Slavia – Přerov 3:1 (-18,22,23,15)

Domácí vstoupily do utkání vlažně, špatně útočily a ještě hůře bránily. První set proto jednoznačně prohrály. Ani úvod druhého dějství nenasvědčoval obrat. Slávistky držely nad vodou snad jen zkažené servisy soupeřek. Postupně se ale zlepšily ve hře v poli. Když k tomu přidaly servis a bloky, začal se průběh duelu pomalu otáčet. Třetí set byl vyrovnaný, hostující hráčky vedly už 23:20. Dobrý servisem a blokem jej však získaly domácí, což zapříčinilo i téměř exhibiční průběh poslední sady, po níž zvedla ruce k nebesům i nahrávačka sešívaných Lucie Smutná.

„V začátek zápasu jsme byly tak trochu vyplašené. Čekaly jsme, jak budou hrát soupeřky. Asi jsme si myslely, že vítězství přijde samo,“ popisovala nepodařený úvod Lucie Smutná.

„Do druhého setu jsme vstoupily bojovněji, ale stále to nebylo to nasazení, na které jsme zvyklé. Ve třetí sadě jsme se víc prosazovaly v útoku přes vysoké přerovské blokařky a tlačily jsme více podáním,“ hledala příčiny obratu.

„Vyzdvihnout musím Lucku Vineckou, která nám moc pomohla výborným podáním. To samé i Lenka Votrubcová, která dotáhla v koncovce třetího setu přerovský náskok. Takto bych ale mohla jmenovat všechny své spoluhráčky,“ radovala se Smutná.

Slavia: Smutná, Vinecká, Votrubcová, Cebáková, Neumannová, Suchoňová, Steinerová, Caithamlová, Mezerová, Jeřábková. Trenér Vojík.

Šternberk – Olymp Praha 0:3 (-21,-21,-19)

V oboustranně nepříliš kvalitním utkání držely domácí hráčky s favoritkami krok ve všech setech jen v úvodu, pak měl navrch Olymp. Více než o bodech mluvil náročný trenér Olympu Stanislav Mitáč o výkonu. „Ve Šternberku jsme nepodali dobrý výkon, můžeme být vděční domácím hráčkám, které nám v klíčových momentech moc pomohly.“ Jak vše viděla elitní smečařka Olympu Andrea Kossanyiová?

„Rozhodlo se v koncovce druhého setu, ve které jsme otočily nepříznivý stav díky Kvapilové s Vanžurovou, které v té době zahrály několik „zalívek“, na které nebyly soupeřky schopné zareagovat,“ líčila Andrea Kossanyiová.

„Bylo vidět, že máme daleko zkušenější tým. Ve Šternberku nám ale v podstatě vycházel jen servis a to hlavně Halbichové. V ostatních činnostech jsme nepředvedly to, co umíme,“ nelíbilo se smečařce.

„Nyní nás čeká reprezentační pauza a po ní Prostějov. I proti mistryním máme šanci, jsou to taky jenom holky. Když budeme hrát náš volejbal, nemusíme se bát,“ dodala nebojácně Kossanyiová.

Olymp: Halbichová, Kvapilová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Kallistová, Dostálová, Zoulová. Trenér

David Nejedlý