Celým duelem jsme se prošli ve společnosti trenéra domácích Jana Maliny.

Nejdříve ale stručný popis střetnutí. První set byl vyrovnaný až do jeho poloviny. Poté ale domácí udělali více nevynucených chyb než ševci, kteří ovládli koncovku a získali jej hladce ve svůj prospěch – 19:25.

 „Od začátku jsem z kluků cítil zbytečný respekt k ostřílenému soupeři. Po oddechovém času se ale oklepali a hru vyrovnali. V tentýž okamžik ale začaly problémy na přihrávce," popisoval lodivod.

Ve druhé sadě volejbalistům ČZU vycházel servis, který podpořili i dobrou obranou a útokem středem sítě, kde exceloval především Michal Lohr. Díky tomu Pražané srovnali poměr setů – 25:21.

 „Především jsme zlepšili přihrávku. Po šňůře bodů jsme snad jedinkrát v utkání znejistili Zlíňany, kteří nám otevřeli střed sítě. K tomu jim přestal jít servis, což rozhodlo," mínil kouč.

Ve třetím dějství se prezentovaly oba týmy vyrovnanou hrou. Domácí odskočili už na čtyřbodové vedení do stavu 14:10. Zlín s Kostolánim na servisu ale dokázal sérií šesti míčů otočit vývoj. ČZU se opět dotáhlo. V koncovce ale byli úspěšnější opět ševci. Zmar Pražanů demonstroval v plné nahotě univerzál Michal Finger, který uzavřel sadu vyhozením školácké smeče – 22:25.

 „Šlo o zlomový set. Vedení 14:10 už prostě musíme zúročit. My ale neuhráli tři vcelku snadné bodové míče. Zlín se dostal na koně a už si sadu pohlídal. My doplatili na příliš mnoho nevynucených, zbytečných chyb," přiznal trenér.

V poslední sadě působila hra domácích ustrašeným dojmem. Ještě jednou se zaskvěli, když vyrovnali čtyřbodovou ztrátu ze stavu 7:11. Nešel jim ale servis, obrana sítě, nedokázali opakovaně zaútočit, a tak neměli zbraň na rozjeté ševce – 19:25.

 „Nemyslím si, že by na kluky padl přímo strach. Dokázali přeci dotáhnout výraznou ztrátu. Pak ale prokázal Zlín, jak zkušený má celek. Porážka s ním mě mimořádně mrzí. Jde o nepatrně silnější tým, než jsme my, který bychom ale doma mohli porazit a dokázat si tak, že se zlepšujeme," mrzelo trenéra.

Velikým problémem ČZU je, že má prakticky jediného hráče Michala Fingera, jenž dokáže zakončit útoky s více než padesátiprocentní úspěšností. Trenér Malina proto s velikou nadějí očekával uzdravení letní posily Martina Böhma. Smečař ale v duelu s ševci shořel jako papír.

 „Všechny smečaře musíme víc zapojit do hry. Jsem rád, že se nám zlepšila hra středem. Ale po kůlech se stále neprosazujeme. No, a jestli jsem spokojený s výkony Böhma? Ano, jsem. Martin je šikovný hráč. Samozřejmě ale známe jeho somatotyp a respektujeme jeho právo na slabší výkon. Jinak je to pro nás cenný hráč," obhajoval svého svěřence pracovitý lodivod.

Na jehož celek čeká v dalším kole v sobotu 12. ledna v hale v Bellušově ulici desáté Staré Město, jež na Pražany ztrácí už pouze sedm bodů.

 „Nemá cenu se tu rozhovořovat o hře Starého Města. Soupeře samozřejmě respektujeme, ale porazit ho je pro nás povinnost. Jinak bude naše cesta do play off podstatně složitější.," dodal Malina.

ČZU Praha – FATRA Zlín 1:3 (-19, 21, -22, -19)

ČZU Praha: Bartůněk, Záveský, Lohr, Finger, Böhm, Pajma, Pfeffer, Procházka, Šrámek, Patočka. Trenér Malina.