„Studuju ale v Liberci,“ upřesnila dáma, která v uplynulých týdnech prožila jen málo vídané drama. Ne na volejbalové palubovce, ale v osobním životě.

Zdravotní problémy vás velmi rychle vyřadily z vrcholového sportu. Diagnóza byla plicní embolie, to nezní právě příznivě. Jak se vaše zdravotní patálie objevily?

Problémy byly spojeny s antikoncepcí. Vytvořila se mi krevní sraženina, která vlétla rovnou do plic. Plíce se plnily krví, nemohla jsem dýchat. Deset dní jsem byla v nemocnici. Teď už beru prášky a chodím do školy.

Jak se tyto potíže konkrétně projevovaly?

Vykašlávala jsem krev. Nemohla jsem dýchat. Normálně natečou nohy, bolí to, ale mně se sraženina zachytila až v plicích. To se stane jen u jednoho z miliónu.

Jak jste problémy snášela?

Hrozným způsobem jsem to obrečela. Doktoři mi řekli, že šest měsíců nesmím nic dělat, zakázali mi sport. Hodně mě podržela rodina, jsem jí strašně vděčná. S postupem času je prognóza přece jen o něco lepší. Jsem pod lékařským dohledem našeho klubového doktora ve Slavii. Sportovat prý můžu, ale musím být opatrná, aby se mi nic nestalo.

Máte na mysli třeba úraz při hře?

Právě proto budu mít ortézy na obou kotnících i na obou kolenech. Budu na hřišti vypadat spíš jako Terminátor.

Kdy se poprvé objevíte v extraligové sestavě Slavie?

Doufám, že docela brzy. Lékaři mi prohlídnou plíce, věřím, že už tam krev nebude, za čtrnáct dní bych pak mohla zase začít se sportem. Už chodím aspoň do posilovny, ztratila jsem totiž i zbyteček svalové hmoty.