Jihostroj České Budějovice – Lvi Praha 3:1 (25:18, 22:25, 25:22, 26:24), stav série 1:0
Jihostroj: de Amo, Stoilovič, Polák, Schouten, Licek, Sedláček, libero Kryštof. Střídali: Michálek, Mach, M. Kriško. Trenér Dvořák. Lvi: Smith, Todua, Mihajlović, T. Kriško, Nedejlković, Janouch, libero Moník. Střídali: van Dijk, Pliasetskyi, McCarthy, Vodička. Trenér Pomr.

Lvi nenechali nic náhodě. Na jih Čech vyrazili o den dříve, přespali tam a absolvovali i trénink. „Moje paní nebyla úplně šťastná, ale takový už je sportovní chlebíček. Jsme zvyklí, že někdy musíme jet na zápasy dříve,“ popisoval s úsměvem smečař pražského celku Tomáš Kriško. Zase si nemyslete, že pro něj brzký odjezd znamenal tichou domácnost. „Hrajeme play-off, na které se člověk musí soustředit. Doma cítím velikou podporu,“ líčil.

Série zatím probíhá více než korektně. Vedení obou mužstev se dohodlo a nyní si v Unyp areně zase zatrénují Jihočeši. Seznámení se s halou je pro volejbalisty důležité. I v pondělí se ukázalo, že pomáhá kvalitě sportu. „Jet o den dříve pro nás znamená větší komfort. Ráno se nasnídáte, jdete si v klidu zatrénovat. Lépe se tak dostanete do zápasové pohody. Je to velmi prospěšné,“ objasnil Kriško.

Další program semifinálové série: 14. 4. Lvi – Jihostroj (18.00), 17. 4. Jihostroj – Lvi (19.10, vysílá ČT sport). Případně: 20. 4. Lvi – Jihostroj, 23. 4. Jihostroj – Lvi

Ve čtvrtfinále mu hlavně při servisu dělal velký problém nízký strop kladenské haly. Nyní se cítil komfortně. „Příjemná hala, ale stále to není aréna, které najdete v zahraničí. V nich můžete pomalu vykopnout míč a nedotkne se stropu,“ popisoval s nadsázkou kapitán slovenské reprezentace se zkušenostmi s angažmá v Argentině či Rumunsku. „I mně se hrálo dobře,“ doplnil smečař.

Také jeho mrzely maličkosti, které duel naklonily na stranu Jihostroje. „K dobrému výkonu nám chyběl klid při řešení klíčových situací. Chvíle, kdy jsme měli výborně nachystaný útok a soupeři pomohli chybou. Z lehkého míče jsme se rázem dostali do těžké situace,“ všiml si Kriško. Flintu do žita ovšem nehází. „Ukázalo se, že s Jihostrojem dokážeme hrát vyrovnanou partii. Umíme ho zatlačit. Vše je jen o formě v konkrétním zápase,“ mínil velezkušený borec.

O nejbližším programu mnoho nevěděl, Tomáš Pomr byl informovanější. V úterý a ve středu budou Lvi trénovat a ve čtvrtek na ně čeká klasický předzápasový režim. „Jedeme dál, nic strašného se nestalo,“ zdůraznil trenér. Na semifinále v Unyp areně se moc těší. „Doufám, že přijde hodně fanoušků, i když hrajeme před Velikonocemi. Chtěl bych je poprosit, aby odložili odjezdy do přírody až po utkání. Ve čtvrtfinále nám moc pomohli, byli úžasní a opět bychom je potřebovali,“ neskrýval kouč.

Ve stejném duchu hovořil i Tomáš Kriško. „Teď bude důležité zregenerovat a vzít si ponaučení z věcí, které jsme dělali hůře. Věřím, že v naší hale a před našimi fanoušky Budějovice zatlačíme a porazíme je,“ dodal odhodlaně.