Ten ale Mezinárodní kanoistická federace (ICF) odložila na říjen, což bylo pro tuzemské pořadatele nepřijatelné. Proto se organizátoři rozhodli usilovat o pořadatelství mistrovství Evropy a se svou nabídkou u evropské federace uspěli.

"Na pátečním jednání ECA se rozhodlo o přidělení pořadatelství České republice, za což jsme velmi rádi. Světový pohár letos nemůžeme uspořádat, protože ho ICF přesunula na říjen, kdy u slalomové dráhy bude probíhat přeložka kanalizace a oprava dělící stěny slalomové dráhy," uvedl v tiskové zprávě svazu ředitel organizačního výboru Jiří Rohan.

Návrat po dvou letech 

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se do Česka vrátí po dvou letech, pokud tedy jeho konání nezmaří opatření proti koronaviru. V roce 2018 získali čeští reprezentanti v pěti individuálních kategoriích jedno zlato, jedno stříbro a tři bronzy. Další čtyři cenné kovy přidali v hlídkách.

Tentokrát by měli obhajovat loňské tituly kajakář Vít Přindiš a kajakářka Amálie Hilgertová. Pro české reprezentanty bude závod také posledním dílem kvalifikace o místo na OH v Tokiu.