I tak si zaslouží hráči ČZU absolutorium. V rozhodujícím klání jim ale chyběla trocha zkušeností. Tak, jak to přiznal třiadvacetiletý blokař Tomáš Pajma.

 „Důležitější zápas před luxusnější kulisou jsem ještě nehrál," vysvětloval hráč, který si stejně jako jeho spoluhráči před utkání věřil.

 „Už před sérií jsme si říkali, že bude hodně dlouhá. Příbram jsme si ze silné čtyřky týmů přáli určitě nejvíc. Když jsme si vypočítávali možné scénáře vývoje, vycházelo nám sedmé utkání," pokračovala opora.

 „K zápasu jsme nastupovali plni sebevědomí, psychika nás rozhodně nesrážela. Všechno to ale bylo o naší o něco horší hře v poli. Nedařilo se nám ani na bloku," přijal odpovědnost, pak hlesl.

 „Je těžké si uvědomit, že už je konec," dodal zklamaně.

To jeho protějšek, blokař Příbrami Libor Laikep, zářil. Tím spíš, že právě on dopodával celou sérii.

 „Jsem neuvěřitelně šťastný, že máme za sebou tuto neuvěřitelně dlouhou sérii, která snad počtem setů vstoupila do Guinessovy knihy rekordů. Zvládli jsme ji ale, postupujeme a můžeme slavit," smál se čtyřiadvacetiletý hráč, který takové množství zápasů nečekal.

 „Myslel jsem si, že to bude jednodušší. ČZU se ale na konci základní části rozehrálo, podařilo se mu několik zápasů a jeho sebevědomí šlo nahoru. Před klukama z Prahy smekám. V sérii prohrávali dvakrát 2:0 na sety a ještě dokázali zvítězit. Jsou to hecíři a bojovníci," pronesl několik gentlemanských slov.

 „O všem rozhodli naši skvělí diváci. Kdyby se v Příbrami nehrálo o jedno utkání navíc, možná bychom se teď neradovali z postupu do semifinále," poděkoval.

VO Příbram – ČZU Praha 3:0 (-19, -22, -22), konečný stav série 4:3
VO Příbram: Bezděka, Patucha, Laikep, Pekárek, Čížek, Švejcar, Anděl, Moník. Trenér Brom.
ČZU Praha: Finger, Böhm, Pajma, Bartůněk, Marel, Lohr, Pfeffer, Záveský, Šrámek. Trenér Malina.