České světové prvenství v konzumaci piva se pomalu bortí. Zatímco v roce 2004 vypil průměrný našinec více než 400 půllitrů ročně, vloni to bylo už méně než tři stovky. Výjimkami z tohoto trendu jsou piva nealkoholická a ochucená, která stále častěji preferují mladí.

13.8.2018

Sovětské metro opět v akci a tragický pád dvouplošníku: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 11. až 12. srpna 2018.

12.8.2018

U Nádraží Holešovice vznikne nová čtvrť za miliardu a půl. Nabídne i vodní taxi

/FOTOGALERIE/ Na místě bývalé pražské panelárny Prefa by se za nedlouho konečně mohlo něco dít. Společnosti Geone a Skanska Property získaly územní rozhodnutí a do roku 2022 chtějí za Nádražím Holešovice postavit developerské projekty v hodnotě jeden a půl miliardy korun.

3.8.2018

Skořápkáři na Karlově mostě v akci a sprejování jako zábava: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 2. srpna 2018.

1.8.2018

Dopadení rozbíječe brýlí a pátrání po migrantech s drony: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 31. července 2018.

31.7.2018

Bratři Formanové založili speciální várku plzeňského piva na památku svého otce

Petr a Matěj Formanové, synové slavného filmového režiséra Miloše Formana, dnes v plzeňském pivovaru společně se starším obchodním sládkem Václavem Berkou založili mimořádnou várku piva Pilsner Urquell určenou pro vzpomínkovou akci na jejich otce.

31.7.2018

V parku na Zeleném pruhu se stavět nebude. Projekt úřad zamítl

Na hranici parku Zelený pruh developerský projekt 5 Elements postaven nebude. Stavební úřad Prahy 4 zamítl žádost developera o územní rozhodnutí na umístění této stavby. S projektem už před tím nesouhlasila městská část Praha 4.

31.7.2018

Jídlo jako od babičky. Restaurační síť Ambiente otevřela Kuchyň na Hradčanech

/FOTOGALERIE/ Pohádku s Čerty nejsou žerty určitě znáte. Teď si můžete blízko Pražského hradu připadat trochu jako Petr Máchal v podání Vladimíra Dlouhého, když přijde do hospody. V nově otevřené restauraci Kuchyň v Salmovském paláci si totiž jídlo vybíráte přímo z hrnců na plotně. Stačí nahlédnout pod pokličku a přivonět.

30.7.2018

Letiště Praha reaguje na obránce zvířat. Už neodebírá vejce z klecových chovů

/VIDEO/ Nejen o podmínkách, v jakých se v Česku chovají šelmy, probíhají diskuze ve veřejném prostoru. Ochránci (či obránci) zvířat upozorňují také na špatné zacházení se slepicemi ve velkochovech. Na kampaň - trochu překvapivě - zareagovalo také pražské letiště. Firma začne odebírat vejce jen od dodavatelů, kteří nepoužívají klece.

30.7.2018

Služba Taxify expanduje z Prahy, Brno však vynechala. Uber zůstává v metropoli

Estonská firma Taxify poskytující alternativní přepravní služby se v Česku rozrůstá. Po úspěchu v Praze v půlce prázdnin zkouší prorazit také v Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Plzni. Brno překvapivě v plánech Taxify nefiguruje. Ani konkureční Uber se nechce do moravské metropole vracet, soustředí se pouze na hlavní město. Liftago registrující pouze licencované taxikáře by rádo prorazilo do všech krajů.

30.7.2018

Prodáno. Za lancii Václava Havla zaplatil nový majitel 400 tisíc

Tmavě modrou Lancii Kappa koupil Václav Havel den před svatbou s herečkou Dagmar Veškrnovou. Za devět let s vozem najezdil okolo třiceti tisíc kilometrů a v roce 2006 ji prodal tehdejšímu majiteli společnosti AAA Auto Anthony Dennymu. Od té doby italský vůz na silnice prakticky nevyjel a zachoval se tak ve zcela autentickém stavu.

30.7.2018

Hasiči ve vlastní šťávě a nová kaple v Nově Vsi u Nového Města: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 28. až 29. července 2018.

29.7.2018

Dyzajn market nezná prázdniny. V Praze se představilo skoro dvě stě tvůrců

/FOTOGALERIE/ Tradiční přehlídka originální tvorby designérů - tvůrců šperků, oblečení, kabelek, batohů, různých doplňků nebo třeba hráček - nehledí na kalendář. Uprostřed letních prázdnin se v centru Prahy konal Dyzajn market.

27.7.2018

Zlodějina s miminkem a pád komínu na všechny končetiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 26. července 2018.

26.7.2018

Revoluce ve sdílení aut? Prahu přijíždějí dobývat elektrické vozy Re.volt

Měsíce plánování, dva roky tvrdé dřiny – ale vyplatilo se. Společnost Re.volt, jež se zaměřuje na sdílení elektrických aut, rozjíždí v Praze od pátku zbrusu nový projekt "carsharingu", který má vyřešit nekonečné potíže s parkováním a také nabídnout nevšední zábavu. „Přál bych si hlavně, aby to lidi bavilo,“ usmívá se ředitel firmy Pavel Kuchta.

25.7.2018

Ceny nového bydlení v Praze stále rostou. Průměrný byt stojí šest a půl milionu

Kdy se to zastaví? A zastaví se to vůbec? Průměrná cena nových prodaných bytů v hlavním městě pořád stoupá. V prvním pololetí meziročně vzrostla o 24 procent na 94 tisíc korun za metr čtvereční, oproti konci prvního čtvrtletí je to nárůst o 6,2 procenta. S rostoucí cestou celkem logicky klesá prodej bytů v Praze - meziročně se snížil o 3,5 procenta na 2750.

25.7.2018

Vytažení kolosu ze dna Dlouhých strání a opilecká férovka v Normě: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 24. července 2018.

24.7.2018

TV Barrandov ruší tradiční zpravodajství. Klesal zájem diváků

Nejmenší z českých celoplošných stanic TV Barrandov provedla radikální řez a od srpna zcela ruší svou večerní zpravodajskou relaci Naše zprávy. Důvodem má být prý klesající zájem diváků o klasické zpravodajství. Od září pak chce nabídnout nový pořad, který by měl s nadhledem komentovat aktuální domácí i světové dění.

AKTUALIZOVÁNO
20.7.2018

Areál Hradu ohlídá firma exředitele vězeňské služby Kuly

Areál Pražského hradu ohlídá firma Indus bývalého ředitele vězeňské služby Luďka Kuly. Firma podepsala koncem června smlouvu se Správou Pražského hradu. Za čtyřleté hlídání prezidentského sídla a jeho okolí dostane 16 milionů korun. Píšou to dnes Lidové noviny, podle jejichž zjištění hodlá třiapadesátiletý Kula kandidovat do Senátu za SPD Tomia Okamury.

19.7.2018

Vůz po Václavu Havlovi je na prodej. Dvacetiletá lancia se nabízí za 400 tisíc

Dvoulitrová Lancia Kappa z roku 1997 má najeto pouhých 31 tisíc kilometrů. Ale tím, co znásobilo cenovku tohoto unikátního vozu, není nájezd ani technický stav. Je jím skutečnost, že si auto kdysi slavné značky den před svatbou s Dagmar Veškrnovou koupil občan a toho času také prezident Václav Havel.

18.7.2018

Státní nemocnice měly s prověřovanými firmami smlouvy za 350 milionů korun

Státní nemocnice uzavřely s firmami, které prověřuje ministerstvo zdravotnictví, za dva roky smlouvy v hodnotě až 350 milionů korun. Vyplývá to z informací ve věstníku veřejných zakázek. V některých případech šlo o rámcové smlouvy na několik let, které se nevyčerpaly celé. 

18.7.2018

Pražským letištěm prošlo v prvním pololetí o desetinu cestujících více než loni

Letiště Václava Havla Praha odbavilo v prvním pololetí roku 2018 celkem 7 463 975 cestujících, což znamená 10% nárůst oproti stejnému období loňského roku. Nejvíce cestujících směřovalo z Prahy již tradičně do Velké Británie. Nejvyšší nárůst v počtu odbavených cestujících zaznamenalo Španělsko, přičemž z destinací rostla nejvíce Barcelona.

18.7.2018

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

17.7.2018

Nabídku prémiových hotelů v Praze rozšíří pětihvězdičkový Radisson Blu Hotel

Mapu hotelů nejvyšší kategorie v české metropoli v příštím roce významně rozšíří nový Radisson Blu Hotel. Podpisem smlouvy na nový hotel se rozšíří portfolio společnosti Radisson Hospitality AB, která již v Praze provozuje hotel Park Inn. Otevření nového hotelu je naplánováno na druhé čtvrtletí příštího roku.

16.7.2018

Místo kolejí vznikne Parková čtvrť. Nákladové nádraží na Žižkově projde proměnou

Bývalé pražské nákladové nádraží Žižkov čeká v příštích letech velká proměna. Majitel pozemků, developerská společnost Central Group, už pokročil s přípravami fyzicky i papírově. Z areálu začaly mizet koleje, firma zažádala o takzvané zjišťovací řízení. To má ukázat, zda se projekt bude muset složitěji posuzovat s ohledem na vlivy na životní prostředí, nebo se časově náročnější proceduře vyhne.

15.7.2018

Železniční stavba desetiletí. Koridor za čtyři miliardy ovlivní dopravu v Praze

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Ačkoliv podle původních plánů se touto dobou měla slavnostně přestříhávat páska, po novém železničním spojení mezi pražskou Hostivaří a jižním portálem vinohradských tunelů už měly jezdit první vlaky. Jenže stavební práce započaly až nyní.

13.7.2018

Otevření kufru bez majitele. Na letiště se vyplatí speciální zámek

Už déle než rok funguje na Letišti Václava Havla v Praze nová kontrola zavazadel proti možné přítomnosti výbušnin. 

11.7.2018

Kanceláří letos přibude nejvíce od krize. Developeři staví spekulativně

V Praze teď vyrůstají nové kancelářské budovy stejně rychlým tempem jako v předkrizovém roce 2008. Developeři se vzhledem k aktuální poptávce firem neobávají, že by po dokončení mohly zůstat nepronajaté, a tak ve velkém zahajují výstavbu takzvaně spekulativně, bez předem dojednaného nájemce.

10.7.2018

Kanceláře v Praze? Stávají se nedostatkovým zbožím, i když rostou další

Praha se potýká s nedostatkem kancelářských prostor. Jejich neobsazenost činí pouze 6,23 procenta to je nejméně za posledních 10 let. Díky ekonomické situaci se firmy nebojí do kanceláří investovat a zvětšuje se i průměrná velikost prostoru pro jednoho zaměstnance. Velký nárůst zaznamenávají také coworkingová centra. 

10.7.2018

Záchrana psů z pekla a 1877 metrů silnice za 40 let: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 9. července 2018.

9.7.2018

Strážníci si posvítili na pojízdné pivní bary. Došlo i na pokuty

Pražští strážníci se během prodlouženého víkendu zaměřili na turisty oblíbenou atrakci „netradičního cyklovýletu historickým centrem Prahy“, která stále více vadí obyvatelům metropole. Strážníci na kolech při tom odhalili celkem 11 přestupků porušení vyhlášky města týkající se požívání alkoholu na zakázaných místech.

9.7.2018

Ministr Vojtěch kvůli kauze Bulovka žádá nemocnice o přehled smluv

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) žádá od všech organizací přímo řízených jeho resortem přehled smluv uzavřených s desítkami vybraných firem. Opatření souvisí se "závažnou situací v oblasti veřejných zakázek a ostatních smluvních vztahů v Nemocnici na Bulovce". Vyplývá to z dopisu ministerstva zdravotnictví (MZ) adresovaného minulý týden fakultním nemocnicím a dalším institucím, který má ČTK k dispozici. Nahlášené vazby má následně prověřovat kontrolní orgán MZ.

8.7.2018

Letadélko podpálilo pole a ze silnice se stala sjezdovka: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 8. července 2018.

3.7.2018

Sehnalova ABF převzala Inchebu, která organizuje veletrhy v Holešovicích

ABF převzala firmu Incheba Expo Praha, která pořádá veletrhy na pražském výstavišti v Holešovicích. ABF, která vlastní výstaviště v Letňanech, chce v Holešovicích vedle veletrhů pořádat i kulturní akce. Dnes o tom informovaly České noviny.

2.7.2018

Aerolinky Emirates přidávají druhou denní linku na trase Praha - Dubaj

Letecká společnost Emirates přidává u příležitosti osmého výročí prvního leteckého spojení mezi Prahou a Dubají druhý denní let. Rostoucí poptávku na této trase chce Emirates uspokojit přidáním nové linky, která bude operována letounem Boeing 777-300ER s kapacitou 360 míst. Nasazením tohoto stroje na tuto trasu vzroste kapacita přepravených cestujících do České republiky o 262 800 míst ročně.  

2.7.2018

Znáte houby? Systém umělé inteligence z ČVUT je určuje jako expert

Vědci z Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze vytvořili systém, který je schopný z fotografií poznat houby a rostliny. Uspěli s ním na mezinárodní soutěži ExpertLifeCLEF 2018. Podle tiskové zprávy univerzity jejich systém dokonce předčil většinu lidských odborníků.

2.7.2018

Penta prodává areál Waltrovka. Cena by mohla přesáhnout šest miliard

Všech pět kancelářských budov v areálu Waltrovka v pražských Jinonicích by mohlo získat nového majitele. Investiční skupina Penta majitelů Marka Dospivy a Jaroslava Haščáka komplex v bývalém brownfieldu vybudovala během pěti let. Nyní se jej rozhodla nabídnout k prodeji.

30.6.2018

Trend: Ženy si půjčují motorky a skútry

Bezstarostné jízdy alpskými průsmyky nebo výlety do Itálie či východní Evropy. Podobné kratochvíle už nejsou jen výhradou mužů. Motorky a skútry si začaly půjčovat také ženy. „Rapidně se zvýšil jejich zájem. Dámské jízdy začínají být běžnou záležitostí,“ popisuje expert Martin Blažek.

29.6.2018

Nebývalá žízeň. Letošní sezonu pivařům rozpumpovalo sucho

/INFOGRAFIKA/ Květnový výstav piva stoupl oproti loňsku skoro o desetinu. Sládci za to vděčí rychlému jarnímu nástupu horkých a suchých dní. Další vývoj ovlivní turisté.  

28.6.2018

Největší v republice. Drogistický řetězec dm otevřel v Praze novou prodejnu

Největší a nejmodernější prodejnu v celé své síti 230 obchodních míst otevřela dnes v Praze na Černém Mostě společnost dm Drogerie Markt.

28.6.2018

Čínský bikesharing ofo mizí z Prahy, slibuje návrat příští rok

Původem čínská platforma pro sdílení kol ofo, která se v Praze představila loni v září a v říjnu umístila kola do ulic Prahy 7, letos pražskou sezonu nezahájí. Oznámila to v tiskové zprávě.

26.6.2018

Světoví odborníci v Praze. Česko hostí konferenci o rostlinných hormonech

Více než 220 vědců ze sedmadvaceti zemí přijede na mezinárodní konferenci o rostlinných hormonech, která začíná v Praze v neděli a potrvá do čtvrtka pátého července. Pořádá ji Ústav experimentální botaniky Akademie věd (AV ČR) a odborníci na ní budou řešit i otázky, které mají praktický význam. Je to například odolnost zemědělských plodin vyšlechtěných v posledních desetiletích.

26.6.2018

Karlovarský filmový svátek se blíží: Deník vydává speciální festivalové noviny

Po loňské úspěšné premiéře vydává také letos Vydavatelství Vltava Labe Media speciální Festivalový deník u příležitosti 53. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Jeho součástí je opět soutěž „Chyť si letušku Deníku.“ Noviny budou letušky společně s kapitánem distribuovat ZDARMA návštěvníkům festivalu přímo v jeho dějišti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT