Sezona byla pro Lvy mimořádně těžká. Rezonuje ve vás nyní, co všechno jste museli překonat?
Určitě. V sezoně byly úseky, kdy jsme byli nahoře, a pak zase dole. Takhle to ve sportu ale chodí. Vyhrabali jsme se z těžkých situací, všichni jsme se zapojili, dali dohromady a šli si pro to, co jsem chtěli – pro titul.

Lvi Praha – Jihostroj České Budějovice 3:1 (21, 16, -23, 21), konečný stav série: 3:1
Rozhodčí: Kovář, Grabovský. Čas: 143 min. Diváci: 2221 (vyprodáno). Lvi: McCarthy, Schouten 16, Pessoa 13, Todua 9, Janouch 3, T. Kriško 12, libero Moník - Vodička, Pljaseckij 2, Kollátor. Trenér: Barrial. Jihostroj: Sedláček 12, Giraudo 4, Licek 17, Ondrovič 4, Van Schie 10, Stoilovič 6, libero Kryštof/Kovařík - Michálek 3, Piskáček, M. Kriško 8, Šulista, Polák. Trenér: Zach.

Jak náročné bylo poslední finále?
Stejně, jako všechny zápasy v play-off. S tím rozdílem, že jsme stáli vážně blízko. Vedli jsme 2:0 na sety, trochu polevili a bylo to 2:1. Vidina titulu byla hezká a nechali jsme se jí zvábit. Naštěstí to dopadlo tak, jak mělo.

Třetí sada byla tedy o uvědomění si, že jste blízko?
Spíše o polevení v koncentraci. Hráli jsme vyrovnaně, ale Jihostroj nám utekl o pět bodů. Vrátili jsme se zpátky do setu, ale v koncovce udělali nějaké chybky. Čtvrtý set jsme už ale nepustili.

Jak důležitá byla sezona pro vás osobně?
Nemám slov pro to, co se za sezonu stalo. Změnila se kompletně moje pozice v týmu, trenéři na mě neskutečně pracovali, já pracoval s nimi a vidím na sobě obrovský progres. Už jen to, že jsem mohl nastoupit do některých zápasů play-off v základní sestavě, je pro mě skok. Jestli budeme pracovat tímto tempem, čekají mě hodně dobré věci.

close Jan Vodička. info Zdroj: VK Lvi Praha zoom_in Jan Vodička.

Poměrně dlouho po stříbru z juniorského ME jste se nemohl prosadit v kategorii mužů. Už je celý proces za vámi?
Ano, tímto momentem jsem potvrdil, že už jsem chlap. Říkal mi to i trenér po semifinále ve Varech. Po prvním utkání, do kterého jsem šel, pomohl na příjmu a dokázal vážně podržet tým. Tehdy nastal zlom.

Jak dlouhé budou oslavy?
To záleží na jedincích. Někdo má rodinu, někdo jede domů do ciziny, někdo má nároďáky… Mě nic nečeká, takže můžu klidně oslavovat měsíc v kuse. (směje se)

| Video: Youtube