Jak jste spokojený s právě skončenou sezonou?

Podle mého názoru byla úspěšná. V poháru jsme obsadili skvělou třetí příčku za Prostějovem a Olomoucí. I s pátým místem v lize panuje spokojenost, nechali jsme za sebou hned několik kvalitních družstev.

Kde měl váš tým největší slabiny?

Tým byl velice dobře poskládaný a velké slabiny neměl. Ale abychom poráželi silné týmy ze špičky tabulky, potřebujeme neustále pilovat všechny herní činnosti. V základní části se ukázalo, že jsme schopni porazit každý celek. Rozdíl však je někoho porazit a dokázat porážet.

S jakou činností vašeho družstva jste byl naopak spokojen?

Spokojený jsem byl s týmovým duchem. Dokázali jsme otáčet koncovky setů a zápasů. Holky a vůbec celý tým táhl za jeden provaz. Skvěle nám vyšlo domácí utkání s Brnem, kde jsme předvedli výkon na hranici našich možností, ve kterém excelovala Karolína Koloušková.

V domácím prostředí jste byli k neporažení, pomohli vám k tomu fanoušci?

Jednoznačně ano! Jak začali chodit na naše zápasy, tak jsme měli famózní šňůru. Ze čtrnácti utkání jsme prohráli pouze dvě. Fanoušci ode mě mají jedničku.

Ve vyřazovací části jste narazili na rivala z Olympu, který jednoznačně zvítězil. Potvrdila se větší kvalita soupeře?

Kvalita Olympu byla větší, vždyť na rozdíl od nás má ve svém kádru tři reprezentantky, ale rozhodně ne taková, abychom prohráli tak jednoznačně. Před play off nás zabrzdilo zranění obou nahrávaček, ale na to se nechci vymlouvat. Olymp byl v té sérii jednoznačně lepší a já mu skláním poklonu.

Zamlouval se vám letošní model soutěže?

Podle mého názoru se už nemusela hrát utkání o konečné 5. – 8. místo. Co se týká nasazení Prostějova přímo do play off, tak s tím nesouhlasím. Každý, kdo chce získat mistrovský titul, by se měl účastnit celého ročníku.

Příští sezonu budete pokračovat na lavičce Slavie?

S vedením klubu máme příští týden hodnotící schůzi, na které se vše rozhodne. Pravděpodobnější je varianta, že ve Slavii zůstanu.

Neláká vás návrat do mužského volejbalu?

Pořád je to o volejbale, který má stejné herní atributy. Rozdíl je samozřejmě v rychlosti, výskoku atd. Mě volejbal baví a je mi jedno v jakém je podání. Můj tým musí mít touhu uspět a bojovat.

Kdy vám začíná příprava na následující ročník?

Na přelomu července a srpna začínáme na atletickém stadionu v Edenu. V plánu jsou také dvě soustředění.

Už víte o nějakých změnách ve vašem kádru?

Některé změny mám v hlavě, ale do příštího týdne vám nemohu nic prozradit.

Chtěl byste nějakou konkrétní hráčku přivést do Slavie?

Každý trenér má určitou představu, koho by v kádru chtěl mít. Já bych si hlavně přál, aby tento tým zůstal ve stejném složení, protože v něm vidím dobrý potenciál.