„Očekávání o způsobu hry Visé se potvrdily. Dokud měli jejich hráči dost sil, předváděli hodně rychlou házenou," líčil Ondřej Šimůnek. Muž, který má v Dukle na starosti střed obrany.

„Ze začátku jsme měli problém vyrovnat se se střelbou belgických spojek. Dostali jsme několik zbytečných gólů. Čím déle se hrálo, tím jejich střely ztrácely na razanci. Což nám hodně pomohlo. Nemuseli jsme se už tolik vysouvat," pokračoval borec, jenž se třikrát vysunul ještě více, až k brance Visé, kde zaznamenal stejný počet gólů. Solidní vizitka pro 'psa obranáře'.

„Když se mě někdo zeptá, na jakém hraji postu, označím se za libero. Do brejků se ale podívám rád," culil se třiadvacetiletý házenkář, který už nakoukl do reprezentace a od té doby jeho herní projev nabral nevídaný progres.

„Nominace mi dala obrovskou motivaci. Mám chuť se zlepšovat nejen v obraně, abych byl schopný prosadit se na mezinárodní scéně," líčil Ondřej Šimůnek, poté shrnul důvody vysokého vítězství.

„Rozhodla naše obrovská vůle a chuť stále tahat rychlé brejky. Ve druhé půli nám spadlo do branky i několik hodně šťastných střel, zachytal gólman a neuvěřitelně nám pomohli diváci," uvedl k výsledku 'rozhodnuté série'.

„V Belgii na nás čeká bouřlivá kulisa. Fanoušci mohou své hráče vybláznit. Rozhodně ještě neslavíme."

HC Dukla Praha - HC Visé BM 38:27 (14:14)Dukla: Rangl, Zavázal - Kotrč 5, Šimůnek 3, Sviták 7/1, Kývala 6, Březina 3, Bednář, Reichl 4, Mubenzem 3, Jeníček 4, Syřínek, Hlavatý, Brabec, Čurda 2, Kastner 1.
Visé: Gourgoumis, Lupica –-Gava, Gleser 3, Loic, Eubelen, Geradon 5, Danesi 5/1, Danse 1, Flajs 4, Vancosen 4, Marchal 1, Popivoda 4, Cutaia.
Odveta v Belgii je na programu v neděli 21. února od 16 hodin.

Hvězda prvního poločasu. Levá spojka Dukly Daniel Kývala

Daniel Kývala.Nečekaného tahouna našli v první půli veledůležitého zápasu házenkáři Dukly v osobě teprve devatenáctileté levé spojky Daniela Kývaly. Pět branek vytáhlého borce je dovedlo k remíze 14:14. Když po změně stran docílil šestého přesného zásahu, trochu nečekaně se už na hrací plochu nepodíval. Jeho úlohu zářícího střelce poté převzal Jakub Sviták.

Danieli, první veliká příležitost. Trpíte trémou?

Dřív jsem trémou hodně trpěl. V poslední době se ale moje psychika výrazně zlepšuje, pracuji s ní.

Dukla hledá náhradu za reprezentanta Davida Šůstka. Mohl by jí být Daniel Kývala?

Na Davidovi naše střelba stála. Chci co nejvíc nastupovat. Máme ale hodně dalších, kteří mohou na spojce nastoupit. Říct, že nahradím Davida, by bylo troufalé.

První tři rány z vaší ruky skonči-ly v síti. Sebevědomí asi vylétlo?

Hlavně první střela padla do branky s obrovským štěstím, které ale potřebujete.

Poté ovšem přišly dva neúspěšné pokusy. Co jste si říkal?

Obě střely, které mi Gourgoumis chytil, byly bez náběhu. Neměly gólové parametry. Šlo o moji zbrklost a chybu. Spojka ale musí střílet. Proto jsem to pořád zkoušel a přišlo zase štěstí.

Poločas skončil 14:14 a zdálo se, že jsou vyrovnaní i soupeři. Co vám poradili trenéři v kabině?

Vyčítali nám určité momenty v obraně, díky kterým přišla vyloučení a posléze i inkasované branky. Rozehrávka nebyla stoprocentní. Přechod do brejků vázl.

Z brejků jste zápas rozhodli?

Přesně tak, jakmile jsme z nich dali pár gólů, utrhli se ve skóre a hrálo se nám líp.

Byli Belgičané těžkými soupeři?

V extralize jsem se s podobným stylem hry nesetkal. Což může být zrádné do odvety. Výsledek hrozí podceněním. Nic ale není rozhodnuto.

Jak se vám zamlouvala atmosféra v Edenu?

Byla úžasná. Hraje se docela jinak, pokud vás hala burcuje a reaguje na každý gól nebo souboj na ploše.

Výrazné vítězství, emoce… Přijde na řadu také oslava?

Na jedno pivo zajdeme, probereme zápas. Ještě ale nemáme co slavit. Jsme teprve v poločase.

Nejkrásnější branka zápasu

Hned několik nominací posbírali dukelští házenkáři v pomyslné soutěži o nejkrásnější branku zápasu.

Koulelo se koulelo, červené jablíčko praví text lidové písně. Patrně oblíbeného šlágru Jakuba Svitáka, který stejným způsobem ve 33. minutě nachytal Gourgoumise na docela jiném ovoci a zvýšil na 17:14. Nešlo už o podstřel, nýbrž o curling.

Hala bouří, čtyřicetiletý matador Daniel Čurda se zbavil kličkou zkoprnělých obránců Visé a zvýšil na 32:22. Nekonečné ovace, zasloužené. Retro okénko na lišácké kousky dlouholetého českého reprezentanta.

A nyní ke zlaté. V hlavních rolích nahrávající Milan Kotrč a zakončující Daniel Čurda. „Secvičená akce. Levá spojka dohraje míč do malého úhlu. Milan z něho rád střílí, pozornost se proto soustředí na něj. Já mám jediný úkol, skočit a nához pinknout do branky," popsal cestu ke stavu 37:25 Daniel Čurda.

Kordovská tipla vítězství. Rozdíl branek ale netrefila

Kamila Kordovská.Snad se házenkářky z Edenu neurazí. Jejich interligový souboj s ŠKP Bratislava tentokrát posloužil jako předzápas pohárovému. Po hladké výhře 37:22 se osprchovaly, usedly do hlediště, aby povzbuzovaly své kolegy, kamarády nebo dokonce partnery. Jako reprezentační spojka Kamila Kordovská, kterou pojí více než přátelství s Filipem Březinou.

Kamilo, jak se vám líbí o poločase vystoupení Dukly?

Je skvělé, že přišlo hodně diváků, což klukům pomáhá. Zatím je zápas vyrovnaný, remíza je zasloužená a čeká nás asi pěkný a hodně dramatický druhý poločas.

Co byste poradila klukům, kdybychom vás zavedli do kabiny?

(směje se) Aby zlepšili obranu. Dostat čtrnáct gólů za poločas je dost. V útoku se jim daří, v něm bych jim nic nevytýkala. Hrají dobře.

Co říkáte výkonu svého partnera?

Líbí se mi, jak Filip hraje. Jsem ráda, že dostal příležitost a daří se mu.

Můžete prozradit svůj tip na konečný výsledek?

Věřím, že kluci vyhrají řekněme o čtyři branky.

Vraťme se k vašemu utkání s Bratislavou. Bylo natolik jednoznačné, jak ukazuje výsledek?

Bylo, Bratislava se pohybuje na konci tabulky. Měly jsme proto vyhrát o hodně branek.

Což se podařilo.

Ano, nebyly jsme ale spokojené s tím, jak jsme zápas odehrály. Chtěly jsme si ho užít, což se nepodařilo.

Proč jste si ho neužily?

Nefungovala nám obrana. Nemohly jsme chodit do rychlých útoků a vyzkoušet si tam nějaké srandičky, jak jsme plánovaly.

Interliga se zamotala. Na první místo vám schází skóre, máte ale odehraný o jeden zápas navíc. Myslíte na zlato?

Určitě. Cítíme, že pokud neklopýtneme, máme šanci na titul. Je skvělé, že se o zlato bude hrát do posledního kola.

Vaše jméno se opětovně objevilo v nominaci národního týmu. Cítíte se v osmnácti letech už jeho pevnou složkou?

Nominace je pro mě odměnou a vždycky mě překvapí. Cítím ji jako ohromnou motivaci do další práce.

DHC Slavia Praha - ŠKP Bratislava 37:22 (21:11)Nejvíce branek: Pokorná 8/4, Galušková 5/1, Stellnerová 5 - Schwarzová 5/5, Valovičová 4/1, Szabó 3.

Nejen na hru Filipa Březiny se Kamile Kordovské dobře dívalo.