„Do utkání jsme vstoupili dobře, tlačili jsme soupeře servisem," komentoval zápas trenér ČZU Praha Jan Malina.

„Ve druhém setu jsme se přes nervózní začátek dostali do hry především díky četným chybám Brna, pak se náš výkon opět zlepšil."

K duelu se vyjádřil i kapitán Pražanů, úspěšný smečař Martin Böhm.

„Jsme rádi za výhru. V prvním setu jsme bohužel nedotáhli koncovku 22:18 pro nás. V dalších setech jsme drželi servis, velmi dobře jsme bránili a útočili," pochvaloval si.

Na straně Brna takové nadšení zdaleka nepanovalo.

„Nebyli jsme v ideální formě, nepodali jsme výkon, který se od nás očekával," zaznělo z úst moravského kapitána Vladimíra Katony.

„ČZU nás přehrálo na příjmu a na podání," uzavřel kouč Brna Miroslav Malán.

Na ČZU nyní rozhodně nečeká žádný odpočinek. Už v pondělí 25. listopadu se představí od 20.30 hodin v Odoleně Vodě. Zápas vysílá kanál ČT sport.

Finger: Hráče Brna znám o něco lépe

MICHAL FINGER.Pikantní příchuť měl souboj s Brnem pro univerzála ČZU Michala Fingera. Z moravské metropole totiž pochází jeho partnerka Eva. A její bratr Adam Zajíček ještě v minulé sezoně nastupoval za tým víkendového soupeře Pražanů.

Michale, je pro vás zápas s Brnem něčím specifický?
S Brnem jsou to vždycky vyrovnaná střetnutí. Panuje mezi námi veliká rivalita. Brňáci nás přeci už odpradávna nemusí.

Máte díky Evě blíže k Brnu?
K Brnu snad ani ne, k přítelkyni ano. (směje se) Hráče Brna ale znám o něco lépe.

Proběhlo nějaké hecování?
Před zápasem se s klukama samozřejmě pozdravím, nerozptyluji se ovšem. Popovídáme si až po utkání.

Komu vlastně fandí vaše partnerka?
(směje se) Samozřejmě fandí nám. Pokud se ale povede balon Brnu, tak si taky zatleská.

Krev není voda. Fandí vám i při souboji s bratrem?
To fandila dobrému volejbalu. Pokud se něco povedlo Adamovi, tak mu zatleskala. Pokud něco soupeřům, tak spíš potají. Fandí prostě hlavně mně. (směje se)

Pojďme k utkání. V jeho prvním setu jste dlouho vedli a koncovku ztratili. Proč?
Protože jsme udělali strašně moc chyb na útoku. S Mílou Marelem jsme neotočili několik zásadních balonu a udělali triviální chyby, které se nesmí opakovat.

Vyčítal vám to po sadě trenér Malina?
Nejenom on, vyčítali nám to hlavně nahrávači. Přihrávku jsme totiž měli dobrou, jenom my nesložili.

Neobávali jste se ztráty bodu, tak jako s Havířovem?
To ne, s Havířovem jsme nikdy nehráli dobře. Nějak to na něj neumíme. Pamatuji si na jedno televizní utkání, ve kterém jsme dostali hrozitánský výprask. Brno má ale jiný tým, se kterým hrajeme vyrovnaněji. Takový byl zápas i tentokrát. Rozhodly ho maličkosti.

Jaké maličkosti? V čem jste byli lepší?
Měli jsme vynikající servis. Na něm se dařilo hlavně Démarovi, Böhmovi. Vcelku i já. Oproti minulým utkáním jsme zlepšili blok.

Od konce utkání máte jen 48 hodin do dalšího extraligového střetnutí. Jak je stráví volejbalisté ČZU?
Mezi utkáními máme jeden uvolňovací trénink. Je potřeba si co nejvíc odpočinout a dostat se opět do formy.

Je rytmus sobota – pondělí optimální?
S tím nic neuděláme. Máme ale mladý tým, který nemá až takový problém naskočit do více zápasů v krátkém časovém intervalu. Sice je to náročnější, ale jistě to zvládneme.

Je Odolena Voda týmem, se kterým je možné získat páté vítězství v řadě?
Ano, říkali jsme si, že bychom chtěli získat ze tří zápasů minimálně šest bodů. Tři už máme a před sebou Odolku a České Budějovice.

Jde ale o televizní utkání, ve kterých nevítězíte.
To je sice pravda. Jde ale o náhodu. Stres z televize nemáme.

ČZU Praha – Volejbal Brno 3:1 (-22, 17, 19, 20)

ČZU: Pajma, Démar, Marel, Patočka, Finger, Böhm, Pfeffer, Lohr, Záveský. Trenér Malina.

Brno: Kubalec, Mlčuch, Zmrhal, Smrčina, Boula, Katona, Bence, Muroň, Klapal, Mrázek. Trenér Malán.