Kneblová sice dokončila finálovou jízdu v Troji na prvním místě před Angele Hugovou z Francie, Noemie Foxovou z Austrálie a Nikitou Setchellovou z Německa, ale kvůli chybnému projetí šesté branky ji rozhodčí zařadili na čtvrtou pozici.

„Je to asi nejtěžší na skousnutí, co jsem zažila. Z totální euforie, že se mi povedlo vyhrát a zároveň vyjet místo pro někoho dalšího, což bylo prostě neskutečné, vás tohle srazí docela dolů. Samozřejmě to bolí strašně moc. Být pro mě ve finále je skvělý výsledek, ale teďka to prostě bolí. Nebudu lhát. Ale jdeme dál, pro mě je to v crossu neskutečný výsledek a jsem ráda, že jsem si to mohla odjet,“ řekla novinářům Kneblová.

Tři nejlepší země z dnešního závodu získaly po jednom účastnickém místě na OH pro specialistu na kontaktní disciplínu kayakcross. Fišerová vypadla ve čtvrtfinále a obsadila desáté místo. Veronika Vojtová se dostala do semifinále, v malém finále pak dojela třetí a obsadila konečnou sedmou příčku.

Mužské finále vyhrál Manuel Ochoa ze Španělska před Tillmannem Röllerem z Německa a Francouzem Borisem Neveuem, který za sebou nechal krajana Mathurina Madoreho. Přindiše, jenž v květnu vyhrál takzvanou časovku na mistrovství Evropy v Tacenu, předčili ve čtvrtfinále Ochoa a další Španěl David Llorente. Český reprezentant skončil celkově desátý. Do čtvrtfinále se nedostali Jakub Krejčí (22.) a Ondřej Tunka (24.).

Kayakcross se v Praze jel formátem připravovaným pro jeho premiéru na OH v Paříži. Do dvanácti rozjížděk prvního kola nastoupilo 42 závodníků v každé kategorii. Ti neúspěšní ještě absolvovali opravnou jízdu. Po těchto dvou fázích se pole zredukovalo na 32 nejlepších, kteří projdou obvyklým pavoukem s postupem dvou nejlepších do dalšího kola.

SP ve vodním slalomu v Praze - kayakcross:

Muži: 1. Ochoa (Šp.), 2. Röller (Něm.), 3. Neveu, 4. Madore (oba Fr.), …10. Přindiš - vyřazen ve čtvrtfinále, 22. Krejčí, 24. Tunka (všichni ČR) - vyřazeni v rozjížďkách.

Ženy: 1. Hugová (Fr.), 2. N. Foxová (Austr.), 3. Setchellová (Brit.), 4. Kneblová, …7. Vojtová, 10. Fišerová (všechny ČR) - vyřazena ve čtvrtfinále.