„Jsme rádi, že závěrečná příprava proběhla s tak kvalitním družstvem jako je Polsko,“ tvrdil kouč Michal Toms.

„Trochu nás ale mrzí, že se s tímto celkem utkáme i ve skupině. Dalšími soupeři budou Švédsko a Wales,“ nabídl program turnaje.

„Naše cíle na šampionátu jsou ty nejvyšší. Chceme hrát horní skupinu, což znamená být do čtvrtého místa. Následně uspět i v semifinále a postoupit tak do divize A,“ vytyčoval metu ukrajinské mise.

„Nebude to ale snadné. Pokud se dnes podíváte na vrcholné světové akce, tak na nich dominují evropské celky. Postoupit mezi osmičku nejlepších je proto o to obtížnější,“ přiznal trenér, který se vrátil k právě skončenému dvojutkání.

„Na výkonech bylo znát, že jsme se vrátili z Champions trophy ve Francii. Kdybychom ji neabsolvovali, s Polskem bychom patrně neudrželi krok. Je vidět, že se tým zvedá a hraje o mnoho lépe,“ radoval se lodivod, kterému přinesl francouzský turnaj mnohá ponaučení. Asi největší debakl s Ruskem 1:9.

„Tato porážka nás rozhodně nestraší. S Ruskem jsme hráli o postup do první čtyřky. Po čtyřech minutách jsme prohrávali 2:0. Proto jsme se tlačili za každou cenu do koncovky, a následně dostávali další branky. To se někdy stává,“ dodal pražský rodák v reprezentačních službách Michal Toms.

David NEJEDLÝ