Střešovice – Slavia 0:3

Domácí hráčky Střešovic vlétly do utkání s velkým odhodláním, ale velmi bojovný soupeř je zaskočil a v prvním setu se hrálo pod jeho taktovkou.
Do druhého setu Střešovice nastoupily lehce vystrašeně, ale po chvíli se vzpamatovaly a začaly stavět lepší bloky, na které Slavie nestačila. Avšak Slavie prorazila bloky svými rychlíky a dostala se opět do vedení a tak to jí zůstalo do konce druhého setu.

„Soupeřky nás přehrály ve všech herních činnostech,“ uvedl domácí trenér Václav Novotný.

Do třetího setu nastoupily soupeřky velmi bojovně. Hráčky Střešovic byly velmi opatrné a dávaly tak velkou šanci k nastolení velkého náskoku. Střešovické volejbalistky se ale nevzdávaly a začaly stahovat. Koncovka byla velmi napínavá, ale nakonec domácí hráčky podlehly i ve třetím setu.

„S výjimkou koncovky třetího setu jsme udrželi koncentraci a byli jsme jistější v herních činnostech. Jsem spokojený s vítězstvím 3:0,“ řekl po utkání slávistický trenér Jiří Vojtík.

Střešovice: Štindlová, Synková, Černianská, Škrampalová, Jeřábová, Nýdrlová Libero: Novotná. Střídali: Kvapilová, Poubová. Slavia: Smutná, Suchoňová, Koloušková, Kočiová, Neumannová, Jonášová Libero: Steinerová. Sety: -13, -18, -21.

Olymp – Přerov 3:1

V prvním setu Olymp brzy odskočil soupeři a svůj náskok s menšími peripetiemi udržel až do konce setu.

V koncovce druhého setu vedl Přerov o čtyři body. To však nastartovalo Olymp k velkému zvratu a ziskem šesti bodů v řadě set domácí otočili.


Euforie Olympu vydržela i v úvodu třetího setu, Přerov ovšem vyrovnal a opět se rozhodovalo v dramatické koncovce, kterou tentokrát Olymp ztratil.

Kvalitní a vyrovnané utkání pokračovalo i ve čtvrtém setu. Olymp byl přesto po celý set ve vedení a nakonec po velmi dobrém výkonu vybojoval cenné vítězství a posunul se na třetí místo v tabulce.

„Jsem rád za výhru. Zápas byl velmi dobré úrovně, dramatický a pro diváky pohledný. Obě družstva hrála ve vlnách. Chvíli velmi nadprůměrně, ale jsou tam i hluchá místa,“ uvedl spokojený kouč Olympu Stanislav Mitáč.

Olymp: Kallistová, Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová Libero: Dostálová. Střídaly: Zoulová. Sety: 20, 23, -25, 21.