Už za necelé tři týdny se v Praze předvedou bývalé tenisové superstar. Boris Becker, Stefan Edberg, Mats Wilander… Za vše hovoří skutečnost, že aktéři exhibice Advantage Tennis dohromady získali jednadvacet grandslamových titulů! A pozor, čeští fanoušci je neuvidí jen v tradičních úlohách na dvorci.

Například milovník hudby Wilander se v předvečer akce – v pátek 20. listopadu – představí na plese na Žofíně v ruce s kytarou. Zahraje několik písní, mezi nimi i slavnou Knockin´ on Haeven´s door.

Carl-Uwe Steeb se zase předvede jako tanečník.

„Už se do Prahy moc těším,“ vzkázal včera z dovolené v Dubaji Becker, který bude mít v týmu Steeba, Erica Jelena a Henriho Leconta.

Druhý tým povede Karel Nováček, jeho parťáky budou Wilander, Edberg a Jiří Novák.

„Určitě vyhrajeme my, bude to obrovská akce,“ konstatoval Novák, který má jako jediný z aktérů kladnou bilanci s Beckerem.

Porazil ho před 13 lety na turnaji v Basileji. „Snad proti němu nakonec nenastoupím, aby nevyrovnal,“ smál se Novák. „Becker, Edberg a Lendl byli mými idoly. Všichni aktéři jsou skutečnými velikány tenisu,“ dodal.

V jaké formě se slavní tenisté v metropoli představí? Podobné akce několikrát ročně absolvují a třeba Edberg trénuje každý týden.

„Ale před dvaceti lety jsem byl určitě v lepší fazoně,“ konstatoval Švéd s úsměvem při úternímtelefonickém rozhovoru.