„Startovat doma je příjemnější, přijdou se podívat známí a kamarádi,“ těší se sedmadvacetiletý Volf. „Já to navíc mám hodně blízko domů,“ připojil jeho spolujezdec.

V uplynulých dvou týdnech vás oba přepadla viróza. Jak vypadá aktuální zdravotní stav?

Štěpánek: Já jsem si tím prošel před mistrovstvím Evropy, pak jsem to prsknul na Jardu. Proto jsme o víkendu vynechali závod Českého poháru.

Volf: Je mi trochu líp, teplotu jsem ani neměl. Pořád ale chraptím, léčím se hlavně zázvorovým čajem. Při tréninku se nijak slabší necítím.

S blížícím se Světovým pohárem v Praze asi myslíte častěji na triumf na světovém šampionátu.

Štěpánek: Včetně hlídek jsme tehdy absolvovali šest závodů, a jen v jediném se dotkli branky. Byly to pro nás nejlepší závody v kariéře.

Volf: Když teď v Troji vidím všechny ty přípravy, vzpomínky mi vyskočí, ale na závod to nebude mít vliv. Nikdy jsem se k tomu zlatu moc nevracel, to nemá cenu.

Jak přistoupíte k závodu Světového poháru dva týdny po zisku vicemistrů Evropy?

Štěpánek: Díky tomu, že je to Světový pohár, nebudeme tak nervózní. Po tomhle přijdou ještě dva závody.

Volf: Evropa patří spolu s mistrovstvím světa k vrcholům sezony. Ale úspěch ve Světovém poháru pro nás znamená potvrzení stabilní výkonnosti.

Koho v současném světě považujete za největší konkurenci?

Štěpánek: Bratři Hochschornerové vyhráli dvě olympiády, to se jim nedá odpárat. Ale soupeřů máme daleko víc, vyjmenoval bych deset až dvanáct posádek. Mezi nimi i Jirase s Máderem.

Volf: Jednoznačně to jsou Hoch schornerovci. Velká konkurence se teď objevila i v bratrancích Škantárových (úřadující mistři Evropy – pozn. red.), kteří se jasně zařadili do absolutní špičky.

Jaké počasí vám pro víkendové závody bude vyhovovat?

Štěpánek: Určitě bezvětří. Je mi jedno, jestli bude parno, nebo pod mrakem. Oblečení máme výborný, zima nám nehrozí. Ale kvůli fanouškům bych si přál, aby bylo teplo bez mráčků.

Volf: Doufám, že vítr, který teď v Praze panuje, se uklidní. Když fouká, závod není nikdy příliš regulérní. Déšť je špatný pro diváky, ale nezáleží na tom, jestli jsme mokrý odspoda nebo svrchu.