Ve spolupráci se strážníky, záchranáři, hasiči, dopravním podnikem i dalšími partnery – pořadatele atletického mítinku pochopitelně nevyjímaje – se chystají rozsáhlá bezpečnostní opatření. V pondělí o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie s tím, že naplnění chystaných opatření bude završením příprav trvající již několik měsíců.

„Policisté budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu na území hlavního města," poznamenal Daněk. Do opatření se podle jeho slov zapojí stovky policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby – a připraveni budou i příslušníci speciální pořádkové jednotky a antikonfliktního týmu. „V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem budou policistům pomáhat i strážníci," doplnil Daněk.

V souvislosti s konáním šampionátu prosí policie řidiče, aby se z nich v závěru týdne pokud možno stali cestující využívající služeb městské hromadné dopravy. Zvláště to platí pro návštěvníky akce – v okolí vysočanské arény jsou totiž omezené parkovací kapacity. Jako rozumný nápad se tedy jeví nechat auta doma a nepočítat s tím, že za sportem lze snadno dojet až přímo k hale s volantem sevřeným rukama.

Zdržení se nevyhnou ani prominentiNávštěvníky mistrovství policie upozorňuje, aby si příjezd ke sportovištím naplánovali s dostatečným předstihem – vyhnou se tak možnému zklamání navazujícímu na delší čekání u vstupu do haly. Se zdržením je přitom nutno počítat – připraveny jsou totiž zevrubné bezpečnostní prohlídky.

Od jejich důsledného uplatňování policie neustoupí – a po zprávách o násilných útocích, které v minulých měsících přicházely z různých částí Evropy, ani nic jiného nelze očekávat. Kontrolám se prý nevyhnou ani prominentní hosté přijíždějící do podzemních garáží.

Tam sice takzvané V.I.P. osoby budou mít vyhrazena parkovací místa – nicméně než se k nim dostanou, musí počítat se stáním v koloně. U vjezdu se totiž chystají bezpečnostní prohlídky všech vozidel. Ano, prý je to tak: všech vozidel.

Čtěte také: Přípravy vrcholí. O2 arena už se chystá na atletické mistrovství Evropy