Slalomářka Hilgertová kromě tréninku a závodění bravurně zvládá péči o rodinu. „Kluci doma moc nepomáhají. Když ale vyluxuju v obýváku a nadhodím, že ten lux je volný, malý Luba se ho většinou chopí,“ vypráví.

Spolu tráví většinu času, Luboš Hilgert trénuje manželku Štěpánku i syna Luboše. „Někdy si lezem na nervy. Letos mě alespoň neubytovávají s maminkou, už to na svazu pochopili. Doufám, že to tak i zůstane,“ směje se nejmladší z této kajakářké rodiny.

Mrůzková zase pendluje mezi dvěma sporty. Jen tak mimochodemsbírá světové tituly v neolympijském sjezdu na divoké vodě i medaile v rychlostní kanoistice. „Trvá mi tři týdny, než si zvyknu na změnu, abych mohla závodit v té druhé disciplíně,“ uvažuje.

A její domácnost? Je také vodácká.

„U nás to moc nehrotíme. S manželem Davidem (letos poprvé reprezentantem na C2 ve vodním slalomu) se moc nevidíme, trávíme spoustu času na soustředěních a závodech. Ale o to jsme si vzácnější.“

Nejblíže má Mrůzková ke sjezdu v peřejích. „Začínala jsem s ním. Aje blíž přírodě, zatímco rychlostní kanoistika se tlačí víc za diváky, většina závodů je na umělých kanálech.“

Voda je jejím životem. Stejně jako u kajakářky Hilgertové.

„Ani na dovolenou moc času nezbývá. Když chceme být s Davidem spolu, doprovázíme se na závody. Takže se vlastně pohybujeme zase u vody,“ líčí s úsměvem Mrůzková.