Těmi byli Luboš Hilgert a Helena Poborská. Pokud vás napadlo, že by prvně jmenovaný mohl patřit do slavného vodáckého rodu, jste na správné adrese. Ženská královna zase ve Statenicích zkompletovala vítězný hattrick v seriálu.

Mezi chlapy se to vepředu přesýpalo. Kvalitu ukázal Patrik Jurkiewicz, orientační běžec Sparty. Na druhé místo dosáhl nakonec pravidelný účastník série, vedoucí „podletištními“ obcemi, Jan Linhart. Ale to už byl na špici Luboš Hilgert. „Do kopce mi to docela šlo, tam jsem rozhodl,“ říkal. A potvrdil tak běžeckou sílu vodních slalomářů.

Dolů do Statenic se sbíhá rokličkou.
Statenice běží. V sobotu dvakrát od fotbalového hřiště ke svaté Julianě

„Já už ale pět let nejezdím, nešlo se sportem živit,“ přiznal syn olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové. „Dělám webové stránky, pár let jsem si dal pauzu. Až teď jsem začal trochu běhat, už mám půlmaraton. Přestěhovali jsme se do Velkých Přílep a takhle poznávám zdejší okolí,“ usmíval se.

Dál poráží mladší a lehčí holky

Vítězka si postěžovala, že se jí běhá čím dál hůř. „Druhé kolo jsem už vypustila. Mám teď navíc asi natrženou šlachu někde mezi zadním stehenním a hýždí. Bolí mě to, trpím,“ posteskla si nejdřív, ale pak prozradila, kde bere motivaci.

Představení elitních vytrvalců před pražským půlmaratonem.
Proti větru a dešti. Sobotní dopoledne v Praze bude patřit vytrvalcům

„Když i takhle za sebou nechám mladší a lehčí holky, přece jen mi to dá nějaké zadostiučinění. Taky prémie za celkové pořadí v seriálu je příjemná, to jinde nemáte,“ dodala.

Jen účast v krásném jarním počasí nebyla kdovíjaká. V západní části Prahy se totiž běhalo i jiných místech, a tak chyběl i historický lídr seriálu Jiří Chyba. Ale to byla jeho chyba…

Finále v Suchdole v neděli 21. května si snad ujít nenechá - průběžný žebříček mužů zůstává otevřený až do finiše. Aktuálně vede Linhart (330) před Chybou (240) a Jurkiewiczem (170), přičemž se počítají tři nejlepší výsledky. Chyba s Jurkiewiczem mají zatím jen dva závody.

Moira Stewartová se v sobotu pokusí o rychlý půlmaratonský čas.
Stewartová rekordu moc nevěří. Počasí tomu nenahrává, říká o půlmaratonu