VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Byznys

15.10.2018

Praha hostí špičkové vědce zabývající se pomocí oblastem s nedostatkem vody

Na týden trvající akci s názvem Summit Smart Biotic Pump Praha se poprvé v historii sešly světové kapacity, které řeší záchranu a pomoc oblastem, které trpí akutním nedostatkem vody. Iniciátorem a organizátorem summitu je společnost Consilia Futura Europa.

11.10.2018

Náročné putování maličké kudlanky i olbřímího klavíru: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 10. října 2018.

10.10.2018

Koaliční salto v Brně a mačeta proti zlodějům šály: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 9. října 2018.

9.10.2018

Masaryčka spojuje. Do obnovy nádraží se může zapojit veřejnost

/INFOGRAFIKA/ Do konečné podoby oživení okolí pražského Masarykova nádraží bude moci promluvit veřejnost. V týdnu od 22. října se mohou lidé účastnit veřejné konzultace o návrhu, a ovlivnit tak podobu veřejných prostranství a občanské vybavenosti. Na stránkách projektu bude také možné k návrhu podat komentář, který projektový tým následně zpracuje. Uvedla to firma Penta Real Estate, která je investorem projektu. Na pozemcích plánuje postavit administrativní čtvrť s obchody a restauracemi, ale také park podle projektu studia zesnulé britské architektky Zahy Hadidové.

5.10.2018

Z Prahy přímo do Casablancy. Air Arabia přidá další linku

Cestující z Prahy, kteří od 1. dubna budou směřovat do Maroka, budou moci využít služeb nízkonákladové aerolinky Air Arabia. Společnost, která od prosince začne létat také mezi českou metropolí a Šardžá ve Spojených arabských emirátech, spustí přímé lety do Casablancy. Informaci zveřejnil web Zdopravy.cz s odkazem na server Prague Morning.

5.10.2018

Prahu s Berounem propojí tunel za 50 miliard. Touží po něm železniční přepravci

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vybírá ze tří různých variant nové trati mezi Prahou a Berounem. Nové trasy představil včera na odborné konferenci k tunelovému spojení Prahy a Berouna ředitel odboru strategie SŽDC Radek Čech. O termínu staveb ale zatím správce železnic příliš nemluví.

5.10.2018

Únos přímo z parketu a starosta, který ztratil řeč: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 4. října 2018.

4.10.2018

Část berlínské zdi v pražských Strašnicích zdobí i portrét ministra Genschera

V Praze ode dneška stojí část berlínské zdi. Zhruba čtyři metry vysoký segment z betonové bariéry, která v letech 1961 až 1989 rozdělovala nynější německou metropoli, odhalil zakladatel společnosti A&O Hostels Oliver Winter před nově otevřeným hotelem ve Strašnicích. Části berlínské zdi stojí v řadě světových měst, v Praze dosud žádná nebyla.

4.10.2018

Nakoleon pro slavkovské cyklisty a sen o chrámu hudby na Vltavské: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 3. října 2018.

3.10.2018

Penta zbaví Prahu jizvy. Spolu s ČD chce zastřešit kolejiště u hlavního nádraží

Společný podnik Českých drah, investiční skupiny Penta a projektové firmy Sudop se osvědčil. Spolupráce by tak měla pokračovat podle verze „Masaryčka“ také na pražském hlavním nádraží. V plánu je vybudování střechy nad kolejištěm v jižní části, kde by Penta a spol. chtěli následně postavit administrativní budovy navazující na vinohradské tunely.

3.10.2018

Z budovy spořitelny je luxusní butikový hotel. Vznikl přímo nad obchodem IKEA

/FOTOGALERIE/ Na Václavském náměstí má česká síť Pytloun Hotels první hotel v Praze. Vznikl rekonstrukcí domu U Zlaté pšenice, kde po revoluci sídlila Česká spořitelna. V prvních dvou patrech nedávno otevřela pop-up studio nábytkářská firma IKEA. Třetí až sedmé patro je určeno pro hosty Pytloun Boutique Hotelu Prague.

2.10.2018

Masaryk z rukou robota a pozření nejpálivější papričky světa: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 1. října 2018.

30.9.2018

Dopravní podnik v Praze objednal dalších 190 autobusů za miliardu korun

Dopravní podnik (DPP) objednal u společnosti SOR Libchavy dalších čtyřicet kloubových autobusů a sto padesát klasických dvanáctimetrových autobusů pro městskou dopravu. SOR zatím dodal sto deset vozů.

30.9.2018

Třídíte i bioodpad? Na podzim si můžete nechat odvézt třeba shrabané listí

Zájem o třídění bioodpadu i nadále roste. Pražským službám ročně přibude zhruba tisíc uživatelů kompostejnerů. Největší svozová společnost loni svezla rekordních osm tisíc tun bioodpadu. Službu sběru a svozu bioodpadu si mohou obyvatelé Prahy a blízkého okolí objednat nejen celoročně, ale také sezóně. S nadcházejícím podzimem tuto možnost využívá řada zákazníků.

29.9.2018

Chcete hypotéku? Pětina lidí má od října smůlu

/INFOGRAFIKA/ Od pondělí se změní pravidla pro poskytování hypoték. Úvěry tak dostane méně lidí, zvláště těch s nižšími příjmy. Navíc půjčky zřejmě zdraží.

29.9.2018

Investice do realit. Ano, či ne? Odborníci zatím černé scénáře nemalují

/INFOGRAFIKA/ Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí? Podle odborníků se rapidní pokles cen realit v dohledné době nechystá. Před deseti lety byl trh s bydlením na vrcholu podobně jako dnes. Hodně lidí, kteří si v té době koupili nemovitost, za pár let litovalo, že za ni dali „přepálenou“ cenu. Ti, kteří si tehdy vzali hypotéku, navíc platili vysoké úroky. Pokud by ale byt dnes prodávali, mohou si říct, že neprodělali. Lidé, kteří investovali v roce 2012, kdy trh po finanční krizi dosahoval svého dna, mohou teď prodat za dvojnásobek a někdy i víc.

27.9.2018

Zeman jako polarizátor a porod na zkoušku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 26. září 2018.

26.9.2018

Virtuální sídla: rekord drží dům v Praze, má v něm adresu skoro pět tisíc firem

Každá pátá firma v Česku má adresu na virtuálním sídle a jejich počet se zvyšuje. Aktuálně jich je 95 815, což je o šest procent více než ve srovnatelném období loňského roku. Nejvíc virtuálních sídel nabízí Praha, s velkým odstupem následuje Brno a Ostrava. Vyplývá to z databází poradenské společnosti Bisnode.  

25.9.2018

Už zde měly být luxusní lofty. Bývalá továrna na letecké přístroje stále čeká

Zatím poslední záměr přestavby na exkluzivní lofty má zpoždění. Před bydlením už měly v Microně sídlit archiv nebo umělecké ateliéry.

24.9.2018

Postavit rezidenční developerský projekt v Praze trvá devět let, tvrdí analýza

Povolení rezidenčních developerských projektů zabere v Praze v průměru sedm let. Celkový proces od první fáze předprojektové přípravy do doby dokončení stavby pak trvá téměř 9 let. Do komplikovaného procesu navíc v jakékoliv fázi mohou vstoupit různé instituce a o řadu roků je zdržet. Úřady přitom bez jakýchkoliv sankcí nedodržují zákonem dané lhůty. To jsou zjištění Analýzy připravovaných projektů Deloitte.

24.9.2018

Plavání s policejními želízky a vrhání slaměného balíku v sukni: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 22. až 23. září 2018.

23.9.2018

Komín v Holešovicích už není potřeba. Pražská teplárenská vyměnila parovod

Stometrový komín, který se tyčí do výšky v Holešovicích nedaleko sportovní haly, už nebude potřeba. Pražská teplárenská totiž ukončuje v září provoz starého parního zdroje dálkového tepla. Celkové náklady na modernizaci sítí, která probíhá od roku 2012, se přehouply přes miliardu korun.

22.9.2018

E-koloběžky míří do Prahy. Lime si ji vybrala jako sedmou metropoli v Evropě

Po úspěšném představení svých e-koloběžek v Paříži a Madridu letos v létě si americká společnost Lime vybrala Prahu jako první východoevropskou metropoli, kde začne nabízet své služby. Memorandum o spoluprací s hlavním městem podepsal zástupce firmy dnes v Praze, tedy v závěru Evropského týdne mobility a během Dne bez aut.

22.9.2018

Politici slibují nové byty, developeři na to neslyší

/INFOGRAFIKA/Zajistíme v Praze tisícovky nových bytů, slibují před říjnovými volbami politici. Levněji je městu nepostavíme, oponuje největší pražský developer. Shoda naopak panuje ve snaze o rychlé odblokování výstavby v brownfieldech.

21.9.2018

Praha chce zastavět brownfieldy. Největší plocha starých fabrik je ve Vysočanech

V Praze se má v budoucnu stavět na více než desítce brownfieldů, tedy na územích, kde dříve byly průmyslové areály či nádraží. Na celkem 11 územích v součtu o rozloze 940 hektarů má v budoucnu žít až 154 tisíc lidí a vzniknout 212 tisíc pracovních příležitostí.

20.9.2018

OBRAZEM: Obývací pokoje v centru. IKEA otevřela prodejnu na Václavském náměstí

IKEA ve čtvrtek otevírá novou pobočku na Václavském náměstí v Praze s názvem IKEA Point. Od těch stávajících se nové studio liší tím, že nepůjde o obchod o velké rozloze, ale o menší dvoupatrové studio.

19.9.2018

Roste zájem o speciální piva, oblibě se znovu těší i tmavá

/INFOGRAFIKA/ Když je moc zima, nepije se, když je naopak vedro, nepije se taky. Tohle „pravidlo“ tuzemští pivovarníci dobře znají a první data o letním výstavu pivovarů ho potvrzují. Spotřeba pěnivého moku je totiž letos proměnlivá jako počasí. 

18.9.2018

Praha volá po zásadní regulaci zprostředkovatelů sdíleného ubytování

Magistrát bude prosazovat konkrétní kroky k regulaci krátkodobých pronájmů na celostátní úrovni. Příslušnou strategii schválili výraznou většinou pražští radní. Hlavní město bude u tří ministerstev, která mají problematiku na starosti, systematicky lobbovat za několik legislativních změn. 

16.9.2018

Standardní osobní rozvoj? Ne. Tohle jsou autentické příběhy, které vás posunou

Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

16.9.2018

Byty v Praze zdražuje vysoká poptávka a nízká výstavba, ne digitální platformy

Dostupnost bydlení a současné ceny nemovitostí v Praze. To je žhavé téma. Většina politiků zařadila právě problematiku bydlení na čelní místo volební kampaně nadcházejících komunálek. V souvislosti s volbami vypracovalo Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) analýzu faktorů ovlivňující růst cen nemovitostí v Praze.

DOTYK.CZ
14.9.2018

Vize pro Prahu? Tramvaje na Václaváku, oživené vnitrobloky, míň parkování zdarma

Méně parkovacích míst, která by byla dražší, centrum města přátelské k chodcům a lidem se zdravotním omezením, návrat institucí do středu města, oživení rozpadajících se budov. Tak vypadají vize přátelského města (konkrétně Prahy) v představách urbanistů, investorů, politiků i městských úředníků. Všichni se sešli na konferenci Přátelské město, řešící otázku, jak by se česká metropole měla rozvíjet dál.

12.9.2018

Odpad neexistuje. V Praze otevřelo centrum cirkulární ekonomiky

V Praze bylo otevřeno centrum, které se zabývá takzvanou cirkulární ekonomikou, tedy dalším zpracováním odpadu. Jeho cílem je využít znovu biologický i syntetický materiál. Centrum nazývané Cirkulární Hub v Kampu Hybernská v úterý večer představil Institut cirkulární ekonomiky (ICE). Klíčovým úkolem centra bude vytvoření mapy Prahy, která zmapuje toky materiálu v hlavním městě.

12.9.2018

Boj o luxusní jídlo: V metropoli se o něj perou internetové řetězce

V internetových supermarketech se odehrává souboj o zákazníky, kteří si potrpí na kvalitní potraviny. Anebo prostě rádi konzumují značkové jídlo, které se v běžných řetězcích neprodává. O tuto klientelu teď soupeří dva silní online prodejci potravin Košík.cz a Rohlík.cz, kteří se spojili se dvěma velkými konkurenty na zdejším trhu.

10.9.2018

Boj o trojmezí. Vyroste na okraji metropole moderní sídliště?

Dostupné byty pro ty, kteří nejsou schopní platit tržní nájemné. Pod tímto heslem se snaží pražští politici získat hlasy před podzimními volbami. Dostávají se tak do konfliktu s územním plánem, který plochu uvádí jako nezastavitelnou.

8.9.2018

Rekordní živý řetěz a rodina, jež při požáru přišla o všechno: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 7. září 2018.

7.9.2018

Pražský voucher znamená průlom. Město dá skoro půl miliardy podnikatelům

Malé a střední podniky sídlící v hlavním městě se mohou snadněji dostat k magistrátním dotacím. Praha představila projekt Pražský voucher, díky němuž poskytne magistrát začínajícím podnikatelům celkem 480 milionů korun. Podpora je částečně financována z evropských fondů.

7.9.2018

Zátah na ilegální herny a volební debata o obecních bytech: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 6. září 2018.

7.9.2018

Politici: Ke stavbě obecních bytů přizveme i soukromníky

/VIDEO/ Vybudujeme stovky bytů, či dokonce tisícovku ročně. Tak znějí předvolební sliby většiny kandidátů pro podzimní komunální volby v Praze. Kdo ale obecní byty postaví? Hlavní město? Městské části? Soukromí developeři?

6.9.2018

Dojetí náhle končícího trenéra a vykrádačka na tři doby: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 5. září 2018.

4.9.2018

Společenské centrum v srdci Prahy. Magistrát koupí kostel svatého Šimona a Judy

Barokní kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě koupí hlavní město od řádu milosrdných bratří za zhruba 125 milionů korun. Dnes o záměru rozhodl výbor pro majetek pražského zastupitelstva. Odsvěcený klášterní kostel v současnosti slouží jako koncertní síň.

4.9.2018

Průzkum: Třetina Čechů by se vypravila na dovolenou do vesmíru

Třetina Čechů by se ráda vypravila na dovolenou do vesmíru, necelou polovinu by lákala možnost létat na Mars. Téměř 60 procent lidí si umí představit lékařské zákroky vedené plně automatizovanými roboty. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro technologický festival Future Port Prague, který se uskuteční 6. a 7. září v areálu tržnice v Holešovicích.

4.9.2018

Moderní technologie a špičková péče. Penta otevřela další Alzheimer Home

Nová luxusní stavba v Modřanech je prošpikována digitálními technologiemi. Nejen tím patří mezi nejmodernější svého druhu. Budova bude sloužit seniorům a lidem s Alzheimerovou chorobou i dalšími typy demencí. Špičkové centrum Alzheimer Home otevřelo v úterý. V polovině června ústav koupila firma Penta Hospitals.

3.9.2018

Futurologové míří do Prahy. Tržnici ovládnou technologie budoucnosti

Desítky řečníků z Evropy i USA a více než stovka vystavovatelů se 6. a 7. září v areálu tržnice v Holešovicích představí na technologickém festivalu Future Port Prague. Návštěvníci budou moci vidět elektrická auta, domy budoucnosti, ukázky virtuální reality, superpočítače, drony, roboty, 3D tiskárny nebo nanotechnologie.

2.9.2018

Top 10 developerů má dvě třetiny trhu s byty v metropoli. Tři největší třetinu

Deset největších developerů se na pražském trhu podílí dvěma třetinami. Stabilní je hlavně velká trojka, kterou dlouhodobě tvoří Central Group, Finep a Skanska Reality. Tři největší hráči prodávají více než třetinu všech pražských bytů. 

2.9.2018

Příští rok spojí pražské letiště a Spojené státy již třetí pravidelná linka

Letecká společnost United Airlines oznámila, že bude od 7. června 2019 létat mezi Prahou a Newarkem ve státě New Jersey, který je v bezprostřední vzdálenosti největšímu americkému městu New York. V rámci letního letového řádu 2019 tak budou z Letiště Václava Havla Praha v provozu již tři pravidelné linky do USA.

31.8.2018

Zdanění Airbnb: finanční správa a magistrát si budou vyměňovat informace

Vyhnout se v Praze placení daní z krátkodobých pronájmů bytů třeba přes platformu Airbnb nebude tak jednoduché. Mezi Generálním finančním ředitelstvím a Magistrátem hlavního města Prahy bylo totiž podepsáno memorandum o spolupráci. Jeho účelem je vzájemné poskytování informací a identifikace osob, které poskytují ubytování prostřednictvím internetových platforem, čímž se stávají potencionálními daňovými subjekty.

30.8.2018

Přímé spojení Prahy s Bangkokem by mohlo fungovat příští rok

Přímá letecká linka mezi Prahou a Bangkokem by mohla být zprovozněna v příštím roce. V rozhovoru to řekl český velvyslanec v Thajsku Marek Libřický, podle kterého zavedení linky připravuje letecká skupina Air Asia. Libřický upozornil, že linka je významná nejen pro české turisty, ale i pro příjezdový cestovní ruch, protože počet Thajců cestujících do Česka je dlouhodobě vyšší než počet Čechů, kteří létají opačným směrem.

29.8.2018

Nedostupnost bydlení by mohla vést k odchodu nezbytných profesí z Prahy

S blížícími se komunálními volbami spousta politiků řeší bydlení. Tato problematika je v Praze obzvlášť zajímavá, neboť cena a dostupnost bytů je zde celospolečenským tématem. Palčivé je především pro mladé lidi a profese s nižším měsíčním příjmem, které jsou ale pro město nepostradatelné – zdravotní sestry, hasiče, policisty, řidiče MHD nebo třeba učitele.

27.8.2018

Cukrovarnický palác se má opět proměnit v hotel. Sídlo IPB koupili Rakušané

Na konci srpna opět ožívají plány ohledně budoucnosti jedné z významných, leč opuštěných budov v centru Prahy. Cukrovarnický palác na Senovážném náměstí, kde sídlila Investiční a poštovní banka (IPB) a kvůli sovětské okupaci tu v roce 1968 zasedali poslanci, koupila rakouská developerská skupina UBM. Památkově chráněný objekt chtějí Rakušané přestavět na pětihvězdičkový hotel. Ale to už tady bylo…

26.8.2018

Dáme jídlo má v Praze konkurenci. Uber rozjel rozvážkovou službu Uber Eats

Rozvážkové službě Dáme jídlo vyrostly v Praze během léta už dvě konkurence. Před několika týdny začala v Praze působit finská firma Wolt a nedávno také Uber Eats, která je dceřinnou společností Uber Taxi a nabízí rychlejší dobu doručení i pohodlnější objednání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT