Náruživým běžkařům se o víkendu otevřel areál s upraveným okruhem na závodišti v Chuchli, kde kromě přírodního sněhu provozovatelé vyrábí i sníh umělý.

Podmínky jsou lepší na loukách 

Pokud ale chtějí sportovci vyrazit vlastní trasou, mohou se vydat třeba do Divoké Šárky, Klánovického lesa nebo na Ladronku a blízké obory Hvězda. Setkají se ale pouze s prošlapanými, nikoli strojově upravenými běžeckými stopami.

K zimním sportům lákají brdské hřebeny, třeba okolí Jíloviště nebo Mníšku pod Brdy. Podle webu brdské stopy, na který aktuálními informacemi přispívají sami lyžaři, jsou podmínky lepší na loukách, v lese se běžkaři mnohde stále setkají s nedostatečným sněhovým podkladem a kamínky.

Přeprava vybavení je většinou zdarma 

Až dvaceticentimetrová vrstva sněhu ale leží v bývalém vojenském újezdě, třeba v okolí vrchu Tok. Ne všechny lokality vloni otevřeného újezdu jsou ale veřejnosti přístupné. Několik strojově upravených stop najdou na loukách v okolí Říčan. Podle facebooku ladovskazima.cz se lyžuje třeba v Mokřanském údolí nebo na loukách kolem Babic.

Pokud chce cestující nastoupit do metra, tramvaje, autobusu nebo lanovky s lyžemi nebo snowboardem, musí mít zimní výbavu v obalu. Přeprava vybavení je ve většině případů zdarma, tedy s platnou jízdenkou pro cestujícího. Výjimkou jsou objemnější předměty. Třeba za lyže přesahující délkou 150 centimetrů musí zaplatit 16 korun.

Čtěte také: Po závodišti ve Velké Chuchli se proháněli lyžaři