Rekordní návštěva jednadvaceti tisíc diváků se dnes sejde na fotbalovém stadionu v Edenu. Slavia hostí slavnou Aston villu, aktuálně pátý tým tabulky anglické Premier League.

Birminghamský klub již má tři body za vítězství 2:1 nad Ajaxem Amsterodam, zatímco pro Pražany bude domácí souboj s pátým týmem tabulky anglické ligy premiérou ve skupině F.

„Hrajeme doma, chceme vyhrát,“ řekl trenér Karel Jarolím. „Favoritem je sice soupeř, ale na naší straně je výhoda domácího prostředí a zdůrazňuji opravdu domácího. To jistě bude poměr sil na trávníku srovnávat,“ uvedl Jarolím, který věří v bouřlivou podporu vyprodaného hlediště. „Hráči to vnímají velice pozitivně. To, co se odehrává v Edenu, to je obrovský doping,“ dodal.

Slavia v I. lize dokazuje, že má výbornou formu. V posledním utkání zdolala Brno 2:1 a po 12. kole vzrostl její náskok na prvním místě na čtyři body. Naopak soupeř v pondělí prohrál 0:2 v Newcastlu.

Přímý přenos odvysílá kanál Nova Sport

Dlouho to vypadalo, že kromě diváků v Edenu ostatní příznivci pohárový duel neuvidí. Slavia se nedohodla s Českou televizí, protože nebyla spokojena s výší její nabídky; nakonec tak bude zápas se začátkem ve 20:45 vysílat placený kanál Nova Sport.

„Jsme rádi, že jednání dopadla úspěšně a že mohou být spokojeny všechny strany: Slavia, její fanoušci a také televizní diváci, kteří uvidí zajímavý přenos,“ uvedl na klubovém webu generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Hokejisté odlétají do Helsinek, večer už hrají s Finy

V úterním utkání s hokejisty Slovenska (7:0) nastoupili v dresu české reprezentace Jaromír Jágr s Martinem Strakou, na trenérském stupínku prožil obnovenou premiéru Vladimír Růžička. Zápas v rámci oslav stoletých narozenin českého hokeje už je ale pryč, národní tým stojí před první ostrou zkouškou sezony.

Reprezentace dnes zahájí letošní Euro Hockey Tour zápasem turnaje Karjala proti domácímu Finsku. Tento turnaj našemu výběru v minulosti moc nesvědčil, Růžička a jeho asistenti Jandač s Weissmannem by tuto skutečnost rádi opravili.

Národní tým měl ve středu na programu dva tréninky v Edenu. Chyběli Jágr, Straka, Hlinka, slávisté Svoboda, Bednář, Červenka, Kadlec. Místo nich se zapojili ti, s nimiž se počítá pro Karjala Cup.

V duelu se Suomi prožijí mezistátní premiéru Němec s Vampolou, další nováček Květoň zůstane třináctým útočníkem.

Dnes s Finy, v sobotu se Švédy

Reprezentace odlétá do Skandinávie až dnes před polednem, tedy v den utkání. „Nebude s tím problém, takhle jsem to chtěl,“ mávl rukou Růžička. Elitní výběr stojí před první vážnou prověrkou, přípravný zápas hráli jednak jiní hokejisté, jednak nelze brát duel s omlazeným slovenským soupeřem až tak vážně.

Na úvod stojí českým hokejistům v cestě domácí výběr. Finy vede nový kouč Jalonen, v jejich sestavě je dostatek zkušených harcovníků. Začátek střetnutí je v 17:30 hod. našeho času v Helsinkách proti Finsku, další klání je čeká o dva dny později se Švédy.

Kam za sportem v Praze?

ČTVRTEK 6. listopadu

BILLIARD 19.00 Harlequin Tour, otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

BOWLING 18.00 Patium Rabbits Cup (Patium Zbraslav, Žitavského 496, Praha 5), 18.00 Park Holiday Playoffs (Park Holiday, Květnového povstání 194, Praha 10-Benice).

BRUSLENÍ Na Štvanici: 10.00 až 12.00, 15.00 až 17.30. Ice Arena Letňany: 10.00 až 12.00.

FOTBAL Pohár UEFA: 20.45 Slavia – Aston Villa (stadion v Edenu, Vršovice).

FUTSAL Pražský přebor: 20.00 Eco-Investment B – Boca/Bohemians, 21.00 TJ ČZU Praha – Vokovicer (oba zápasy hala Slavie v Edenu, Vršovice).

HOKEJ 11.00 Odlet reprezentace k turnaji Karjala Cup (letiště v Ruzyni).

(klt, dp)