Ragbisté Tatrovky pustili soupeře do vedení a poločas prohráli 5:9.

Jenže si to mohli dovolit. Na jejich straně stála výborná fyzická kondice, která rozhodla o konečném výsledku finále nejvyšší soutěže.

Lepší fyzička i silnější lavička

„Hráči Říčan vstoupili do utkání agresivně, dobře napadali, ale my jsme byli fyzicky lépe připraveni,“ souhlasil prezident Tatry Roman Rygl. „Ve druhém poločase už soupeř ztrácel aktivitu a kupil chyby, kterých jsme využili.“

Čtyři trestné kopy proměnil smíchovský kopáč Lukáš Honner. „Kromě něj vyšel zápas na výbornou ještě Vítkovi Petrasovi, který chytil tah dopředu a zaměstnával obranu,“ chválil Rygl ofenzivní křídlo svého celku. „Rozhodující bylo i to, že jsme měli kvalitnější lavičku náhradníků, žádné střídání v zápase nás neoslabilo,“ doplnil šéf Tatry Smíchov.

Třetí poločas se protáhl

Souboj o mistra republiky se odehrál v multifunkční aréně v Edenu. Přihlíželo mu 3000 diváků. Tatra Smíchov prošla extraligou bez porážky v základní části i play off a získala pátý titul v historii klubu.

Zápis do historie nejlepší ragbisté v zemi patřičně oslavili. „Byl to ten správný třetí poločas,“ culil se prezident Rygl. „Hned po skončení zápasu jsme se přesunuli do prostor našeho klubu a tam jsme vydrželi slavit až do osmi do rána. Přitom jsme si promítali to večerní finále.“

A odměna ragbistům za titul? „Vzhledem k tomu, že jsme amatérský sport, odměnou pro hráče bude to, že klub zajistí zase kvalitní podmínky na příští sezonu,“ sdělil Rygl.