Posádka ve složení Jan Fleissner, Daniel Nosek, Filip Zima, Václav Baldrián, Jakub Podrazil, Jan Cincibuch, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla a kormidelnice Zuzana Vabroušková totiž křížila dráhu německým soupeřům. Závod byl po pěti stech metrech zastaven a elitní česká sestava byla potrestána žlutou kartou.

„Bohužel se nám první start nepovedl a trochu jsme vjeli Němcům do dráhy. Setkali jsme se vesly, oni nám uhnuli a vyjeli z dráhy,“ vyprávěla České televizi Vabroušková. Kdyby Dukla chybovala i při opakovaném startu, hrozilo by ji vyloučení. Ten už proběhl bez problémů a Dukla projela cílem s téměř desetivteřinovým náskokem před Slavií Praha.

Topinková pomohla ženám Olympu

„Pro mě je to obrovská zkušenost a popravdě tomu ještě stále nevěřím,“ líčila překvapeně osmnáctiletá kormidelnice, která v sestavě Dukly nahradila legendárního Oldřicha Hejduška.

Ženský závod opanoval favorizovaný Olymp, v jehož posádce se nečekaně představila i olympijská vítězka z Londýna 2012. Mirka Topinková se před čtyřmi lety rozloučila s aktivní kariérou, ale v neděli se rozhodla nahradit nemocnou Alici Prokešovou.

„Jako předsedkyně Olympu jsem se přesvědčila trenéra Tomáše Kacovského, aby postavil osmu. Jenže mu pak vypadla jedna holčina, a tak jsem za ní musela zaskočit,“ přiznala třiačtyřicetiletá Topinková.

Šantrůčková navázala na babičku

Záskok mnohonásobné medailistky ze světových soutěží však neznamená, že by se měla vrátit k závodění. Mezi skifaři byl v Jarním skulérském závodě Rösslera-Ořovského nejrychlejší Milan Viktora.

To v závodě O Stuhu Podolí byl rozhodujícím momentem kontakt Lenky Lukšové s bójkou. Toho využila její rivalka, ale zároveň i parťačka z olympijského dvojskifu Anna Šantrůčková.

„Zahlédla jsem, co se Lence stalo a pochopila, že mi dala mi šanci na výhru. A také to tak dopadlo. Prakticky se zastavila a ztrátu už nedokázala dohnat,“ vykládala Šantrůčková, která tak navázala na svou babičku Václavu, která stejný závod ovládla právě před 60 lety.