Účastníky rozdělili celkem do 29 smíšených týmů, v každém byl jeden cyklista s nějakým typem zdravotního postižení.

Handy Cyklo Maraton pak skončilo v sobotu a v neděli v parku Ladronka. Přítomní se mohli také podívat na duely na trenažérech, elektronickou střelnici, půjčit si koloběžku, projet se na handibu. ficiálně představen byl i projekt Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Slavnostní vyhlášení vítězů cyklomaratónu moderoval Jan Rosák. Velkým lákadlem byly večerní koncerty kapel The Tap Tap a Monkey Business.

„I když první v cíli může být jen jeden, vyhráli všichni, kteří v pořádku přijeli na Ladronku," zdůraznil organizátor Heřman Volf. Cyklomaraton vyhrál stejně jako loni tým Desafío, který měl při zohlednění bonusů čas 75 hodin a 45 minut.

Ačkoliv bylo v týdnu několik chladných nocí, účastníkům Opel Handy Cyklo Maratonu to problémy nedělalo. „Na tohle my jsme zvyklí. I to k té cyklistice patří," poznamenal Volf.
Akce se zúčastnil i známý cyklista na historickém vysokém kole Josef Zimovčák. Na velocipedu urazil jen čtyřicet kilometrů krátce po startu v Praze a v Ostravě. Jinak jel kvůli omezené rychlosti svého stroje v zájmu týmu na běžném kole.