Na cestě za titulem přehrál český pár aktuální mistry republiky Martina Tichého a Jindřicha Weisse, slovinské jedničky Zemljaka a Pokeršnika, Francouze (Thiercy a Di Giantommaso) a nakonec Rakušany. Přitom nikoho z nich doposud neporazil. „V žádném utkání jsme nebyli favority. Hráli jsme uvolněně a necítili tlak. To nás posílilo," popisoval Perušič.

Bývalý tenista a florbalista dokonale využili podpory publika, a to zejména ve finále. Schnetzer je rakouským mistrem a Müllner má zkušenosti z mistrovství světa i Evropy a dlouhodobě hraje Evropskou Tour. „Doma jsme se chtěli ukázat. Hráli jsme hodně odvážně, dařilo se nám v obraně a hlavně na bloku," přidal svůj pohled Schweiner.

Oba čeští hráči jsou považováni za jedny z největších talentů domácího beachvolejbalu. Tímto úspěchem se studenti ekonomie a práv prosadili. „Jde o náš nejlepší výsledek, něco obrovského. Výhra měla u soupeřů ohlas, už se s námi domlouvali na trénincích," těšilo Perušiče, který se společně s Schweinerem připravuje v Beachclubu Strahov. „Podmínky máme vynikající. Klub funguje dobře i díky lidem, kteří ho vedou."

Turnajem CEV v Pelhřimově začala nová sezona. Perušič se Schweinerem se budou orientovat hlavně na klání světové série v Praze v příštím roce, poté na akademické mistrovství Evropy. „Chtěli bychom se prosadit na mezinárodní scénu, objet co nejvíce turnajů světové série a evropského okruhu," řekl Perušič. A na nich? „Dostávat se do hlavních soutěží a zase se někam posunout," dodal rozhodně.