PVK Olymp Praha – SK UP Olomouc 0:3 (-17, -23, -19)

S velikou chutí začaly utkání hráčky Olomouce. Z každého jejich pohybu byla znát touha po vítězství. Naopak Olympanky působily místy až bezradným dojmem. Téměř po celé střetnutí nechaly HanačkyOlomouc ve vedení a duel tak zaslouženě prohrály.

Proto byl jejich trenér Stanislav Mitáč po duelu nespokojený.

 „Zápas se mi hodnotí špatně, jelikož v něm bylo olomoucké družstvo výrazně lepší než my," přiznal lodivod.

 „Nechci se vymlouvat, utkání ale bylo výrazně ovlivněno tím, že do něj šla zraněná naše nahrávačka Halbichová, což se podepsalo na výkonu celého družstva. Nevím, jestli to bylo jen tím, ale velmi špatně zahrály obě blokařky Sládková s Mudrovou. V důležitých okamžicích, kdy jsme mohli vyrovnat skóre, jsme udělali vždycky několik zbytečných chyb. Navíc se nám nedařilo na servisu. Nepamatuji se, že bychom kdy nedali jediný přímý bod z podání," vypočítával zápory.

 „Jsem rád, že je před námi vánoční přestávka, která nám snad pomůže dát se dohromady," přál si Mitáč.

Olymp: Halbichová, Kvapilová, Sládková, Patočková, Hodanová, Mudrová, Dostálová, Vinklerová, Škrampalová, Kopecká, Trnková. Trenér Mitáč.

TJ Ostrava – VC Slavia Praha 3:0 (16, 12, 22)

První dva sety byly pro domácí hráčky až neuvěřitelně snadné. V každém dostaly slávistky pět es a další podání honily po celé hale. Tím pádem byly v útoku bezzubé. Ve třetí sadě se ale výrazně zlepšily na příjmu a rázem měly navrch. Ostravanky ovšem při servisu Pinkové opět odskočily, a pak už koncovku s přehledem uhrály.

Vystoupení červenobílých si představoval zcela jinak kouč Pražanek Jiří Vojík.

 „Ostrava byla jednoznačně lepší na servisu i na útoku. My jsme si nemohli přihrát. Od toho se odvíjela naše útočná fáze. Vzchopili jsme se jen ve třetí sadě. V její koncovce ale byly domácí hráčky výrazně jistější," hodnotil.

Slavia: Ančincová, Vinecká, Caithamlová, Smolková, Hanzlová, Vašutová, Pillerová, Brožková, Jeřábková, Cebáková, Janderová. Trenér Vojík.