Olymp – Střešovice 3:0

V úvodním setu se Olymp rychle dostal do vedení a i přes drobné chyby set bez problémů uhrál.

Ve druhém setu se Střešovice osmělily a díky Škrampalové vedly rozdílem čtyř bodů, Olymp rychle srovnal krok. Od od stavu 14:12 pro hosty, Střešovice do konce setu uhrály pouhý bod. „Jsem rád že jsme si napravili reputaci po utkání v Olomouci, první dva sety jsme hráli naši hru, dobře útočně. Ve třetím setu jsme hráli vlažně a dlouhou koncovku jsme se štěstím vyhráli,“ řekl po utkání domácí trenér Stanislav Mitáč.

Poslední set byl nejvyrovnanější, Štřešovice držely dlouho krok a domácí si za stavu 19:23 zahrávaly s ohněm, ale nakonec nervózní koncovku zvládly a připsaly si povinné dva body do tabulky. „Zvítězilo lepší družstvo na útoku,“ uvedl kouč poraženého mužstva Vlastislav Novotný. Olymp zůstává v tabulce čtvrtý, hosté jsou předposlední.

Šternberk – Slavia 1:3

Vyrovnaný úvodní set pro sebe v koncovce urval bojovný domácí tým, pak už tempo diktovaly hostující Pražanky opírající se o velezkušenou Kolouškovou. „Ze zápasu jsme měli obavy i vzhledem k trenérské změně na šternberské lavičce, která vždy znamená impuls. Jsem velmi rád, že jsme to zvládli, a chválím celý kolektiv,“ zářil trenér Slávie Jiří Vojtík.

Slávistky si připsaly třetí výhru v řadě za sebou a posunuly se na pátou příčku tabulky. „Možná někteří funkcionáři a příznivci čekali s trenérskou změnou zázrak, ale ten se nekonal. V prvním setu se nám ještě dařilo hrát svou hru, pak už se prosadil soupeř,“ zhodnotil střetnutí nový trenér Šternberku Radomil Juřík.