Svěřenkyně Miroslava Čady přitom už ve středu počítaly, že převezmou pohár, oslaví úspěch s brněnským primátorem a zapijí ho šampaňským.

Na to je brzy přešla chuť. Olymp dobyl jejich palubovku a v sobotu potvrdil gradující formu domácím vítězstvím.

Za druhým bodem vykročil policejní klub rázně. Do vůbec prvního technického time outu při svých osmi uhraných míčích povolil soupeři jediný bod a set získal rozdílem třídy. Na bloku si počínala bravurně Andrea Sládková, která eliminovala útočnou sílu soupeře. V útoku hosty ničila Aneta Havlíčková, nejvýraznější postava utkání.

„Jenom na mně to nestálo, ostatní holky hrály taky dobře,“ brání se univerzál Olympu individuálnímu hodnocení. Druhou sadu získaly domácí poměrem 25:20 a v polovině třetí si dopřály luxus v podobě vedení o pět bodů. Nevídanou osmibodovou šňůrou ale Královopolská vstala z mrtvých a snížila stav na 1:2.

Chvilkový zkrat logicky dopadl na psychiku domácích hráček. „Holky vystresovalo, že jsme ztratily tři míče za sebou, pak už se to vezlo,“ připomněl kritické momenty zápasu kouč Olympu Stanislav Mitáč. „Ačkoli se v útoku dařilo Havlíčkové, začali jsme najednou nahrávat jen Novotné,“ připojil taktickou chybu.

V oboustranně nervózním čtvrtém setu to dlouho vypadalo na tie break. Celek Olympu ale zmobilizoval psychické síly a vydřel konečné vítězství 3:1. Závěrečný hřebík zatloukla symbolicky Havlíčková.

„Cením si, že tým dokázal bojovností a vůlí získat zápas opět na svou stranu,“ zhodnotil Mitáč.

Rozhodující třetí bod získá jedno z družstev ve středu večer v brněnské hale Rosnička. Brnu hraje do karet domácí prostředí, Olymp by měl těžit z aktuální psychické pohody.

„Určitě se budeme cítit líp než po dvou prohraných zápasech, jedeme do Brna v klidu,“ potvrzuje Havlíčková. „Ale porazit mistra třikrát za sebou, to se jen tak nepovede. Bude to otevřený zápas.“