V mateřském ČZU mnohé „napáchal", a pokud si má vzpomenout na publikovatelnou historku z dob zrání, jen zavrtí hlavou. „Veselé časy," zazubí se. Na lužinský klub ani po přestupu do Karlovarska nezanevřel. „V ČZU jsem byl od deseti, poznal skvělé trenéry i hráče a moc se od nich naučil," děkuje libero, které chce jednou uzavřít kruh a nabyté zkušenosti oddílu vrátit. Zatím má ale jiné ambice i plány.

Pfeffer hraje ve Varech už třetí sezonu 

O tom touží všechny přesvědčit dnes po 18 hodině, kdy vzduchem důvěrně známé haly zasviští první servis extraligového klání. „Nostalgie už se nedostavuje. Přeci jen hraji ve Varech třetí sezonu," popisuje Pfeffer.

Přizná ale, že zažíval jiné pocity. „Hlavně poprvé jsem chtěl moc vyhrát a dokázat všem, co mě zrazovali, že přestup byl správným krokem," vypráví a rychle doplní: „Zvítězit chci samozřejmě i teď."

Záveskému utkvěly v paměti koncovky 

Na ČZU má pozitivní i negativní vzpomínky. Doslova šok přineslo první letošní vzájemné měření sil. Na jedné straně neporažené Karlovarsko, na druhé ČZU bez výhry. Výsledek? Vítězství outsiderů 3:0! „Pořádná facka, kterou musíme odčinit," uvědomuje si Pfeffer. „Udělali jsme příliš mnoho chyb."

A co pražský pohled? Michal Záveský, kapitán týmu z Lužin, si na inkriminovaný zápas také dobře vzpomíná. „V paměti mně utkvěly koncovky. Nějak jsme je umlátili," vysvětluje.

Šestadvacetiletý libero tmelí tým 

S Pfefferem ho pojí letité přátelství. Dokonce spolu určitý čas bydleli. Proto ho nepřekvapila jeho sportovní reakce. „Po utkání za námi přišel a pogratuloval nám."

Vzestup šestadvacetiletého libera, jeho účast na mistrovství Evropy nebo ve Světové lize, smečař ČZU předpokládal. „Tmelí tým. Ví přesně, kdy ho vyburcovat a kdy uklidnit," oceňuje.

Nuda to rozhodně nebude 

A poté propukne mezi oběma kamarády přestřelka, kterou nazvou psychologickou válkou. „Vím, jak Dana rozhodit," prohlašuje Záveský. „Dejte liberu tři esa a je to hned," zasměje se. „Jen, aby ses vůbec dostal na hřiště," kontruje ve stejném duchu Pfeffer.

Zkrátka: ať už se večer odehraje v Bellušově ulici cokoli, nepůjde to nazvat nudou. Domácí „mladé pušky" budou chtít po skalpu Liberce přehrát další favority a přiblížit se ještě play-off. Hosté budou chtít dokázat, že jsou právem účastníky osmifinále Poháru CEV. Lákavá menu, nemyslíte?

Čtěte také: Cizina o Dukle ví. Kotrč a Kývala zvažují nabídky