Zase je ve svém živlu. Kouč hokejistů Sparty František Výborný se už může soustředit na svoji milovanou zálibu – trénování. Ale ani o dovolené v Dominikánské republice nezahálel. „Přihlásilo se mně tam pět lidí, jestli by nemohli být ve sparťanském fanklubu. Nabral jsem nové členy, takže to byla služební cesta,“ říká s úsměvem.

Zatím vám více hráčů odešlo, než přišlo. Nejste nervózní?

Nadšený nejsem. Odešel Ondra Kratěna, takže za takového hráče musí někdo přijít.

Do prvního tréninku naskočili Michal Valent, Karel Pilař a Jaroslav Nedvěd. Jak to vypadá s angažmá těchto hráčů?

Brankář Valent tady je, nechci říkat jako dvojka, nemůžeme držet Dubu a Salfického. S Jardou Nedvědem jsme dohodnutí, že to zkusíme. Je to dlouholetý sparťan, byl v Koreji, ale pořád to je velice kvalitní hráč. Třeba by nám mohl pomoci. Karel Pilař nezůstane.

Máte ještě někoho vyhlédnutého?

Nebudu říkat jména. Jsou dvě, maximálně tři. V Rusku se má rozhodnout, jestli bude moci klub mít tři nebo pět cizinců, což je dalších pětadvacet míst do Ruska volných. Takže i na toto musíme čekat.

Bál jste se o Petra Tona?

To mi ani neříkejte. Raději jsem se nad tím nezamýšlel. Potkal jsem Honzu Marka (útočník Magnitogorsku a Tonův parťák – pozn. red.) a vyhnal jsem ho.Onby si asi Petra rád do Ruska odvezl (smích).

Na Jaroslava Hlinku nemyslíte?

V sobotu jsem ho u nás viděl. Co na to říct? Má také smlouvu, takže věřím, že zůstane.

Cestujete na soustředění do Řecka, jedou všichni hráči?

Jarda nejede, i když by rád, ale manželka je v jiném stavu, tak jsme to zohlednili. Jinak jedou všichni.

Hráči si to ale neplatí?

To máte nějaké informace ze Zlína, ne? (smích)

Co jste si s Marianem Jelínkem na ně připravili?

Klasika. Začnou v půl deváté, končí kolem půl jedné. To je první fáze. Navíc vezeme kola. Kopečky, odpolední etapy, to je takové zpestření. Kluci to mají celkem rádi. V Praze se to nedá moc praktikovat. Jde o novum. Nad Leptokarií je areál s tartanovou dráhou, tráva, tělocvična, posilovna, hřiště a odevšad koukáte na moře. Jiný vzduch, takže věříme, že to bude dobré. Výborné podmínky pro trénink.

Působí vám nějaké problémy, že není stanovený start extraligy?

Časově to není až takový problém. Kdyžtak posuneme přípravu o týden dál a začnemepozději na ledě.