Pavle, jak moc se na vašem mužstvu projevila týden stará nezvládnutá koncovka derby se Slavií?
Myslím si, že ani trochu. Spíš jsme ani na chvíli nehráli to, co v derby. Nebyli jsme tvrdí, ani agresivní. Chyběl nám chtíč, moment překvapení.

Právě to jste tak často vytýkal svým spoluhráčům během utkání?
Ano, už v desáté minutě někteří jen chodili. S tím se nedá vyhrát zápas.

Před sezonou se trenér Sparty Brabec i hráč Loutocký v Deníku hlásili k bojům o titul. Po dvou kolech máte na svém kontě dvě porážky. Co značí?
Nic zvláštního. Sezona je hrozně dlouhá. V předchozích ročnících jsme měli lepší podzim než jaro. Musíme věřit, že se to tentokrát otočí. Není ale na co čekat. Play-off se nám může rychle vzdálit.

Jak se vám líbila hra Říčan?
To je divná otázka. Nechci hodnotit soupeře. Mně se spíš nelíbila ta naše. Hrajeme hůř jak holky.

Především v první půli jste nemohli uhlídat říčanskou útokovou spojku Čamrdu. Proč?
Pavel je mimořádně kvalitní hráč. Klobouk dolů před ním. Nemyslím si ovšem, že by nás porazil přímo on. Určitě ale s Michalem Schlangerem patřili k tvůrcům hry Říčan, kteří vedli svůj celek k úspěchu. Ragby není fotbal, my nemůžeme na nikoho praktikovat osobní obranu.

V posledních dvaceti minutách jste se přeci jen zvedli a maličko zkomplikovali Říčanům cestu za výhrou. Co se změnilo?
Snad ani nic. Říčany trochu polevily a my najednou chtěli o něco víc. To ale bylo už pozdě. Děláme moc chyb.

Jaké?
Strašné! Převážně v koncovce. Nemůže se nám stávat, že jdeme tři na jednoho a nebodujeme. Míč nám vypadne. Snažíme se něco vymyslet, hodíme soupeřům šišku do ruky a rázem je z toho jejich pětka z rychlého protiútoku. Nejsme Nový Zéland! Musíme hrát jednodušeji.

Není na vině sžívání se s novým trenérem?
Stoprocentně není. To je jen o nás hráčích. Je to i o taktice. Pokud jí ale tým nedodržuje, tak vina nepadá na trenéra. Pan Brabec nám o půli řekl, že bohužel nemůže vystřídat všechny. To bylo trefné.