Kotlářka má v letos s nejbližšími soupeři mimořádně nepříznivou bilanci – s Arrows sedmkrát za sebou prohrála. „Doufám, že ukážeme, že statisticky není možné, abychom prohráli se stejným týmem osm zápasů v řadě. V sobotu to bude hlavně o tom, kdo udělá méně chyb,“ říká manažer klubu Michal Müller. Utkání v Praze na Markétě začne nadhazovač Jan Novák. „Jde o naši jedničku. I když toho měl v poslední době dost, sázíme na něj,“ netajil Müller.

Kvůli jasné převaze Ostravy prohrávají pražští baseballisté v semifinálovém duelu už 0:1. „Věříme, že sérii dostaneme do Ostravy a tam vyhrajeme. Nemáme co ztratit,“ doplnil Müller, který na sobotní utkání chystá překvapení. „Bude to hodně zajímavé,“ slibuje.

Arrows Ostrava bude spoléhat na kvalitní nadhazovače a obranu. „Do finále moc chceme. Věříme, že uspějeme už v Praze,“ uvedl za Arrows Ostrava Boris Bokaj. Vítěznou sérii nad Kotlářkou neřeší… „Sice jsme sedmkrát vyhráli, ale teď jde o jeden nebo dva zápasy.“

Ostrava byla naposledy ve finále v roce 2009, kdy prohráli s Draky Brno. Ti budou usilovat už o svůj 21. extraligový titul. Kotlářka si finále extraligy zahrála loni a zlato získala v roce 2015. Finálová série s názvem Czech Series začne v příštím týdnu.