Aero Odolena Voda – VK Lvi Praha 1:3 (25:19, 21:25, 23:25, 16:25), první zápas 2:3, postupují Lvi
Aero: Viiber, Vanags, Taylor, Hladík, Vachoušek, Gear, libero Hadrava. Střídali: Kraffer, Horák, Holčík, Jachnicki. Trenér: Šiller.
Lvi: Bartůněk, Douglas-Powell, Krajčovič, Mihajlovič, Šulc, Král, libero Ježek. Střídali: Svoboda, Špulák, Kozák. Trenér: Pomr.

V Česku jste čtyři měsíce. Už jste se sžil s prostředím?
Ano, jsem tady maximálně šťastný. I co se týče volejbalu. Vždyť se vyplnilo, co jsme si předsevzali před sezonou, a v tabulce se pohybujeme nahoře.

Co pro vás bylo nejsložitější?
Můj přístup k životu je takový, že si nepřipouštím žádné problémy. V pondělí ráno jsem zapnul počítač a zjistil, že nějaký šílenec postřílel lidi v Ostravě. To jsou moc smutné zprávy a skutečné problémy. Dokud se řeší volejbal, tak jde o milé starosti.

Jak vnímáte Čechy? Co o nich už víte?
Jsou to výborní lidé. Vážně mě baví. Jen škoda, že jim zatím moc nerozumím. Jazyk je těžký, mám tak problémy proniknout k nim blíže.

Hovoříte o češtině. Co jste se z ní naučil?
Rozumím základním volejbalovým termínům. Naučil jsem se počítat a samozřejmě ovládám i sprostá slova. (směje se)

Už jste si dal české jídlo? Chutnalo vám?
Ano, úžasný je tatarák, guláš a vepřové koleno. Moc jsem si oblíbil polévky. Praha je veliké město, zkouším i jiné světové kuchyně.

Pohled trenéra Tomáše Pomra
„Na Odolce jsme prospali začátek. Ono to k tomu trochu svádělo. V hale byla zima, tma a ticho. Postupem času jsme se zlepšovali a zaslouženě postoupili. Na utkání s Beskydami se těšíme, hlavně na naše diváky. Extraligový nováček pro nás ale znamená neznámou. Během sezony totiž protočil velké množství hráčů včetně cizinců, téměř pokaždé hraje v jiné sestavě. Budeme se proto soustředit více než na soupeře, na svůj vlastní výkon. Věřím, že uspějeme.“

Jak vlastně trávíte volný čas?
Snažím se být pořád produktivní, mám svůj byznys v Austrálii, bar, tak se ho snažím i na dálku řídit. Ve zbytku času se vzdělávám. Nikdy nedělám nic napůl. Buď makám, nebo odpočívám.

Co pro vás znamená vzdělávat se?
Zajímám se o obchod. Až skončím s volejbalem, budu se jím živit. Čtu si o marketingu, právu a takových záležitostech. Dříve jsem se snažil studovat jazyky, ale teď je trochu zanedbávám. Zajímá mě filozofie a věci, které se dají propojit s byznysem.

Posunul jste se nějak po volejbalové stránce?
Tím, že jsem prošel různými zeměmi, je pro mě těžké zažít něco nového. Ale pořád můžu být lepší. Nejsem se sebou maximálně spokojený. Ale základní volejbalové věci už všechny znám.

Jaká je česká extraliga?
Vnímám ji jako velmi kvalitní soutěž. Extrémně vyrovnanou. Každý v ní může porazit každého. Prvních osm týmů má vysokou úroveň.

Prošel jste více zeměmi. Jak si soutěž ve srovnání s Kanadou, Belgií, Finskem a Francií stojí?
Francouzská liga je samozřejmě o trochu výše, extraliga mi hodně připomíná finskou soutěž. Tam ale hrají na této úrovni dva až tři týmy, tady je to více.

Zamlouvá se vám zdejší atmosféra při zápasech?
Sice tu nejsou až tak vysoké návštěvy, ale naštěstí zatím nikde nebylo ticho. A hlavně na Lužinách se mi vyloženě líbí.

Lvi Praha – Black Volley Beskydy
Utkání 11. kola volejbalové extraligy. Kdy? V sobotu 14. prosince od 18 hodin. Kde? Ve Sportovní hale Lužiny (Bellušova 1877, Praha 13).

Sezonu jste zahájil v základní sestavě a brzy ji opustil. Nesl jste to těžce? Bylo náročné se vrátit?
Déle trvalo naše sehrávání s nahrávačem. Ale mně je těžké nahrát, hraju vysoko a přitom rychle. Luboš (Bartůněk) nebyl zvyklý na takový styl. Potřebuje to čas. Ideálně naladěni máme být až v play-off. Konkurenci ovšem beru pozitivně, Honza Svoboda s Márou Šulcem jsou výborní a talentovaní hráči. I Šimon Kozák nám může vyhrát zápas.

Teď narazíte na Beskydy. O nichž asi moc nevíte. Snad jen to, že jde o outsidery…
To nás nesmí mást. Máme za sebou už jednu špatnou zkušenost. Se Zlínem jsme nebyli v hlavě nastaveni tak, jak bychom měli. Nyní bude přístup docela jiný. Z týmu cítím obrovské odhodlání obě utkání před Vánocemi zvládnout.