„Loňský rok musím hodnotit pouze pozitivně. Jsem si ale vědom toho, že bude obhajoba daleko složitější. Přesto si nemůžeme dávat nižší cíle," tvrdí neoblomně kouč ČZU Praha Jan Malina, který dobře ví, že k vysokým cílům vede pouze tvrdá práce.

 „Do konce června jsme trénovali. Pravidelně jsme střídali halu a posilovnu. Posléze dostali kluci volno a my je opět přivítali 6. srpna," popisuje.

 „Od té doby nabíráme kondici. K tomu nám skvěle slouží prostory Sportovního centra České zemědělské univerzity v Suchdole, kde máme dispozici vše od bazénu, přes travnatá fotbalové hřiště, posilovnu, až po dvě haly," pochvaluje si zázemí ambiciózní lodivod.

Pak prozradí to nejdůležitější.

 „Změny v kádru nejsou letos příliš drastické. Do Belgie odešel přihrávající smečař Filip Křesťan. Z rodinných důvodů ukončil angažmá Míla Marel. To jsou samozřejmě dva dvoumetroví kluci, kteří v útoku schází. Nahradit by je ale měl Martin Böhm z Příbrami a Martin Procházka z Českých Budějovic," myslí si lodivod, který by si ale dovedl představit i výraznější posílení kádru.

 „Hledáme vysokého hráče, který by byl schopný hrát z pajpu (čti smečovat ze středu hřiště z třímetrové lajny). Jinak jsme ale rádi, že se kádr stabilizoval. Od kluků očekáváme, že zúročí nabyté zkušenosti. Důležité je, že zůstalo libero Daniel Pfeffer, oba nahrávači, jak novopečený český reprezentant Luboš Bartůněk, tak mladý Jonáš Celerýn. Stejně tak i blokaři Martin Šrámek, Michal Lohr, Tomáš Pajma a Vojta Patočka. Nesmím zapomenout ani na diagonální hráče Michala Fingera a dorostence Davida Kuboše," vypočítává hlavní opory.

A co čeká na volejbalisty ČZU Praha v nejbližších dnech?

 „Čtrnáct dní ještě zůstaneme v Suchdole. Pak se přesuneme do naší haly na Lužiny, odkud budeme vyrážet k turnajům v Radotíně, v Nymburce a v Brně. No, a 20. října už začínáme Uniqa extraligu zápasem ve Zlíně," dodává Malina.

Chcete vědět více?

V sobotním Pražském deníku se dočtete, s čím přichází do ČZU Praha největší letní posila Martin Böhm.

Deník – moje noviny.