Ještě před turnajem firemních fotbalových týmů, který se odehraje v úterý 2. května na hřišti TJ Avia Čakovice, jsme se ptali šéfů firem, lídrů a kapitánů, kteří dostali sportovně laděné otázky. Jak odpovídal Pavel Šulek z týmu Fortuna?

Pavel Šulek v barvách Sparty.Pavel Šulek v barvách Sparty.Zdroj: archiv hráčeJaké máte ambice v turnaji?

Ambice máme jako firma i jednotlivci co nejvyšší. Snažili jsme se dát dohromady tým, který bude mít šanci něco uhrát a uvidíme, na co to bude stačit. S tímto formátem turnaje nemáme žádné zkušenosti, ale poskládaný tým je složen z hráčů, kteří už něco odkopali.

Kdo by měl být z vašeho týmu postrachem soupeřů a proč?

Nechceme odkrývat karty předem, ale jedním z našich es v rukávu by mohl být Adam Pour, který hrál v mládí na ligové úrovni a především díky jeho všestrannosti je pro nás velmi cenným parťákem. Máme však v mančaftu i zkušené starší matadory s duší mladých pušek.

Tým Vězeňská služba ČR obsadil loni na podzim na čakovickém turnaji stříbrnou příčku.
Zaměstnanecká liga: Po podzimním stříbru chce Vězeňská služba ČR zlato!

Pavel Šulek při stáži v Barceloně.Pavel Šulek při stáži v Barceloně.Zdroj: archiv hráčeCo byl váš dosavadní největší individuální sportovní úspěch?

Největších úspěchů jsem dosáhl především jako trenér například pomocí stáže v Barceloně a podílením se na úspěších sparťanské mládeže. Hráčsky jsem to však dotáhl v osmnácti letech do fotbalové divize a do reprezentačního výběru futsalové reprezentace.

Pokud byste si musel vybrat: Slavia, nebo Sparta?

Jak se zpívá… jen jeden klub já znám. Tím je pražská Sparta.

Zaměstnanecká liga bude pokračovat dalším pražským kolem v Čakovicích.
Zaměstnanecká liga: Karpado Střížkov by lákala Barcelona

Koho ze současné generace fotbalistů nejvíce obdivujete?

Obdivuji především inteligentní hráče. Jelikož stále aktivně hraje, nutno zvolit Andrése Iniestu. Jedničkou však byl, je a bude jediný svého druhu – Lionel Messi.

Pokud vyhrajete celorepublikové finále, poletíte za odměnu na výlet do Evropy. Který zápas vás láká vidět?

Dali bychom to dohromady s týmem, ale ještě jsme to nerozebírali. Chceme jít krok po kroku. Variantou by byla určitě anglická první liga nebo výlet na krajánky v barvách Bayeru Leverkusen.

Pavel Šulek v roli futsalového brankáře.Pavel Šulek v roli futsalového brankáře.Zdroj: archiv hráče