I když nastoupí proti suverénovi posledních tří sezon, cítí šanci, že by se mohli stát mistry. Hodně bude záležet, jak si povedou opory Pražanů. Doma je Plzeň hodně silná. V základní části ani prvních dvou částích play-off nenašla přemožitele.

„Pokusíme se jejich neporazitelnost zlomit. Myslím, že budou rozhodovat maličkosti a forma individualit. Z naší strany se jedná o brankáře Tomáše Petržalu, Jakuba Svitáka, Milana Kotrče, Dieudonné Mubenzema a další," míní sportovní manažer Dukly Daniel Čurda.

„Chceme Plzeň dostat pod tlak a pokusit se minimálně jednou vyhrát. A nejlépe hned v prvním utkání, protože pak by domácí vypadli z role. Jejich ústřední postavou je Milan Škvařil. Musíme narušit jeho spolupráci s Miki Tonarem a tím eliminovat tyto nebezpečné střelce," upozorňuje Čurda.

Podle něj Dukla může na titul dosáhnout. „Asi by nebylo dobré, kdybychom po tomto víkendu prohrávali 0:2. Přesto si myslím, že díky zkušenostem z evropských pohárů, máme na to vyhrabat se z jakékoli šlamastiky. Jsem přesvědčený, že tým má na to, aby přerušil plzeňské panování," dodal.