Slavia vstoupila do utkání velmi nervózně, její hráčky špatně přijímaly, z čehož vyplynul neplodný útok. Olymp proto bez větších problémů set vyhrál. Ve druhém sešívané zlepšily herní projev, když dostaly agresivní hrou Olymp pod tlak a donutily ho k chybám. Třetí set byl od úvodu vyrovnaný, v závěru se hráčky Olympu dostaly do pětibodového vedení, uklidnily se a získaly i pošramocené sebevědomí. V závěrečném klání se slávistky sice snažily, dvakrát dotáhly tříbodový náskok, ale zastavit rozjeté soupeřky už nedokázaly.

„Diváci viděli oboustranně nervózní utkání s neuspořádanou hrou, v němž jsme měli delší herní výpadky než Olymp, což rozhodlo,“ hodnotil duel trenér Slavie Jiří Vojík.

„S výjimkou druhého setu se nám nepodařilo dostat Olymp pod tlak. Utkání jsme ale přesto mohli zdramatizovat, jednoduché chyby v koncovkách třetí a čtvrté sady nás stály body,“ popisoval.

„Do pátečního zápasu s Brnem musíme zlepšit agresivitu, od které se vše odvíjí. Pokud budeme hrát ustrašeně, nemáme šanci,“ dodal Vojík.

„Jsme spokojeni s vítězstvím, což se nedá říct o předvedené hře. Nicméně vítězství na půdě Slavie je pro nás dobrým vstupem do soutěže,“ chopil se slova kouč Olympu Stanislav Mitáč.

„Celkem snadno jsme vyhráli první set, ve kterém hráčky Slavie kazily velké množství servisů, čímž nám pomohli dostat se na koně,“ pokračoval.

„Na to jsme trochu doplatili v druhé sadě. Naše hráčky si myslely, že všechno půjde samo a Slavii druhý set darovaly. Chleba se lámal ve třetí sadě. Ukázalo se, že se budou slávistky opírat především o bojovnost. My ho ale získali o něco lepším útokem a obranou na síti,“ doplnil Mitáč.

To není z prvního kola UNIQA extraligy žen Slavia versus Olymp všechno. Zítra si budete moci přečíst, jak se v derby cítily novicky pražských celků, červenobílá Ivana Cebáková a Michala Kvapilová z Olympu.

Slavia – Olymp: 1:3 (-16,14,-21,-19)
Slavia: Smutná, Cebáková, Votrubcová, Mezerová, Neumannová, Suchoňová,Steinerová, Caithamlová, Purchartová, Vinecká, Jeřábková. Trenér Vojík.

Olymp: Halbichová, Kvapilová, Kossányiová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Kallistová, Dostálová, Zoulová, Škrampalová, Mudrová. Trenér Mitáč.

Rivalita je po derby veliká, tvrdí Kvapilová

Nejen na specifika utkání, jsme se zeptali dvou novicek v dresech Pražanek, slávistky Ivany Cebáková a Michaly Kvapilové z Olympu.

„Samozřejmě jsem spokojená, i když stále pociťuji určitou nesehranost. Myslím si ale, že máme hodně dobrý tým, který si během sezony sedne a bude hrát lépe a lépe,“ smála se smečařka Olympu Michala Kvapilová.

„Problém v sehranosti je logický. Vždyť jsme se s našimi reprezentantkami sešly jen k jednomu přípravnému duelu, který navíc nedopadl podle představ,“ vysvětlovala.

„Rivalita mezi námi a Slavií je opravdu veliká, a to i pro mě. Vždyť hraje za červenobílé řada holek z mého rodného Liberce. Ty se prezentovaly velmi dobrým výkonem. Obecně bychom se mohly učit od slávistické hry v poli,“ pochválila soupeřky. „My jsme ale lépe útočily a to především v koncovkách setů, což rozhodlo,“ dodala Kvapilová.

„Vzhledem k tomu, že jsme prohrály, tak nejsem spokojená. I já sama se cítila na palubovce poněkud rozporuplně. Utkání jsme nezačaly nejlépe a já se s naším výkonem svezla,“ hodnotila univerzálka sešívaných Ivana Cebáková.

„Rivalita je hodně cítit. Ať už v reakcích na sporné míče, které se řešily zbytečnou argumentací. Přes atmosféru duelu, která byla naopak vynikající,“ pokračovala.

„Musím uznat, že byl Olymp lepší v zakončení útoků, stejně tak v obraně v poli i na síti, kde nás holky dostávaly do kolen kompaktním blokem,“ líčila.

„Do dalších utkání musíme zlepšit naprosto všechno. Od přístupu, přes servis… Musíme vydržet v herní agresivitě a lépe přihrávat,“ doplnila Cebáková.

David NEJEDLÝ