VŠ Praha – Kara Trutnov 98:104, po 2. prodloužení (21:17/41:39/65:59/78:78/89:89)

VŠ Praha: Vyoralová 2, Tarasava 12, Elhotová 15, Matulková, Reisengerová 20, Vorlová 8, Pohunková 2, Salačová, Šmídková 3, Callens 28, Bartoňová 8. Trenér Treml.

 „Na Folimance se hrálo skvělé utkání, škoda že na něj nedorazilo víc diváků,“ posteskl si kouč Trutnova Martin Petrovický.

 „Do Prahy jsme přijeli s velikou marodkou, hráli prakticky na šest hráček. Proto musím před holkama smeknout. Toto byl výkon, za který si zasloužily vítězství,“ pokračoval.

 „Tím spíš, že jsme prohrávali už o deset bodů. Dílčí nezdar bych přisoudil větší rotaci kádru VŠ. Síly nám rychle ubývaly. Dost jsme jich ale udrželi v zónové obraně, kterou jsme aplikovali co nejdéle,“ vysvětloval taktiku.

 „Rozhodlo to, že jsme víc chtěli. Hráček VŠ sice bylo víc ale naše děvčata hrála daleko kolektivněji, zatímco Pražanky hodně individualisticky,“ dodal Petrovický.

 „Vzhledem k dobrému vstupu do střetnutí, jde o velké zklamání,“ líčil lodivod VŠ Petr Treml.

 „Věděli jsme, že Trutnov přijede oslabený. To je ale někdy i výhodou. Jejich hráčky o to víc bojovaly, měly i trochu štěstí,“ myslel si.

 „Za porážkou stojí dva aspekty. Náš špatný útočný doskok a doslova tragická koncovka. Nepadalo nám to tam ani z těch nejjasnějších pozic, což holky psychicky sráželo,“ objasňoval trenér, jehož mohl potěšit alespoň výkon nejlepší střelkyně VŠ, belgické posily Evelien Callens.

 „Evelien je zkušená hráčka, která pracuje velmi dobře v zápase i v tréninku. Umí číst hru a dělá to, co od ní čekáme. Tedy ukazuje mladým hráčkám, jak se hraje basketbal,“ popsal Treml důvody angažování ostřílené pivotky.

 „Jsem moc ráda, že mohu být součástí VŠ. Jde o tým, ve kterém je řada mladých hráček. Dneska se nám nedařilo, do budoucna ale vidím ve VŠ veliký potenciál,“ tvrdila Callens.

David Nejedlý