A nakonec smolně prohrály o jediný gól. Stejně jako v předchozím kole.

Obě družstva měla střídavě povedené nástupy do obou poločasů- V tom prvním vedla rychle Zora o tři branky.

Pak Slavia zabrala, dostala se do vedení, ale do šaten se šlo za nerozhodného stavu 14:14. Vstup do druhé půlky se naopak o něco lépe podařil hostům a domácí tým rázem o čtyři branky prohrával.

Ale zase to bylo drama, když deset minut před koncem bylo srovnáno. V závěru se hostujícím hráčkám podařilo odskočit a nakonec se jim povedlo těsnou výhru uhájit.

„Utkání se mi nehodnotí lehce, protože je to druhý zápas v řadě, který jsme prohráli o gól. Nicméně děvčatům lze těžko vytknout nějakou slabou stránku, nebo snad nezájem vyhrát. Myslím si, že rozhodlo to, že Slavia se z vypracovaných šancí dokázala brankově prosadit, my tolik ne. My jsme měli v průběhu celého zápasu festival neproměněných šancí, ať už ze spojek nebo z křídel,“ řekl trenér DHK Zora Jan Hegar.

„To číslo, které jsme napočítali na konci zápasu, je kolem patnácti a je hrozivé. S tím se těžko vyhrává. To byl zásadní rozdíl. Šance jsme si dokázali vypracovat, deset minut před koncem byl stav nerozhodný i přesto, že jsme v jednu chvíli o čtyři branky prohrávali Bylo to dramatické, pěkné, divácky zajímavé utkání. Jen nás mrzí, že ne s vítězným závěr pro nás,“ uvedl Hegar.

„Hráčkám musím poděkovat, protože proti zápasu s Prešovem k utkání přistoupily lépe, co se týká plnění věcí, které jsme si řekly. Určitě tam byly nějaké nedostatky, ale byl tam vidět obrovský rozdíl. Olomouc hrála dobře, v určitých fázích nás zatlačila. Divákům se to muselo líbit, takových utkání by to chtělo hrát více,“ řekl trenér Slavie Richard Řezáč.

„Bylo to vyrovnané utkání. Rozhodlo, že jsme nedávaly vyložené šance a neeliminovaly jejich střelbu zdálky. Hlavně Galuškovou a Hudak, ty nám daly hodně branek, no a také jsme dostaly hodně gólů z pivota,“ řekla olomoucká spojka Markéta Hurychová.

„Závěr byl dramaticky, ale nedávaly jsme v něm šance. Nevím, co tam rozhodlo. Snažily jsme se něco změnit, měly jsme širší kádr, trochu jsme s týmem míchaly. Nevyšlo to, snad to bude příště lepší. Potrefovaly jsme hodně tyček, doufám, že se nám to v dalších zápasech vrátí,“ podotkla.

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 24:25 (14:14)

Nejvíce branek: Trumpešová 4, Jansová 4, T. Fryčáková 3, Kubáčková 3, V. Fryčáková 3 - Šetelíková 8, Galušková 7, Novotná 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 1/4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 320

Petr Pelíšek