„Jsem spokojený. Až na krátký výpadek ve druhé sadě, kdy se nám nedařilo na příjmu, jsme byli lepším týmem. Posléze jsme si už ale dokázali přihrát a duel dostali jasně pod svou kontrolu," radoval se kouč Havířova Jakub Zvolánek.

To jeho protějšek Jan Malina spokojeností zrovna neoplýval.

 „Mrzí mě, že kluci nedodrželi taktické pokyny. Zkraje střetnutí nechali soupeře odskočit, ten se tak zklidnil, měl dobrý servis, díky němuž jsme měli problémy na přihrávce a nevěděli, jak na hru Havířova zareagovat," popisoval první sadu ostřílený lodivod.

 „V té druhé jsme maličko změnili podání, začali hrát takzvané plachty, díky nimž jsme ho i získali," pokračoval.

 „Pak ale přišel nepochopitelný zlom. Místo toho, abychom využili psychické pohody, do které jsme se dostali, jsme znovu rychle prohrávali o čtyři míče a nechali soupeře, aby nás doslova přejel. My měli naopak problémy ve všech herních činnostech, od bloku přes nahrávku až po smeče," zlobil se trenér Pražanů, jenž dobře viděl i sílu Slezanů.

 „Havířov byl prostě lepší. Klukům ale vyčítám, že čtvrtý set odevzdali, čekal bych od nich daleko větší bojovnost," dodal Malina.

SKV Havířov – ČZU Praha 3:1 (19, -22, 18, 16)

ČZU Praha: Šrámek, Finger, Záveský, Pajma, Bartůněk, Procházka, Široký, Patočka, Vachoušek, Celerýn, Lohr, Kuboš. Trenér Malina.