"Odehráli jsme úžasný zápas, jsem na kluky opravdu hrdý. Bojovali jako lvi, odehráli jsme úžasnou Ligy mistrů," chváli své svěřence trenér Pražanů Juan Manuel Barrial.

První dva sety vyhráli domácí Lvi shodně 25:21, ale ve třetím se jim přestalo dařit a hosté snížili po výhře 25:22. Stejným výsledkem pak ovládli Pražané čtvrté dějství a šlo se do "zlatého setu", který ukořistili hosté 15:8.

Liga mistrů, play-off: Guaguas - Lvi Praha 3:0.
Třikrát v koncovce. Pražští Lvi na Kanárských ostrovech neuhráli ani set

"Ve třetím setu jsme udělali hodně chyb na servisu, ale dokázali se vrátit. Tiebreak jsme ale nezvládli. Těžko se nám bránilo," řekl k utkání kapitán Lvů Jakub Janouch.

Pochválil také smečaře Las Palmas Nicolase Bruna. "To, co předváděl… klobouk dolů. Je to neskutečný smečař a musím mu pogratulovat k výkonu. Tohle předvedl i doma, takže jde o jeho standard," poznamenal Janouch.

Cenu pro MVP zápasu s Brnem převzal David Kollátor.
Lvi smetli Brno a míří na Kanáry. Hráli jsme bez výpadků, uvedl MVP zápasu

I přes hořkou chuť vyřazení dosáhli Lvi historického úspěchu. Jako první český tým se dostali do play-off Ligy mistrů.

"Věděli jsme, že jsme napsali kus historie. Papírově nás čekal přívětivý soupeř, nedostali jsme žádného giganta a bylo to 50 na 50. Bohužel, vítěz může být jen jeden a tím je Las Palmas," pokračoval kapitán lví party.

Radost. Lvi zvítězili v Příbrami po tuhém boji 3:2.
Trenér Barrial byl pyšný na své Lvy. V Příbrami ukázali velké srdce

"Atmosféra byla úžasná, přišlo snad více lidí než na finále. I přes prohru jsme si atmosféru strašně užili a doufám, že i tak jsme fanoušky nezklamali," dodal Jakub Janouch.

Lvi Praha - Guaguas Las Palmas 3:1 (21, 21, -22, 22), zlatý set 8:15

Rozhodčí: Valentar (Slovin.), Geldofová (Niz.). Čas: 143 min. Diváci: 2150. První zápas 0:3, postoupilo Las Palmas.

Sestava a body Lvů Praha: Čech 19, McCarthy 14, Schouten 18, Estrada 23, Crer 8, Janouch, libero Moník/Tláskal - Kollátor 1, Vodička, Thiel. Trenér: Barrial.

Nejvíce bodů Las Palmas: Bruno 21, Zonca 17, Souza 14, Vigrass 12.

Daniel Čech v akci.
Lvi znovu potvrdili roli lídra. Čeká na ně týden se třemi zápasy